Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regulacja kolimatora


Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie :icon_smile:

 

Jestem nowym forumowiczem i to mój pierwszy post na tym forum.

 

Chciałem się was zapytać z ciekawości, czy ktoś może się spotkał z arkuszami (nie wiem jak to dokładnie nazwać fachowo) do regulacji kolimatorów.

 

Chodzi mi dokładnie o takie coś jak w poniższym filmiku.

Na kartkach w narożnikach są oznaczenia pokręteł których należy używać aby dobrze wyzerować kropkę.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Bk3ErqmrbKI

Link to post
Share on other sites

Ja znam taki jeden sposób, dzisiaj sam testowałem. Bierzesz 5 kartek około i kolegę. Na kartkach rysujesz kółko i kwadrat, i strzelasz 3 razy tak jak masz koli ustawione fabrycznie. Powiedzmy że poszło w lewo, to skręcasz pokrętło w prawo i znowu strzelasz, aż do skutku. I tak samo robisz w pionie. Możesz też zaznaczać markerem trafione.

Edited by Quzodor
Link to post
Share on other sites

Ja strzelam w ciemne miejsce. Kręcę pokrętłami tak długo, aż kropka mi się pokrywa z miejscem, gdzie kulka zaczyna mi opadać.

 

To rozwiązanie, które podałeś w filmiku jest całkiem ciekawe. Jakkolwiek dla osoby, która ma pojęcie ile kliknięć/przekręceń tyle przeskoku celownika taka kartka jest zbędna. I nie, nie spotkałem się.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...