Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania użytkownika Marmaj71


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepiej kupić później.

 

- może się znudzić

- mogą wymyślić jakiś ciekawszy model

- może wejść jakieś chore prawo robiące ersofterom pod górkę

- może być taniej (ale może też drożej, jednak niewiele)

- może spaść meteoryt i Nas wszystkich wybić- repliką świata nie uratujesz

Link to post
Share on other sites

Ile masz lat tak z ciekawości? Chodzi o to że masz 15 i na 18 kupisz? Jeśli tak to czy wtedy będziesz poza domem na własnym utrzymaniu. Bo etapy życia są takie:

jesteś za mały maciusiu/kubusiu/przemusiu

Jak będziesz dorosły

Jak się wyprowadzisz

Jak się sam utrzymasz

 

I dopiero wtedy masz swoje decyzje tak powiem :)

Link to post
Share on other sites

W wieku 13 lat nie ma sensu kupować repliki; nawet gdyby Twoi rodzice nie mieliby nic przeciwko, żadna osoba organizująca strzelanki by się nie zgodziła, żebyś brał w nich udział. Jest to zbyt niebezpieczne dla organizatorów i ludzi, którzy się strzelają. Repliki ogółem tracą na wartości z wiekiem - jak wszystko oprócz wina. Nawet jak będzie sobie leżeć, to stracisz więcej, niż gdy kupisz replikę za 3 lata, a ona podrożeje w tym czasie o 25%. Lepiej będzie, jak zaczniesz zbierać pieniądze na karabin i gdy za 3 lata nie zmienisz zdania, sobie kupisz od razu lepszy lub dokupisz lepsze części czy mundur.

Link to post
Share on other sites

Jedna grupa już chciała mnie przyjąć.

Mundur to nie problem, chodzę z wykrywaczem metali, więc mundur, buty itp. to podstawa do lasu :)

Finansowo??? Hmmmm... :D 1800zł z komuni mi jeszcze na lokacie siedzi, 1400 swoje już mam czyli: 3200 raczej starczy :D

W razie czego szybko się uzbiera :D

Link to post
Share on other sites

Dozbieraj gdzieś z 1000zł i trzymaj w zanadrzu.

13 lat to tak zwany lipol :)

niby nie ma różnicy prawnie ale mentalnie jest. 15 minimum myśle.

Oczywiście zakładając że jesteś dojrzalszy niż swój wiek.

16 już z błogosławieństwem środowiska beton-asg ;)

Link to post
Share on other sites

Każdy ma inne gusta :teeth:

 

A co do cen - Ceny są różne i będą się zmieniać :) Przez ostatnie 5 lat repliki poszły w górę, to fakt (jak i wszystko prawie). Niestety nie wiadomo jak będzie za następne 5 lat, może znajdą nowy surowiec i repliki z 500zł skoczą do 300 zł? A może będzie problem z metalem i plastikiem i repliki to będzie artefakt? Nikt nic nie wie, takie życie :) Ale lepiej poczekaj, za te 3 lata może jakaś nowa, lepsza technika będzie i wyprze aktualne... Kto wie :) Można o tym książkę napisać :teeth:

Link to post
Share on other sites

Patrząc na Twój budżet, jesteś w mega komfortowej sytuacji. Jak bardzo chcesz strzelać, to w chwili obecnej jest kilka replik w okolicach 500-600 zł., których jakość gwarantuje, że wytrzymają 3-4 lata. W tym czasie zdążysz wciągnąć się w asg i tym samym będzie łatwiej załapać się na bardziej "pełnoletnie" strzelania. W mojej ocenie więcej kasy szkoda wydawać bo:

co chwilę wychodzą lepsze modele replik i coraz trudniej będzie odsprzedać starsze,

w okresie do pełnoletności możesz zmienić zainteresowanie i wydać kasę na coś innego.

 

 

Link to post
Share on other sites

Za 3 lata to może będą repliki laserowe :icon_lol: Co do cen, nie wiadomo. Wszystko zależy od Chińczyków, były już takie lata, kiedy władze przykręciły tam kurek i nie było replik, wszystko automatycznie zdrożało. Trudno to przewidzieć. Ceny trochę idą w górę. Repliki są dziś ok. 100 zł droższe niż cztery lata temu.

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewny, że te Twoje komunijne pieniądze są jeszcze na tej lokacie? :icon_razz2:

 

Ja tam swoich nigdy na oczy nie zobaczyłem ;D A tyle szpeju mażnaby było za nie kupić...

 

Wracając do tematu. Kasę zachomikuj lub nawet dozbieraj. Aktualnie na rynek zaczyna napływać coraz więcej replik typu "next gen" lub "PTW". Za 3 lata będzie ich więcej i obecne repliki będą przestarzałe.

Zresztą nie wiadomo, czy np. zamiast ASG nie wkręci Ci się paintball lub jakieś inne hobby (nie koniecznie polegające na kulkopluciu). 3 lata to długi okres czasu ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 3k+ PLN to faktycznie aż nadto na początek ;-) Ale też faktem jest, że na imprezę airsoftową żaden org Cię raczej nie przyjmie, bo jednak za mało ciut lat ;-) ... No, może na jakieś lokalne strzelanie, jak namówisz ojca żeby też biegał z Tobą jako opiekun :-)

Jednak... jeśli masz zapał do strzelania i Cię to kręci i i się tym faktycznie interesujesz, to możesz na początek kupić sobie choćby pistolet asg i już trenować strzelanie (puszkowe, tarczowe), choćby na spacerze po lesie, albo jakiś karabin i też trenować (ale z tym będzie Ci trudniej się przemieszczać po prostu). Przy tym budżecie możesz kupić całkiem dobry sprzęt. Może to nie ta sama adrenalina, co rozgrywka w kilka / kilkadziesiąt osób - ale taki trening na pewno zaprocentuje w przyszłości, jak już bardziej na serio będziesz chciał wejść w AS.

Ważne: nawet do treningów indywidualnych zadbaj o ochronę oczu!

 

A co do cen replik. Tak jak pisali koledzy już - nie ma co na to patrzeć. 3 lata to przepaść. Wg mnie będzie drożej i... taniej :-) Zawsze już chyba będą repliki tańsze, ale słabsze, i te droższe, ale lepsze.

Link to post
Share on other sites

Kup za 3 lata z paru prostych powodow:

- technologia sie rozwija: to co kiedys kosztowalo fortune i mieli nieliczni, dzisiaj jest standardem i kosztuje grosze.

- po co masz wydac kupe kasy na cos czego przez 3 lata nie bedziesz uzywal ??

- do tego czasu poczytasz sobie troszke o replikach, asg, histori konflikow, zbierzesz informacje etc etd.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Aha, rozumiem :)

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Jeżeli ktoś posiada jeden z ww. modeli proszę o napisanie wad i zalet tych kałaszów :D Może wtedy będzie lepiej mi wybrać, bo jak na razie to wszystkie podobają mi się tak samo :)

Na pewno nie kupię cm028S, z powodu powyższej wypowiedzi, za którą jeszcze raz dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał Jacek - kolba w wersji S (i w wersji B - są takie same) jest badziewna. Poza tym to wszystkie CM 028 są takie same i wybór jest uzależniony tylko od Twoich preferencji.

Jeśli chcesz mieć koszernego kałacha to bierz wersje bez szyn, jeśli planujesz dokupienie kolimatora czy podobnych gadżetów to bierz wersje z szynami. Teoretycznie do wersji bez szyn RIS można doczepić montaż boczny - jaskółkę, ale obawiam się, że korpus (body) nie wytrzyma takiego obciążenia. Natomiast na szynach, które są w tych kałaszkach zamontowanie kolimatora ma, przynajmniej wg. mnie, średni sens. Kolimator będzie bardzo oddalony od oka - mi to przeszkadza.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...