Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HAIXy II/III gatunek.


Recommended Posts

Witam,

Czy znajda się na forum osoby które nosiły/nosza te modele butów:

- http://armyworld.pl/product-pol-3009-Buty-Taktyczne-P7-High-Haix-R-Gore-tex-R-Skorzane-Czarne-Nowe-II-Gatunek-.html

 

- http://armyworld.pl/product-pol-3010-Buty-Wojskowe-Jungle-Boot-Haix-R-Nowe-II-Gatunek.html

 

- http://armyworld.pl/product-pol-3008-Buty-Taktyczne-P6-High-Haix-R-Gore-tex-R-Czarne-Nowe-II-Gatunek-.html

 

Mimo że jest napisane że to II/III gatunek to myśle nad ich zakupem.Jak sprawuja się ww.modele?Podejrzewam że jak na HAIXy przystało spełnią swoje zadanie,ale wolę sie upewnić.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Mój najnowszy nabytek to P7, ogólnie jestem zadowolony, fajne buty, ale raczej na zimę.

 

2 gatunek to najczęściej drobne wady fabryczne typu : pęcherzyki powietrza w odlewie podeszwy, jakieś nierówne przeszycie itp.

W sumie jak nie wiesz to nie zauważysz. W tych oferowanych egzemplarzach różnie może się sprawować membrana.

 

Za te pieniądze fabrycznie nowe buty to dobry zakup wg mnie.

Link to post
Share on other sites
2 gatunek to najczęściej drobne wady fabryczne typu : pęcherzyki powietrza w odlewie podeszwy, jakieś nierówne przeszycie itp. W sumie jak nie wiesz to nie zauważysz. W tych oferowanych egzemplarzach różnie może się sprawować membrana. Za te pieniądze fabrycznie nowe buty to dobry zakup wg mnie.

Kyrie Eleison - czytajcie ze zrozumieniem:

Buty dostępne są w oznaczeniach trzeciego gatunku do którego należą buty nie posiadające membrany Goretex lub posiadające membranę uszkodzoną. Mogą też mieć trudno zauważalne wady fabryczne (zazwyczaj kosmetyczne), można więc określić gatunek buta jako drugi.

Jeśli producent określa jakość towaru jako trzecią, to to jest trzecia jakość. Marketingowe fantazje AW, możecie sobie wsadzić ...tam gdzie słońce nie dochodzi.

 

Jeszcze pal licho kupić buty bez membrany (tzn. oba... :icon_wink: ), ponieważ Haix szyje raczej porządnie i raczej z dobrych materiałów. Ale na co komu buty z uszkodzona membraną? Po to żeby woda się wlała i nie wylała? Bo innych opcji na horyzoncie nie widzę.

 

A o ile wady wykończenie możecie z reguły dostrzec dokonując oględzin buta i odesłać go w terminie 10-cio dniowym, to niestety obecności i stanu membrany stwierdzić w ten sposób się nie da. Chyba, że uzyskacie w tej mierze oświadczenie sprzedającego (w ramach zapewnienia o właściwościach towaru). W innym wypadku gracie w totka - śmiem twierdzić, że z podobnymi szansami.

 

I zwracam uwagę na jeszcze jedno - gdyby kogoś skusiła jakość Haixa za "przystępną cenę". Otóż ceny tych butów nie są wbrew pozorom takie niskie. Za normalne rozmiary AW każe sobie płacić jakby tak mniej promocyjne. A w tych okolicach cenowych można już, niewiele dopłacając, kupić Haixy II gatunku (wg wskazań producenta) - np. P9. Co wydaje się znacznie bardziej rozsądne. Ale podobno na tym forum sami dorośli, więc...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Weź nie kombinuj kolego i zamiast silić na "luksus dla ubogich" z odpadów produkcyjnych, kup to (zresztą masz w poście powyżej):

http://armyworld.pl/...I-Gatunek-.html

 

Mam, używam w sezonie jesienno-zimowym (na co dzień, na dłuższych grach i na strzelankach, a zdarza się, że i na co dzień), ale wiosną i latem też w ostateczności oblecą. Trzeba je rozejść, bo na początku sztywne jak cholera, a i wkładkę przydałoby się wymienić wymienić, bo ta z zestawu jest do bani (w każdym razie u mnie była jakaś za mała i za cienka), ale same buty są w porządku. Do lasu jak znalazł. Wspomniane wady, to pewnie jakaś drobnica, bo poza nadlewkami z przodu podeszwy i jednym odrobinę skrzywionym przeszyciem to od normy nie odstają. W każdym razie nie jest to coś, na co w polu zwracasz uwagę.

 

Kilka par butów już używałem i te są naprawdę w porządku. Na wojnę zabrałbym właśnie takie.;]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Znam model Airpower P6 High, kupiłem już dawno temu jak tylko weszły na rynek, w sklepie www.krismark.pl (z tego co wiem to oficjalny przedstawiciel Haixa w Polsce). Mam je już niemal pięć lat, jakościowo są świetne, super wygodne i naprawdę długo i dobrze mi służą. Jeśli ktoś jeszcze się waha to gorąco polecam ten model. Co do zakupu tzw. II i III gatunku, nie wiem jak wyglądałaby gwarancja na te buty i czy te "drobne" wady zapewnią im aż tak długie życie.

 

P.S

Ostatnio odkryłem nowy sklep www.5775.pl, mają spory wybór butów taktycznych i trochę niższe ceny np. na Haixy.

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...