Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka taktyczna Condor EXO - Warto ?


Recommended Posts

Witajcie specjaliści :icon_wink: Piszę tutaj bo wiem że na pewno ktoś miał z nią styczność i wie jak wygląda leży itp. Tak więc macie 2 linki jedna Coyote druga OD

 

http://www.specshop....Brown_-_XPC-003

 

http://www.specshop....ny_OD_-_XPC-001

 

I teraz tak :

1. Czy opłaca się ją kupować

2. Czy jest dobra, wytrzymała itp.

3. Czy będzie dobra na gościa 186cm wzrostu (bo większość kamizelek sięga mi ponad linie pępka, a powinny za pępek i nerki)

4. Czy ta kamizelka to w ogóle sensowny wybór.

Proszę pomóżcie ; )

5. Który kolor bardziej pasuje do Multicam'u

Edited by MaciekNGD
Link to post
Share on other sites

1. KUPOWAĆ, nie "kupywać"... To czy Ci się opłaca, to tylko i wyłącznie twoja sprawa...

2. Condor, jak to Condor - mistrzostwo świata to to nie jest, ale jak na taką cenę, jest pewnie dostatecznie dobrze.

3. Kamizelki sięgają do pępka, bo mają za zadanie chronić podstawowe organy wewnętrzne, a te jak ci pewnie wiadomo (...), umieszczone są trochę wyżej. Wzrost nie ma nic do rzeczy tak swoją drogą, zestawienie "większości kamizelek" (cokolwiek masz na myśli - większość na rynku? Większość z posiadanych przez twoich kolegów? Większość z tych które posiadałeś?) jest bez sensu, jeśli nie podajesz konkretnych przykładów.

4. Będziesz nosił balistykę? Dużo kieszeni? Potrzebujesz "pancerza" takiej wielkości?

5. Tematów odnośnie "który kolor do..." była masa, na moje oko ładniejszy będzie CB, ale... to indywidualna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi że większość tych które posiadają moi koledzy. Też myślę że jak na swoją cenę powinna być porządnie wykonana. Balistyka : repliki płyt SAPI z allegro , kieszenie ... na magazynki, poucz medyczny, nie dużo ale coś będzie. Chciałbym kamizelkę pełną taką jak ta , przyległą do ciała w miarę . Jeżeli masz coś lepszego za podobną cenę z chęcią się zapoznam ;). Kolor zapytałem który bardziej pasuje mi osobiście też bardziej odpowiada CB.

Link to post
Share on other sites

Przyleganie do ciała po pewnym czasie noszenia okazuje się być przekleństwem :icon_wink:

Z opisu twoich potrzeb wynika, że wystarczy porządny Plate Carrier - tyle, że one zazwyczaj są krótkie, więc na pewno za pępek nie będą sięgać (no chyba, że go sobie rozregulujesz).

 

Innymi słowy, jeśli chodzi o wielkość to marzy ci się kamizelka zintegrowana, natomiast faktycznie będziesz wykorzystywał w pełni potencjał tkwiący w mniejszych plate carrierach :icon_smile:

W przypadku wyboru zintegrówki, paleta kamizelek nie będzie zbyt duża - to dosyć drogie konstrukcje (wymagające dużej ilości materiału i o dużym skomplikowaniu szycia), więc w takim przedziale cenowym będzie słabo. Oczywiście wyjątkiem są chińskie wyroby, o dosyć wątpliwej jakości... Oprócz SAPI będziesz też potrzebował atrap/oryginalnych wkładów miękkich (np. BALCS).

Jeżeli trochę (no nie tak trochę, ze dwie stówki) dołożysz to możesz się też rozejrzeć za CIRASem firmy Flyye (to taki lepszy jakościowo chińczyk) - powinien Ci podpasować.

 

http://www.asgshop.p...ukt.php?id=3895

Ewentualnie szukaj używanych, ceny powinny oscylować między 400-500zł...

 

Jeżeli natomiast jesteś w stanie odpuścić sobie taką wielkość kamizelki, to plate carrierów jest trochę do wyboru :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Hmm .. CIRAS'y nie za bardzo mnie interesują z racji tego że są na "szelkach" . Chodzi mi o kamizelkę .. nie wiem sam jak to się nazywa ale chyba Plate Carrier . Np:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_80_269&products_id=5341&name=Condor_-_Kamizelka_Taktyczna_QPC_-_Coyote_Brown_-_QPC-003

O takie coś mi chodzi . Tylko że ona jest szeroka po bokach a ja dość chudy i żeby ta kamizelka w miarę nie latała to musiałbym założyć na siebie coś grubszego .. A mi chodzi żeby nosić ją na CombatShirt'a lub zwykły T-shirt . Dlatego pomyślałem że exo będzie dla mnie dobrym i w miarę tanim rozwiązaniem .Kupiłem kiedyś tego Plate carriera z redberet.pl za około 150 zł . Ta kamizelka to była porażka ... Ona nawet żeber do końca nie zakrywa ... nerki też całe odkryte ... flaki więcej niż połowa odkryta ... a regulowana była tak że na ramionach było po 1cm na rzepach łączenia ... i i tak była za mała ... Dlatego tak jak już mówiłem zacząłem się zastanawiać nad exo a nie znam nikogo kto mógłby mieć taką kamizelkę ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...