Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Ostatnio trochę pieniążków wpadło do skarbonki i myślę o tuningu mojego AK.

Budżet to jakieś 550-650 zł. Co polecilibyście wymienić? Totalnie nie znam się na tuningu ale czytałem trochę i wydaje mi się, że może po prostu złożyć nowy GB i do tego prec lufa, gumka no i mosfet.

Generalnie chodzi mi o to jakie cześci by zamówić. Ktoś ma jakąś radę?

Link to post
Share on other sites

1. Z GB podałem ci tylko bore-up i sprężyne

2. Użyj szukajki i poczytaj bo o tym są dziesiątki tematów (nie koniecznie o rk-06 ale ogólnie o rk trzeba szukać)

3. Oprócz bore-up i sprężyny nie ma chyba sensu nic wymieniać w GB

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam. Ostatnio w wyniku awari mojej repliki (prawdopodobnie zębatki lub tłok - nie jestem specjalistą) zdecydowałem się na tuning mojej repki. Mój budżet to ok. 1000-1200 zł, ale załóżmy że maksymalnie mogę wydać jakieś 1500zł, lecz tu pojawia się problem, bo tak jak już wspomniałem, nie znam się na tym za bardzo.

Wiem jakie części mniej więcej są najważniejsze w gb, ale zastanawiałem się czy nie lepiej będzie kupić jakiś gotowy gb. Myślę właściwie o wyrzuceniu wszystkich bebechów (nie licząc lufy) od silnika, przez sprężynę, zębatki, kable, cylinder, szkielet, komorę hu(uprzedzając, wiem że to nie część gb), generalnie wszystkiego. Chciałbym za te pieniądze wyciągnąć z takiego gb maksymalne osiągi i moje pytanie brzmi:

- Które części jakich firm kupić, po czym wysłać to wszystko do serwisu gdzie by to złożyli

- Czy lepiej będzie kupić gotowy gb jakiejś renomowanej firmy (chociaż nie wiem czy za takie pieniądze można liczyć na renomę).

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 6 months later...

Odgrzeję temat.

W swoim AK mam już wymienione części typu łożyska, tłok, cylinder, kable niskooporowe i sama gumka hop-up. Zrobione tak, że mechanizm działa bardzo płynnie i bez oporów. Natomiast problem w tym, że kulki mają spory rozrzut. Chciałbym wymienić lufę i komorę hop-up tak żeby wszystko do siebie pasowało i było doszczelnione. Czy mogę prosić o podanie sprawdzonych konfiguracji tych elementów??

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...