Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blokada zębatek w v2.


Recommended Posts

Witam posiadam tą replikę http://www.asg.com.pl/GR15_Raider_M4_RIS_Blow_Back_GG,p,3230.php.W replice pękł mi szkielet gearboxa więc kupiłem nowy szkielet p&j o taki:http://azteko.pl/szkielet-gearboxa-v2-miejscem-na-7mm-lozyska-p-4910.html do tego łożyska shs 7mm stalowe.Musiałem wyrobić miejsca na łożyska gdyż były za małe.

Ale mam problem taki gdyż jeśli już wszystko złoże i gearbox będzie gotowy do strzelania okazuje się że zębatki są zablokowane próbowałem wiele razy wszystko jest ok złożone.Okazało się że gdy lekko popuszczę 2 śrubki u dołu gb i wsadzę silnik bez chwytu to gb strzela z dobrym rof-em jednak gdy nałożę chwyt pistoletowy to gb nie strzela i tylko słychać klikanie nw jak dociśnięty silnik.Czy to może być wina szkieletu bo już sam nw .Na każdej zębatce 1 podkładka.Proszę o pomoc gdyż bawię się z tym już kilka tygodni i nw co już zrobić. Sprężyna stok ,głowica cylindra cymy a reszta to stock oprócz jeszcze "anti-reversala"który jest z v3 cymy.

Link to post
Share on other sites

Wygląda to jakby szkielet był za ciasny na zębatki z podkładkami. Na początek daj same zębatki bez podkładek i zespołu cylindra, wrzuć chwyt silnikowy z silnikiem i sprawdź czy kręci zębatkami i czy silnik się grzeje razem z batką i kablami. Myślę że wymiana na lepszy szkielet wchodzi w opcję.

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten szkielet i potwierdzam że jest niskiej jakości a nawet pokusił bym się o stwierdzenie że to szmelc jeśli chodzi o dopasowanie do części niestety jakichkolwiek. Złożyłem na tym replikę z m140 systemy z blachami i Mblockiem na razie śmiga a więc z wytrzymałością może nie będzie tak źle.

Jeśli u Ciebie tylko blokuje zębatki to trafiłeś akurat na jakiś lepszy sort :)

Lista miejsc w których musiałem użyć pilnika lub przerabiać:

-otwory na łożyska

-miejsce gdzie przychodzi selektor (tutaj najgorzej było miejsce na selektor było zupełnie za małe jedyne co tam wchodziło to chyba kartka papierowa)

-otwór na blokadę zębatki

-otwór na pin (tutaj co ciekawe w jednej połówce był zbyt luźny w drugiej nie było szans na włożenie pina, naprawdę dłuuuugo piłowałem żeby pasowało)

-źle umiejscowione mocowanie styków (1 mm brakowało żeby cokolwiek pasowało trzeba było strasznie przerabiać)

-zbyt luźne otwory na spust

 

Ogólnie całość po złożeniu się nie schodziła itp.

Po tym całym zajściu ze szkieletem wysłałem maila do sklepu azteko w którym opisałem to co jest wyżej a po 2 dniach gdy patrzałem na stronie przy tym szkielecie pojawiła się adnotacja "Szkielet może wymagać niewielkich poprawek technicznych w celu dopasowania do repliki."

Życze powodzenia w piłowaniu bo mnie po złożeniu dłoń bolała od pilnika. W razie pytań pisz na pw.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...