Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka replik w cenie <400


Recommended Posts

Cześć wszystkim, mam dość spory dylemat między 5-oma replikami, mianowicie:

 

1) http://www.taiwangun.com/jg069-jg

2) http://www.taniemili...m027-p-301.html

3) http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-113-Karabin-JG608.html

4) http://www.militaria...734.xml?cat=121

5) http://www.sklep.air...-G-001-EBB.html

Chcę abyście mi wybrali w kwesti cena/jakość (jeśli dana replika jest praktycznie niezauważalnie lepsza od drugiej a kosztuje np. 80zł więcej to odpada). Z góry dzięki za chęć pomocy i prosze o nie hejtowanie " BYŁO POST NIŻEJ!!!", ponieważ nie znalazłem odpowiedzi która mnie by usatysfakcjonowała w stu procentach icon_wink.gif

Edited by Painer
Link to post
Share on other sites

Wszystkie linki oprócz pierwszego nie działają,

 

Więc na moje oko widzę, że wybierasz pomiędzy mp5 jg/g36 jg/g36 boyi [tych od militarii to nie wiem co to, popraw linki]

 

Z tej trójki wybór jest fakt faktem dosyć trudny. G36 boyi ma ten plus, że ma EBB [dla mnie to i tak dla lansu :p oraz ma opcję szybkiej zmianę sprężyny a to już plus] G36 JG jest prosty i niezawodny, a mp5 JG mam, akurat tą samą wersję i bardzo polecam :) Wybierz które dla Ciebie ładniejsze i będzie dobrze, wszystkie repliki będą działać dobrze.

Link to post
Share on other sites

Ok, linki poprawione, mam czasami problem z linkiem nr.3 (JG608) i nr.5 (g-001 EBB Boyi) (odpala mi się inna strona niz jest podana w linku)

 

Miał ktoś może wizualne porównanie między G36 od JG a JG069? "Zza monitoru" wydaję mi się że te G36 wyglądają tak "plastikowo"

Edited by Painer
Link to post
Share on other sites

Raz, linki Gunfajera dalej nie działają. Dwa, na początek poczytaj dział z polecanymi i niepolecanymi sklepami. Trzy, skarpetki też ci mamy powiedzieć które kupić. Nie znajdziesz tu ani odpowiedzi na to pytanie którą replikę kupić a ilu będzie odpowiadających tyle będzie sugestii. Będziesz jednak musiał wysilić swoją samodzielność się sam zdecydować.

 

Sugestie ode mnie:

- odpuść system ebb. W tak tanich replikach będzie się sypał a jest najzupełniej zbędny.

-Unikaj sklepów w których te repliki są opisywane jako profesjonalne.

-Z tego zestawu jedynie sensowną repliką jest gieta jg acz jest to replika dość stara technicznie i nie opłaca się ją tuningować w sposób jakkolwiek inny niż zmiana gumki hopa (tak samo zresztą jak i cm028)

- dozbieraj te dwie stówki i kup bojowskiego kałasza (albo cumowską gietę)

 

 

A właśnie, Poczytaj poradniki z tematów przyklejonych tego działu.

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś może wizualne porównanie między G36 od JG a JG069? "Zza monitoru" wydaję mi się że te G36 wyglądają tak "plastikowo"

 

Jakby nie było to wszystkie G36 wykonane są w większości z ABSu, zresztą tak samo jak ich ostre odpowiedniki. Można się do tego zrazić ale są one na prawdę wytrzymałe. Obie giety to chinole, więc nie można od nich oczekiwać nie wiadomo czego. Gietka od BOYI ma ten plus, że posiada EBB i dodatkowe RISy, chociaż minusem jest to że właśnie jedna z tych szyn, a mianowicie górna jest wykonana z plastiku.

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się kupować nówki za 300-400zł. (Ew. cyma.028), jak wyżej poziom trzymają już giety. Najlepiej siedź na allegro i szukaj dobrych ofert. Ja od siebie polecam m4 od AGM, wypluła już spokojnie 25 tyś kulek i o dziwo chodzi, lecz jeżeli chodzi o tą firmę to jest to loteria, mam kupla któremu ciągle silnik się psuje... Najlepiej sprawdzić przed kupnem i to z kimś kto już się długo w to bawi :icon_smile: Poza tym inny kumpel kupił 1) i powiem Ci ze to jest bardziej zabaweczka niż sprzęt do ASG, swoje kosztuje, kupujesz 1,7kg plastiku ;d no i do tego ma rozrzut jak organy Stalina...

 

 

Co do FPS to chinskie 400 fps`om nie równa się markowym 330 fps`om. Jeżeli chodzi o materiał to giety (plastik ale dobry a tak to, to wszystkie emki, mp5 itp tylko metal. Zdziwisz się jak spadnie na ziemie i Ci się połamie plastikowa ;d)

Edited by Sardkop
Link to post
Share on other sites

ma ten plus, że posiada EBB i

 

Tak, to wyjątkowa zaleta. szczególnie że się po tygodniu rozsypie. Wszystkie te ebb to pic na wodę, Tak naprawdę to jedynie cyma 028, gieta jg i kurtz/pdw galaxego można kupować w ciemno, Bo wiadomo że się za szybko nie rozlecą.

Link to post
Share on other sites
(...) Gietka od BOYI ma ten plus, że posiada EBB (...)

Kpisz, żartujesz, czy po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz? :icon_evil:

 

(...) Co do FPS to chinskie 400 fps`om nie równa się markowym 330 fps`om. (...)

Czy możesz mnie "ciemniaka" objaśnić w jaki sposób obliczyłeś tę "równość"? :icon_eek:

 

@Painer, od czterech lat posiadam MP5SD6, od dwóch lat zajeżdżam go na maksa, pół roku temu tuningowałem go do 410-420 fps i dotychczas nic nie pękło, nie rozsypało się. Jeśli nie będziesz go używał jako maczugi, laski lub bumerangu, posłuży Ci wcale niekrótko.

Poprzednio używałem G36K ale znudziło mi się dźwiganie 3 kg i teraz replika jest w posiadaniu i użytkowaniu innego uczestnika naszego Regimentu.

Jeśli chcesz coś na prawdę solidnego, to niestety musiałbyś dołożyć 200-300.- PLN:

- AKMS,

- AK74S.

 

Ps

Jak najdalej od "używek" - to loteria :icon_exclaim:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

AK niestety od zawsze mnie odpychał, po prostu mi się nie podoba :/ A jeśli chodzi o G36 Boyi czy też JG069 to wnioskuje że to tylko kwestia gustu, a ciężko wybrać coś, czego nie ma się w ręku! No nic, dzięki za niewątpliwie przydatne porady :icon_wink:

PS: Co do wytrzymałości, wiadomka że będę o nią dbał, ale nigdy nic nie wiadomo.

Edited by Painer
Link to post
Share on other sites

Powała: Tak wiem jest to dziwne no ale tak jest, jeżeli będziesz na jakiejś większej imprezie, powinno być tam chrono. Weź chinola i markową replikę Kinga, G&G. Sprawdź ilość fps`ów, a następnie porównaj zasięg replik... Autentycznie testowałem Customa i gietę gfc, Custom miał 330fps a gieta 400fps. Różnica w zasięgu wynosiła 5-6 metrów na korzyść Customa (zasięg nawet nie był równy..). Dodam, że w giecie była markowa gumka hop-upa i kulki obniżały swój lot nie "koziołkowały".

Edited by Sardkop
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie polecam m4 od AGM, wypluła już spokojnie 25 tyś kulek i o dziwo chodzi, lecz jeżeli chodzi o tą firmę to jest to loteria, mam kupla któremu ciągle silnik się psuje...

 

To rzeczywiście godna polecenia replika ... :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Tak wiem jest to dziwne no ale tak jest, jeżeli będziesz na jakiejś większej imprezie, powinno być tam chrono. Weź chinola i markową replikę Kinga, G&G. Sprawdź ilość fps`ów, a następnie porównaj zasięg replik... Autentycznie testowałem Customa i gietę gfc, Custom miał 330fps a gieta 400fps. Różnica w zasięgu wynosiła 5-6 metrów na korzyść Customa (zasięg nawet nie był równy..). Dodam, że w giecie była markowa gumka hop-upa i kulki obniżały swój lot nie "koziołkowały".

 

Bzdura jakich mało. Gram w kraju gdzie maksymalna dopuszczalna moc repliki wynosi 328fps (na 0,2g). Jedna z moich replik jest G36C od JG (precka Systemy,przezroczysty Guarder,325fps) i niejednokrotnie porównywałem jej osiągi z replikami G&G,G&P,Ares czy King Arms o zbliżonej ilości fps(310-325). Zasięg Giety był zawsze taki sam lub lepszy od stokowych karabikow markowych producentów.

Zgadzam się iż markowe produkty w stocku bija chinskie produkty w stocku jakościa wykonania, kultura pracy i często zasięgiem, ale pisanie ze posiadaj one ''magiczne właściwości'' które są w stanie przeskoczyc 70fps roznicy to bzdura. Jeśli tuning przeprowadzony jest umiejętnie to nic takiego nie występuje.

 

Do tego polecasz na pierwsza replikę M4-AGM lub używkę z allegro - żartujesz?

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...