Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

 

Formalnie jestem tu nowy - dziś założyłem konto - ale pamiętam jeszcze WMASG sprzed 10 lat, fajnie zobaczyć, że sprawy się mają dobrze. :icon_smile:

 

Do rzeczy:

 

Interesuje mnie zakup dobrej repliki pistoletu GBB.

 

W zamierzchłych czasach najbardziej podobał mi się Walther P99, ale jednak ostatnio się ogarnąłem :icon_smile: i zamierzam nabyć model 1911, a konkretnie wersję MEU. Kojarzę z tych zamierzchłych czasów, że rządziło Tokyo Marui. Po przestudiowaniu tematów na forum z ostatnich lat pod tym kątem zorientowałem się, że niewiele się zmieniło i zrewidowałem pierwotny pomysł o metalowej replice Socom Gear.

 

I tu pojawia się problem, bo o ile się nie mylę, za Chiny Ludowe nie uświadczysz TM MEU w naszych sklepach. Odpada więc opcja pomacania przed zakupem, jak rozumiem pozostaje np. sprowadzenie z WGC za pośrednictwem Kolegi Amadema.

 

Najfajniejszy TM MEU od razu w metalowej przeróbce Guardera (chociaż ze zdjęć wynika jakiś zonk z oznaczeniem zakrytym tymi skośnymi żłobieniami w przedniej części zamka) nawet był przez jakiś czas w naszych rodzimych sklepach, ale najwyraźniej się zgapiłem ze dwa latka:

http://wmasg.pl/pl/news/show/49267

 

Pozostaje więc chyba ten i nadzieja, że da się go sprowadzić:

http://www.wgcshop.c...&catid=7&cat=59

 

Jeśli chodzi o konwersję - bo ciągnie mnie do metalu - znalazłem tą:

http://www.wgcshop.c...h_From=category

 

A teraz seria pytań do ekspertów:

 

- Czy ta wersja konwersji z WGC (TRP - chyba jedyna konwersja metalowa MEU Guardera jaka tam została) jest w porządku? W Specshope mają jeszcze wersję Springfield, więc pewnie można nie sprowadzać z WGC, ale to chyba właśnie tamta od spiłowanych oznaczeń?

- Czy można/trzeba zlecić jakiemuś serwisowi/sklepowi, skręcenie tego w całość?Jest spora szansa, że jeśli sam się zabiorę za jej składanie, to w efekcie ani nie będę miał działającej klamki, ani zawartości portfela.

- Co jeszcze będzie trzeba do tej konwersji dokupić z części?

- Czy może radzicie olać konwersję, dopóki nie oswoję się ze stockiem?

- I czy w praktyce można spodziewać się dostaw TM do sklepów w Polsce, czy jednak radzicie sprowadzać?

 

 

Dużo pytań, ryzyko bęcków od admina za temat w niewłaściwym miejscu, wodolejstwo, późna pora = spora że coś pójdzie nie tak, ale liczę na Waszą pobłażliwość i będę wdzięczny za pomoc. :icon_smile:

 

Pozdrawiam,

Bane

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pewnie kolega już zna odpowiedzi na swoje pytania, ale ja postanowiłem chwycić byka za rogi i kupić sobie 1911 MEU z TM i od strzała przerobić na full metal.

 

Zamek i korpus z guarder. I to że ma "Zonk" na zamku to nie prawda tak ma być a oto dowód http://forums.1911forum.com/showthread.php?t=277298&page=2 (4 ostatnie foty).

Konwersja.... Można zlecić np w Specshop ja zleciłem koledze który się na tym zna. Wszystko wyszło ok. Sam musiałem troszkę popracować nad lufą zewnętrzną ,(również guarder) bo miała za duże luzy po złożeniu, latała nawet w pozycji zaryglowanej, ale to wychodziło poza możliwości technologiczne kolegi. Wymienilem jeszcze springi na 150% cylinderek, tłoczek, gume....

 

 

Trochę pracy przy niej było trochę kasy poszło, ale jej działanie i wygląd wszystko wynagradza....

Link to post
Share on other sites

Mam w pracy laser który zgrzewa spawa i lutuje :icon_mrgreen: Dodałem trochę lutu w miescu gdzie był luz pomiędzy komorą hop up i lufą w pozycji zaryglowanej. podfrezowałem Korpus lufy w okolocach gdze przechodzi mocowanie całości do zamka, jak będę w domu to dodam foty lub jak podasz @@ to Ci podeśle. Trochę trudno się to "laserowało" bo lufa wykonana z raczej gównianego metalu materiału dodałemk ok 2 mm zastanawiam się czy jeszcze nie dodać 1 mm....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...