Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania raffes


Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba jednak zakupię mp5k, ale czy można do niego dostać zapasowe magazynki ?

@edit

I czym się różni mp5k od mp5pdw ?

1. Zapasowe magazynki wszystkich wersji można dostać bez najmniejszego problemu.

2. Jedyna różnica to skladana na bok kolba w PDW. Podstawowa wersja MP5K nie ma kolby.

 

A co myślicie o mp5 galaxy dla początkującego. Nie dla mnie, ale tak mnie nurtuje takie pytanko :icon_smile:

Bardzo dobry wybór:

- aktualnie najtańszy AEG jaki można polecić,

- dobry poziom jakości,

- parametry użytkowe porównywalne z innymi AEG-ami,

- idealna replika do CQB,

- w przyszłości może służyć jako replika zapasowa.

Link to post
Share on other sites

Nie, ogólnie są słabsze. Gdy strzelisz w kogoś kto ma powiedzmy siatkę stalową na twarzy, kulka na 100% się rozpryśnie. Są niebezpieczne dla graczy z okularami z siatki stalowej. Innych powodów nie znam. Ja używałem BIO i bez ściemy strzeliłem w puszkę po piwie i rozprysnęła się, nie każda oczywiście, poza tym kulki BIO nie są polerowane.

Link to post
Share on other sites

niebezpieczne dla graczy z okularami z siatki stalowej.

 

Tacy gracze są niebezpieczni sami dla siebie. Dodatkowo są jeszcze najzwyczajniej w świecie głupi używając pseudo ochrony oczu.

 

Powtarzam jeszcze raz:

Okulary/Gogle siatkowe nie są bezpieczną ochroną oczu niezależnie od typu używanych kulek.

Link to post
Share on other sites

A ja jeszcze raz powtórzę, że najlepszym wyborem wg. mnie byłyby kulki guarder 0.23, biorąc pod uwagę moc repliki i ich cenę, bo wywalenie połowy ceny repliki na kulki w pierwszym miesiącu jest głupie w przypadku początkującego (co innego mając jakiegoś km'a, bo do precrury w np. M249 SAW'ie to tego czegoś bym już nie wsadził), ale też nie opłaca się kupować kulek takich jak rocketsy z gunfire itp. bo są po prostu do ostatniej części jelita grubego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Od kiedy przyszła do mnie mp5tka od galaxy (G.5) przekonałem się do Airsoftu. Strzelnia jest świetne. Można strzelać do wszystkiego(kumpli, drzewa, ściany, w powietrze itp.), nawet bez amunicji. Sam dźwięk "cieszy ucho". Od tego momentu nagromadziło mi się kilka pytań.

1. Magazynek:

Jako że hi-cap jest strasznie denerwujący - ciągłe podkręcanie i grzechotanie, a low-cap ma małą pojemność postanowiłem zakupić magazynek typu mid-cap.

I tutaj pierwsze pytanie:

a)Czy ten http://azteko.pl/ares-magazynek-midcap-mp5-95-abs-p-6421.html będzie pasował? Jest dość tani i pojemny (seria 95 kulek - brzmi ciekawie)

b)Myślałem też o zakupie magazynka typu box-elektryczny. I tutaj pytanie czy jest jakiś pasujący do tej mp5 ?

2. Replika boczna:

Niestety nawet największy magazynek kiedyś się kończy. Dlatego postanowiłem przemyśleć zakup repliki zapasowej. Wyłoniłem dwie opcje:

a)pistolet - myślę, że najlepszym wyborem będzie gazowy, gdyż chciałbym, aby pistolet był jak najbardziej realistyczny - blowback, podobna waga, materiał itp. i miał 300+ fps.Myślałem o desert eagle - najlepiej markowy i tutaj prosiłbym o propozycje. Budżet trudno określić, gdyż nie wiem czy tyle i tyle jak na markowy to dużo/mało.

b)strzelba - samopowtarzalna - taka jak na filmie

- ładowana łuskami. Czy jest to strzelba gazowa i gdzie można takie samopowtarzalne kupić? Szczególnie podoba mi się Spas 12.

3. Pytania ogólne:

a)Strzelanie gaziakiem w zimie? Jak to wygląda ? Uchodzi cały gaz na strzał?

b)Czy da się tuningować repliki gazowe ?

c)Kulki biodegradowalne[P&J] - (nikt nie ma siatki jako ochrony oczu) niewypada zaśmiecać lasów czy innych terenów

d)Jakie firmy są uważane ze markowe? Słyszałem, że Tokio Marui, Classic Army, Systema, czy jakieś jeszcze ?

e)System hopup. Czytając posty większość zachwala go - zwiększa zasięg, celność itp., ale w moich odczuciach nie jest to najlepszy system. W zasadzie przy każdym strzale trzebaby go regulować na nowo - gdyż system ten uzależniony jest od warunków atmosferycznych zwłaszcza od wiatru, który jest zmienny. Czy system ten ma rzeczywiście duży wpływ? Łatwiej przewidzieć lot kulki (celować) jak trajektoria lotu jest stała(bez hopup), a w przypadku podkręcania czasem leci ciut w górę lub w dół.

Proszę o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

2. Zamiast wydawać pieniądze na replikę boczną proponuję wyposażyć się w więcej magazynków + szybkoładowarkę do kulek. "Klamkę" warto kupować tylko wtedy, gdy masz bardzo mocną replikę główną (bezpieczeństwo innych), albo jest ona mało poręczna (własna wygoda), albo jedno i drugie. Widzę, że masz galaksiaka, więc wszystkie trzy możliwości nie są spełnione.

3. a - Każde rozprężenie gazu powoduje jego ochładzanie, co w połączeniu z zimowymi temperaturami prowadzi do "syfonowania" - repliki gazowe bardzo często strzelają mizernie, albo w ogóle odmawiają posłuszeństwa.

b - Tak, ale jeśli nie masz zapasu gotówki i nie jest to replika główna, to nie ma sensu sobie tym głowy zawracać.

d - Na przykład VFC, KWA, G&P, G&G, LCT czyli w dużej mierze wszystko, co nie jest produkowane w ChRL. Najlepiej przeglądnij odpowiednie działy na forum.

e - Nie mów nam, że chcesz się cofnąć do ery przedpotopowej. System hop-up jest airsoftowym odpowiednikiem gwintowania lufy. Dzięki temu kulka leci dalej, niż na 20 metrów - efekt Magnusa, poczytaj sobie. Najlepiej weź replikę w miarę bezwietrzna pogodę i sobie wyreguluj HU raz, a dobrze. Pamiętaj, że to nie jest broń palna i kulka po 40-50 metrach zacznie opadać. Należy ustawić go tak, żeby kulka leciała po linii prostej jak najdłużej i nie wyleciała ponad linię celowania. Podpowiem ci, że ludzie wydają grubą forsę właśnie na całe systemy hop-up i doszczelnienie układu tak, aby kulki jak najdłużej leciały prosto, a powtarzalność strzałów była jak najlepsza. Czy naprawdę trzeba tłumaczyć aż takie podstawy? Boże...

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej.

Zamiast wywalać kasę na replikę zapasową, kup kilka np 6 szt Mid 100 szt lub Mid 120 szt i szybkoładowarkę 470 szt.

Pamiętaj, żeby używać dobrych kulek i nie ładuj Midów do oporu. Ja ładuję 80/100 lub 100/120, unikniesz zacięć. Przy takim zestawie jak napisalem wyżej będziesz dysponował zapasem amunicji około 1000 kulek, a jeśli będziesz strzelal "z głową" (krótkie serie 2-4 kulek i do osiągalnych celów), wystarczy Ci to na imprezę trwającą 4-5 godzin.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Podpowiem ci, że ludzie wydają grubą forsę właśnie na całe systemy hop-up i doszczelnienie układu tak, aby kulki jak najdłużej leciały prosto, a powtarzalność strzałów była jak najlepsza. Czy naprawdę trzeba tłumaczyć aż takie podstawy? Boże...

I tu jest problem. Czytając http://kft.umcs.lublin.pl/kmur/download/prace_licencjat/Magnus_OpenGL.pdf#page=11&zoom=auto,0,848 jest to co opisałem - za każdym razem trzeba brać poprawkę na wiatr.

Chciałem zakupić midcapa do długich serii, do krótkich mam hicap. Myślę również, że replika zapasowa nadal może się przydać - np. gdy rozładuje się akumulator. Wymiana go podczas walki raczej nie wchodzi w grę - zajmuje dużo czasu.

Czy spotkał się ktoś z magazynkiem typu box do tego mp5 ?

Link to post
Share on other sites

Kolego, hop-up to najlepszy patent na wydłużenie lotu kulki i nie ma tu nad czym dyskutować, a jeśli nie chcesz hopka, to ustaw go na zero i po problemie. Co do zapasowej repliki to dużo lżejszy i mniejszy jest dodatkowy akumulator, a niżeli dodatkowy pistolet/karabinek. Sama wymiana aku to od kilku sekund (AK47 itp. - które mają aku pod górnym deklem), do paru minut (repliki z aku umieszczonym w chwycie przednim, jego demontaż zajmuje trochę więcej czasu). Co do boxa do mp5, to ja się z takim nigdzie nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites

Ja reguluje HU przed strzelanką. Ewentualnie w trakcie szybko skoryguje gdy widzę, że coś jest nie tak, ale nie mam tak, że przed każdym strzałem myśle o tym jaki jest wiatr i czy powinienem brać poprawkę o dwa stopnie w prawo a może zmniejszyć hopka i tylko jeden stopień. Strzelam. Widzę, że wiatr znosi kulkę to następny strzał oddaje z poprawką.

Prawda jest taka, że wiatr będzie znosił kulkę niezależnie od tego czy masz ustawionego HU czy nie.

Czy system ten ma rzeczywiście duży wpływ? Łatwiej przewidzieć lot kulki (celować) jak trajektoria lotu jest stała(bez hopup), a w przypadku podkręcania czasem leci ciut w górę lub w dół.

Jak się ma HU ustawione na zero to kulka poleci (powiedzmy, dane z palucha) prosto 25 metrów a potem zacznie opadać. Jak się dobrze ustawi hopka to kulka poleci prosto o kilka metrów dalej - powiedzmy 35m (tego podkręcenia ciut w górę czy dół przy dobrze ustawionym hop-upie nie widać a jeśli widać to jest ono tak nieznaczne, że wręcz pomijalne przy celowaniu) i dopiero zacznie opadać. Nie ma więc różnicy w przewidywaniu toru lotu kulki (przynajmniej ja nie zauważyłem), mamy za to większy zasięg. Oczywiście jeśli HU ustawimy dobrze przed strzelanką.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

To zależy. Możesz kupić gaziaka bez BB za 90zł jakoś (Berettę STTi bodajże lub SRC), Berettę z KJW za ok. 300zł. Są też droższe repliki, poszukaj w sklepach modeli, które Cię interesują :D Później na forum sprawdzasz opinie o nim ;) Tylko do tego dolicz jeszcze koszt dodatkowego magazynka - najlepiej dwóch (zazwyczaj 80-100zł, czasem więcej) i dobrej kabury.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...