Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pijemnosć akumulatora a liczba strzałów


Recommended Posts

Czołem.

Mam pytanko odnośnie pojemności akumulatorów a wystzrelanych kulek. Kiedyś spotkałem się z info że np. bateria li-po (powerbean) ma 1200mah i spokojnie wystrzela 1200 kulek. Moje pytanie brzmi czy to jest prawda i czy można tak przeliczać 1 mah =1 kulka??

Edited by seger
ortografia!
Link to post
Share on other sites

To nie jest bzdura. To jest bardzo duże przybliżenie dla typowych stockowych replik zakładający pewien margines bezpieczeństwa - czyli "spokojnie wystrzela" :icon_biggrin: Poczytaj sobie http://wmasg.pl/pl/articles/show/5314 - tam jest przy każdym lipo wyszczególnione, ile kulek wystrzelono na replikach o różnej mocy. Powinno dać Ci to pewien obraz.

 

 

A jak masz już lipo to "zainwestuj" w mały mierniczek napięcia podpinany pod końcówkę balansera. Zmierz ile ma przed strzelanką, wystrzel te 500 - 1000 kulek i zobacz ile spadło napięcie. Będziesz wiedział na przyszłość ile możesz wyciągnąć ze swojej baterii. Przydaje się też, żeby wiedzieć czy nam się lipol nie rozładowuje poniżej bezpiecznej wartości.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

U mnie poszło 400mAh na około 300 strzałów. Sprężyna M125.

Im słabsza sprężyna, im mniejsze opory pracy i lepsze okablowanie tym wydatek prądowy na 1 strzał jest mniejszy. Z mojego 3 letniego doświadczenia z lipo, odpowiednik rozmiarowy baterii 9,6V nimh mini, czyli jakieś 2200mAh (7,4V) jest w stanie wystrzelić na standardowej replice przy 400fpsach ok. 2000 kulek - więcej nawet bym odradzał,

Sam nauczyłem się już nie siać kompozytem i 2k kulek starcza mi na 5-6 strzelanek więc rozładowanie takiej baterii do krytycznego poziomu w moim przypadku jest niemożliwe. Musiałbym zapomnieć ją ładować a robię to raz na miesiąc przynajmniej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...