Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MechaBox v2 Systema - Zablokowany spust na semi


Recommended Posts

Witam.

Wczoraj otworzyłem GB w celu wymiany okablowania na niskooporowe i podłączenia mosfetu. Wszystko przebiegło super, nie było żadnych nieprzewidzianych sytuacji. Po złożeniu GB wszystko nadal działało, mogłem naciskać spust itd. Jednak po włożeniu i unieruchomieniu GB w lover receiverze, spust może zostać ściągnięty tylko w trybie auto, semi i safe sa zablokowane.

Próbowałem rozłożyć i jeszcze raz złożyć GB i nic, podpowie ktoś co się stało?

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Teraz będę zgadywał.

 

Wymieniłeś okablowaie na niskooporowe ultimate w zestawie z kostką stykową? Jeśli tak o tu jest problem.

 

Co do dyszy. W zasadzie jeje położenie zależy od położenia zębatki tłokowej, ale generalnie gdy sprężyna jest zwolniona dysza jest wysunięta.

Link to post
Share on other sites

Nie, kupiłem kabel niskooporowy, przylutowałem deansy i wsuwki na silnik, do styków przylutowałem kable sygnałowe w zestawie z merfem.

Więc źle złożyłem, bo u mnie jest odwrotnie. Ma ktoś zdjęcie tego jak powinna być ułożona zębatka tłokowa?

Pozdrawiam.

Edited by texwillerxxx
Link to post
Share on other sites

Ok. To podsumujmy. Jak na gearbox masz założony chwyt i zamontowany silnik to wszystko działa. Rozumiem, że ręcznie (płytką selektora ustawiasz tryby strzelania) i wzystko działa safe/semi/auto.

 

Dobiero jak włożysz gearbox do body to semi nie działa. Z zdjęcia wynika, że wszystko jest ok. Sprawdź krzywkę przy selektorze ( ten element w body, który ustawia płytkę selektora w odpowiedniej pozycji) Możliwe, że ten element przestawił się względem dźwigni selektora na body

Link to post
Share on other sites

Tak jak tred211 napisał, sprawdź kółko selektora ognia znajdujące się wewnątrz dolnej części korpusu. Sprawdź czy nie jest luźne, sprawdź czy się nie przestawiło, sprawdź czy nie jest wytarte. Możesz też zmienić sprężynkę płytki selektora na mocniejsza.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi, była to wina krzywki selektora. Został jeszcze problem dyszy która zostaje w pozycji cofniętej zamiast wysuniętej. Czytałem że to bezwładność, lecz jest to dziwne bo używam MERFa 3.2 więc jest AB, no i przed rozkładaniem GB nie było tego problemu. Czy na zdjęciu zębatka tłokowa jest w odpowiedniej pozycji?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli po każdym strzale dysza pozostaje w tej samej pozycji tzn, że wszystko jest ok.

 

Ja bym bardziej obserwował tłok w jakiej jest pozycji. Oczywiście najlepiej gdy sprężyna jest najmniej ściśnięta.

 

Jak przeanalizujesz ruch tłoka, zębatek, i popychacza dyszy, to zauważysz, że jest taki moment w cylku, gdy tłok jest w pozycji początkowej, a dysza jest na maksa schowana. Najważniejsze generalnie jest to, żeby tłok był w pozycji początkowej.

 

Też mam merf 3.2 i jakoś nie zwracam sobie zbytnio głowy w jakiej pozycji jest dysza. Układ ten nie kontroluje pozycji tłoka, ani zębatki tłokowej, tylko zlicza piki natężenia prądu. I po każdym maksimum zatrzymuje silnik.

 

Edit. generalnie tak jak na zdjęciu jest ustawiona zębatka tłokowa, własnie tak składa się gearboxa

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Było odpalić replikę na full auto przez chwile, potem przełączyć na semi i by działało. Zębatka tłokowa w tym położeniu blokuje przerywacz a to blokuje łącznik styków. Przełączając na full auto, podnosimy przerywacz i nie dotyka on kostki stykowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...