Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KM-Head do M4 - 407mm czy 500mm?


Recommended Posts

Witam Wszystkich :icon_razz2:

Od niedawna jestem posiadaczem M4 CM005. Chcę poprawić jej skupienie. Zastanawiam się nad wymianą lufy na KM-Head. Pytanie co będzie lepsze - długość 407 czy 500mm? Zwracam się do osób znających się w temacie. Czy różnica tych około 100mm będzie mocno widoczna na korzyść 500? Może odwrotnie? Chociaż wydaje mi się, że lepsze skupienie powinno być na 500. Jednocześnie planuję wymienić cylinder na typ 0. Co jeszcze będzie konieczne przy upgradzie mającym na celu poprawę skupienia?

 

 

Pozdrawiam

 

PS.

Stockowo mam lufę 363mm.

Edited by Pomykacz
Link to post
Share on other sites

Skoro stockowo masz lufe 363, to warto wybrać lufe w tym rozmiarze, bo po co ma wystawać? A różnicy prawie żadnej nie bedzie więc nie ma sensu. Poczytaj temat o doborze cylindra do lufy. Największą poprawe skupienia powoduje doszczelnienie całości układu (układ cylindra wraz z głowicą tłoka i dyszą oraz szczelnośc dyszy na połączeniu dysza - kołnierz gumki.)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi.

Co do podanych przeze mnie długości to głównie dlatego, że takie aktualnie są dostępne. Różnica w cenie nie jest jakaś duża więc to dla mnie nie ma znaczenia. W każdym razie kosztuje sporo i nie chcę później żałować, że nie wybrałem takiej czy innej. Na "chłopski" rozum wydawało mi się, że im dłuższa tym lepsza. Oczywiście w granicach rozsądku :icon_razz2: Jednocześnie dzwoniąc do sklepu usłyszałem, że lufa 500mm to "dość częsta konfiguracja z M4" :icon_smile: Więc wiecie, wolę się upewnić.

 

Jeśli chodzi o cylindry to doborem sugerowałem się i innego forum, cytat:

typ 0: do luf o długościach powyżej 460mm

 

typ 1: do luf o długościach 360 do 460mm

 

typ 2: do luf o długościach 210 do 360mm

 

typ 3: do luf o długościach 140 do 210mm

 

typ 4: do luf o długościach 100 do 140mm

 

Także wybierając lufę 407 będę musiał wymienić cylinder na typ 1. Oczywiście będę musiał zrobić maskowanie tłumikiem, ale to nie problem.

Link to post
Share on other sites

Zwracam się do osób znających się w temacie.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Tak więc jak się do końca nie wie to..... W standardowych eMkach, czyli nie tych CQB, spokojnie mieści się lufa 407mm, w tłumiku płomienia ale się mieści, tak więc po co autora w błąd wprowadzać ?

 

 

Nie ma różnicy.

 

Powiedziałeś/napisałeś to tak stanowczo, że jeszcze chłopak Ci uwierzy, nie byłaby to kolosalna i bardzo dla autora wielka różnica, ale jednak jest ;) I stawiam że Ty o tym wiesz :D, Ale też bym był za tym aby kupić 407 mm i mieć spokój...

 

 

 

Co do typu cylindra, typ 2 spokojnie da rade do 407, powyżej zaczynają się schody,,,

Pamiętaj układ ma być szczelny, bo jak będzie lipa, to nawet typ 0 by Ci nie dał rady...

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...