Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bolle Tracker II - opinie


Recommended Posts

Witam. Na forum znalazłem tylko wzmianki o tych okularkach, choć w sumie z pozytywną opinią, ale występowały głównie w porównaniach typu "co lepsze - x czy y". Chciałbym się dowiedzieć, jak to z tymi okularkami jest

 

http://allegro.pl/okulary-taktyczne-gogle-asg-bolle-tracker-ii-clear-i3418376650.html

 

Obecnie posiadam gogle nieznanej mi firmy (choć dość popularne, widziałem ich już dość sporo u ludzi), jednak są nieco zajechane (porysowane i szybko parują). A jak jest z tymi okularkami? Dobrze znoszą przestrzał ze średnią mocą?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Podpowiem ci , mam instrukcję od tych okularów i jestem ich posiadaczem [przyciemnionych] . Jedyne co pamiętam to b.ważne jest oznaczenie na szybce w górnym prawym rogu. Do każdej litery są różne stopnie wytrzymałości , bodajże moje są E to po przeliczeniu kalkulatorem przy kulce 0,2 grama wytrzymują 750 fps , przy kulce 0,38 530-550 fps o ile dobrze pamiętam. Są jeszcze klasy F ale cena również będzie odpowiednio droższa. Osobiście kulka 0,25 przy 430 fps nie robi z nimi nic po za śladem który schodzi. Stopień ściemnienia bodajże 29% . Parują w kominiarce , nie nosząc gumy która jest w komplecie nie parują,z tąd prawie zawsze jej nie zakładam. U mnie jeszcze była niedoróbka na zawiasach przez co w skroń mnie uwierały , trochę rzeźby i sprawa załatwiona. Osobiście je polecam. Moja ocena wiąże się z prawie 3 letnim użytkowaniem, i oprócz mnie 2 moich kolegów kupiło ten model i również zadowoleni. Razem z wysyłką 75 zł płaciłem.

Link to post
Share on other sites

właściwie to problem rozwiązał się sam, bo zakupiłem gogle ACM Razor za 70zł nowe i szczerze je polecam ;) w mojej okolicy sporo osób ich używa i nie narzekają - gogle nie parują, mieszczą pod sobą okulary, są wytrzymałe, wygodne, no i 3 szybki w różnych kolorach w komplecie ;)

Link to post
Share on other sites

Zakup ochrony oczu sygnowanej przez takich "potentatów branży" jak ACM/MiC/WwCH to działanie na własne ryzyko (ha, a co nim nie jest?) i nie jest rekomendowane!

 

Dla bezpieczeństwa innych nie mogę zgodzić się na polecenie takiego rozwiązania...

 

Wszelkie uwagi do mojego komentarza proszę kierować do mnie na PW lub w formie zgłoszenia do "góry"

Link to post
Share on other sites

tak, nie jest rekomendowane jak kupowanie jakiejkolwiek ochrony oczu w sklepach ze sprzętem asg. w mojej okolicy strzela się w tym kilku graczy ze sporym stażem, nie raz po goglach dostawali i nic złego się nie dzieje.

 

tylko żeby nie było niedomówień - moje są przestrzelone, wytrzymały bez problemu, ale fakt - to chińszczyzna i lepiej uważać

Edited by piotrek18tw
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam.

 

Chciałbym kupić gogle bolle tracker II lecz mam obawy co do wytrzymałości mechanicznej.Archenemy 1985 pisał ze wystrzymają uderzenie kulki o wadze 0,38g z prekością 530fps. Lecz nie wydaje mi sie to byc do końca prawdą ponieważ znalazłem ciekaw filmik który prezentuje test gogli i na pewno nie strzelano do nich kulko o masie 0.38g i prekością 530fps a widać ze uszkodzenia są mocno widoczne i wydaje mi sie że gogle nie wytrzymjaa uderzenia kulki o masie i predkości jak w.w. To takie moje przypuszczenia.

Drugi problem jaki mnie dręczy jest taki iz znalazłem identyczne gogle które mają taką samą grubośc szybki a ich wytrzymałośc mechaniczna jest rożna. prosze o logiczne wytłumaczenie tego zjawiska. (przypuszczam ze to tylko dla tego aby nabyć klienta) Prosze o szybką odpowiedź.

Z góry dzieki.

http://allegro.pl/ok...810532522.html?

http://www.militaria...cpsf)_p4581.xml

Edited by damiiian97
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Oj chłopie co prawda wytłumaczyłem tobie a pokazując ten filmik dowiodłeś tego że są mocne. Zacznę w miarę od początku, ochrona oczu chroni przed pojedynczym trafieniem, nie serią... Jeśli ktoś chce tak testować okulary i potem ich używać i liczyć że nic się nie stanie, trzeba będzie pro mega uber modły odprawić.

 

Okulary mają certyfikat, nie robi je ACM no name pchli ryż. Skoro nie jest prawdą ile one wytrzymują no to tutaj daje dowód:

DSCF4012.JPG

 

Okulary mają wybitą klasę wytrzymałości , oznaczenie filtrów, certyfikat.

 

Dalej odnośnie fps-ów, wartości nie brane są z kosmosu:

 

DSCF4011.JPG

 

W instrukcji wszystko jest na tacy, moje są klasy B. Jedyne co mogę potwierdzić to fakt że są podobne z klasą F i je omijać szerokim łukiem bo cena ta sama a ochrona zerowa, co najwyżej ochronią przed wiatrem,śniegiem i ew srujdą wróbla.

 

Kto normalny będzie z 530 fpsów w auto strzelał do ciebie z przyłożenia? Osobiście z przyłożenia sprawdzane były przeze mnie przy 420fps i 0,25g ślad ten sam co tam na filmie zostaje, przeciera szmatką-śladu nie ma. Nie tak jak na filmie gdzie nie widać z jakiej odległości strzela, nie przyłożył bezpośrednio lufy do okularów.

 

Test jest przy obiekcie 0,86g przy 120m/s , przelicz sobie jeden z drugim to na fpsy i wagę kulki.

Przy tej wadze i prędkości jest ok. 393fps. Energia: 6,17 Joule w przybliżeniu

Kulki :0.2 ~ 814 fps /0.23~759 fps / 0.25~728 fps / 0.28~688 fps / 0.3~ 665 fps / 0.36~ 607,4 fps

 

A od siebie dodam odnośnie kolegi co zachwala ACM-y razora...... Ile piłeś? Oczy nie odrastają jak paznokcie, to nie są świeże codzienne bułki w sklepie. I aż 3 szyby dodają? Powiedz mi jak je wymienią jak jedna pójdzie i jeden z drugim oślepnie? Po omacku?

 

Na koniec bolle SF-y są u mnie od początku jak zacząłem przygodę. Pisałem poprzednio że aż 75 zł [60 okulary/ 15 przesyłka] płaciłem 4 lata temu, nie zawiodły mnie i co najważniejsze śpię spokojnie i nie myślę czy wytrzymają...

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...