Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za luźny kołnierz w gumce HU


Recommended Posts

Witam.

 

Mój AK boyi (rk02) strzela kilkoma kulkami na raz. Poza tym, po opuszczeniu lufy w dół kulki wypadają swobodnie przez lufę, chyba że pod kręcony na maksimum hop up je blokuje.

 

Sprawdzałem działanie repliki na komorze środkowej i metalowej a także na gumce stockowej boyi jak i silikonowej guardera, zawsze ten sam problem. Przepuszczałem kulki przez wyjęte gumki hu i także przelatywały bez problemu.

 

Prosiłbym o polecenie gumki z na prawdę dobrym kołnierzem, który by kulki zatrzymywał. Myślę, że chodzi definitywnie o kołnierz? Jeśli macie pomysły co jeszcze może to powodować to poprosił bym bardzo o napisanie ich.

Edited by Kbx44
Link to post
Share on other sites

Masz, któryś z poniższych problemów

- uszkodzoną gumkę hu

- uszkodzoną komorę hu

- brakuje np. dystansera

- źle zakładasz gumkę HU/ komorę

 

Składaj/ rozkładaj aż problem zniknie albo daj do serwisanta mieszkasz w mieście więc na 100% ktoś z okolicy za piwo lub dwa Ci pomoże.

Link to post
Share on other sites

Autokorekta się wkradła, chodziło mi o komorę stockową w pierwszym poście.

 

Dziękuję za porady, już wczoraj szukałem serwisu w mieście, niestety takowego nie ma. Jednakże w jednym ze sklepów który kiedyś prowadził serwis przyjęto moją replikę. Sprzedawca zrobił jak widać co się da lecz problem występuje nadal. Sam także wszystko składałem i rozkładałem, bez skutku.

 

Wydaje się, że na żadnej z gumek kołnierz nie podwija się, wszystko składa się dobrze. Gumki same w sobie jeszcze nie założone na lufę przepuszczają kulki przez kołnierz bez oporu.

Co myślicie o przypaleniu gumki czymś gorącym, aby lekko spłaszczyć kołnierz i zatrzymać kulki?

Ewentualnie, ponowię pytanie, jaką gumkę z wąskim kołnierzem polecacie?

Edited by Kbx44
Link to post
Share on other sites

W RPK-74 również miałem problem z dubletami, mimo zainstalowanej jednej z lepszych gumek hop-up - systema energy. Rozwiązałem go nawiercając ściankę komory hop-up, na którą napierają dosyłane kulki.

Na youtube masz po angielsku opisane co i jak. Lepiej "wiercić" gołą ręką, bez wiertarki.

http://www.youtube.com/watch?v=T-YVA45rIbY

 

 

Oczywiście oficjalnie nie polecam takich modyfikacji.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc, zamówiłem gumki i oby pomogło. Jeżeli nie pomoże, to nie mam pojęcia co to...

 

Chciałbym jeszcze się upewnić. Rozumiem to tak, że magazynek wprowadza kulki do komory, a te zatrzymują się na kołnierzu, czekając jedna po drugiej na popchnięcie przez powietrze? Chyba, że dysza jest w położeniu po wystrzale na semi i siedzi w większości w komorze, wtedy sama dysza blokuje dostanie się kulek przed kołnierz. Powinno tak być? W moim wypadku magazynek wpychał kulki do komory aż blokowały się na "zgrubieniu" gumki, co powodowało podwójny, lub więcej, strzał.

Link to post
Share on other sites

Pomogła gumka czerwona madbulla. Kulki już nie wypadają z lufy, podwójne strzały ustąpiły.

Jedyny problem to spasowanie z moją metalową komorą, nawet z pomocą oleju silikonowego gumka ciężko wchodziła, lecz w końcu wszystko się spasowało i jest dobrze.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc, mam nadzieję, że ten temat pomoże jeszcze komuś w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...