Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ares G36 vs Ares G36K


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Mam do Was wielkie pytanie - chcialbym kupic replike g36 od firmy Ares. I teraz mam do was pytanie - ktora wersje kupic G36 czy G36k. Jest to moja pierwsza powazna replika. Gralem kilka meczy airsoftowych na pozyczonym sprzecie (JG G36C) i uwazam ze model C ma za krotki zasieg. Gramy na otwartych przestrzeniach, typu zwirownia i las (malo przestrzeni zamknietych). Sklaniam sie do zakupu modelu g36 (dluga wersja) ze wzgledu na to ze w przyszlosci chcialbym przebudowac ja na DMR. Mam 177 cm wzrostu, czy 1 metrowy karabin nie bedzie dla mnie problemem ? Czy 430+ fps nie bedzie problemem dla osoby ktora praktycznie grala ok. 12-15 godzin?

 

P.S Mam okazje kupic wersje dluga za ok. 100 dolarow (peknieta sprezyna, wlascicielowi nie chce sie naprawiac). Przepraszam ze pisze bez polskich znakow, ale pisze z norweskiej klawiatury.

 

Dzieki za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o FPSy to zależy z kim sie będziesz strzelał. Część ludzi uzna, że to za dużo i nie pozwolą Ci sie strzelać a dla innych możesz mieć i 500fps i będziesz mógł się strzelać - wszystko zależy od środowiska, ale najważniejszy jest Twój zdrowy rozsądek.

Jeśli chodzi o długość karabinu to raczej nie będziesz miał problemu.

Natomiast jeśli chodzi o za krótki zasięg wersji C to pewnie myślisz, że jest to wina krótkiej lufy. Otóż w ASG długość lufy nie ma znaczenia (znaczy ma, ale tak marginalne, że wręcz pomijalne). Ważniejsze jest dobranie odpowiedniego cylindra do długości lufy a stockowo zazwyczaj jest to dobrze dobrane (edytuj: a przynajmniej nie słyszałem, żeby ktoś pisał, że trzeba wymienić w Gietach cylinder czy lufe by spasować jedno do drugiego).

Więc jeśli chodzi o Ares G36 czy Ares G36K to możesz wybrać ten, który bardziej Ci pasuje pod względem wyglądu czy właśnie tej rozbudowy na DMR bo bebechy na 99% są takie same.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jaka jest realna różnica w zasięgu i celności tych trzech replik [g36, g36c, g36k] ?

 

Sam zastanawiam się nad kupnem jednego z trzech - g36c bardziej mi się podoba wizualnie, jest mobilniejszy [bo mniejszy]... ale gram głównie w terenie zielonym i nie wiem czy strata na osiągach nie będzie 'zbyt męcząca'.

Edited by grecki
Link to post
Share on other sites

Minimalna. Wadą gearboxów jest, że każda wersja niezależnie od długości lufy ma cylinder typ 0. Dlatego G36 ma ~450fps, G36K ~400fps, a G36C ~360fps.Jak chcesz mieć te same osiągi co w G36 to musisz zmienić cylinder w C na typ2, a w K na typ 1.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze dwa pytania:

1. Załóżmy że strzelam g36c. Chcę mieć większą moc w lesie ale mniejszą w cqb przy czym przede wszystkim strzelam w lesie.

Podobno w ARES można łatwo wymienić sprężynę.

Jak zmodyfikować replikę tak żeby miała większą moc ale z możliwością zmniejszenia do ok 350fps jeśli jadę w 'miasto'?

Jeśli zmienię tłok to na stałe będę miał większą moc. Sama sprężyna? Jak to ugryźć... ?

2. Czy zmiana tłoka w g36c nie spowoduje tego że fpsów będzie więcej, zasięg się poprawi ale rozrzut będzie wielki [krótka lufa] ?

Link to post
Share on other sites

Ilość fpsów najłatwiej regulować zmianą sprężyny. Jeżeli zmiana cylindra podniesie Ci fpsy to chcąc uzyskać mniejszą ich ilość zmieniasz sprężynę i po sprawie. Musisz tylko dobrać odpowiednią sprężynę. Jaką? Tego Ci nie powiem - nie wiem.

Długość lufy ma w ASG znaczenie tak małe, że wręcz pomijalne. Airsoft ma inne zasady niż broń palna. Znaczy powiem tak, zakładając dobre dopasowanie cylindra do lufy to nie ma znaczenia czy lufa będzie miała 200 czy 300 mm.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jeszcze dwa pytania:

1. Załóżmy że strzelam g36c. Chcę mieć większą moc w lesie ale mniejszą w cqb przy czym przede wszystkim strzelam w lesie.

Podobno w ARES można łatwo wymienić sprężynę.

Jak zmodyfikować replikę tak żeby miała większą moc ale z możliwością zmniejszenia do ok 350fps jeśli jadę w 'miasto'?

Jeśli zmienię tłok to na stałe będę miał większą moc. Sama sprężyna? Jak to ugryźć... ?

2. Czy zmiana tłoka w g36c nie spowoduje tego że fpsów będzie więcej, zasięg się poprawi ale rozrzut będzie wielki [krótka lufa] ?

 

Widzę, że regulaminy masz gdzieś. Pisałem Tobie dla kogo jest ten dział. Chyba przyda Ci się krótki urlop.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...