Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KJW Hi ? Capa 5.1 uciekający gaz


Recommended Posts

Witam zakupiłem używaną replikę z jednym magazynkiem na green gaz oczywiście niby sprawną. Niestety nie mogłem jej odebrać zaraz po dojściu do mnie bo byłem w Ustce na wakacjach odebrał mi ją mój znajomy który też nie ma za bardzo pojęcia o gaziakach. Facet dorzucił 1/3 butli green gazu więc poprosiłem znajomego żeby sprawdził czy działa etc. i jakoś to ogarnął po sprawdzał i działało strzelał etc. U niego replika czekała na mnie może z tydzień nie ruszana już. Odebrałem ją dzisiaj fakt faktem źle zacząłem ładować magazynek green gazem bo jako żółtodziób ładowałem na odwrót niż powinno się więc rozumiem dlaczego mi wtedy nie strzelał. Dodam że magazynek spadł bo moja laska która mi towarzyszyła od razu łapki na guziki położyła, i wypuściła magazynek na podłogę. Potem po zerknięciu na instrukcję zrozumiałem swój błąd podczas ładowania dlatego poprawiłem się jednak ku mojemu zaskoczeniu po naładowaniu go pare sec gazem nagle zaczął strasznie syczeć i zrobił się cały zimny gaz uciekał :(. Po sprawdzeniu to gaz ucieka z dolnego miejsca na ładowanie i z tej górnej uszczelki. Potem spróbowałem załadować magazynek do broni i wtedy załadować gazem co skończyło się momentalną ucieczką gazu przez lufę. Teraz moje pytanie co z tym zrobić ? Da się to naprawić bez większych kosztów ? jeśli trzeba byłoby coś rozkręcać mógłbym prosić o informację jak to zrobić, bo niestety moje próby szukania skończyły się bez owocne a jestem totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o gaziaki. Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Tragicznie piszesz, strach pomyśleć jaki będzie opis, jak ci się replika zapiaszczy...

 

Wykręć zawory płaskim śrubokrętem, uszczelki ściąg i lekko ponaciągaj palcami zwilżonymi olejkiem silikonowym, w razie potrzeby wymień oringi ( do kupienia po 30gr w najbliższym sklepie z łożyskami), złóż zawory do kupy, psiknij lekko na wszystko silikonem i wkręć w maga.

Nabij gazem i wrzuć do wanienki z wodą - będzie widać czy i który zawór puszcza. Jeśli nie pomoże wymiana oringów - kup nowe zawory.

 

A i magazynków ggaz nie przechowuje się bez gazu.

 

Tak wygląda podstawowa konserwacja magazynków gazowych.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za info i przepraszam za mój język niestety nie znam do końca waszych określeń dotyczących gaziaków :) jeszcze sporo przed mną. Spróbuję to rozkręcić w sobotę bo jutro mam egzamin na prawko. Może wiesz gdzie powonieniem szukać jakiegoś filmiku instruktażowego jak to wszystko po składać by działało czy aż tak wielkiej filozofii tam nie ma ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...