Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z semi M4 CQB BI-3981 full metal [BOYI]


Recommended Posts

Witam,

 

kumpel posiada replikę M4 CQB od Boyia. Z reguły replika ta nie jest polecana, ale do jego egzemplarza akurat nie mamy żadnych zastrzeżeń po za jednym: brakiem trybu semi. Replika działa na baterii Lipo Redox 11,1V 1100mAh. Po wystrzeleniu około 5k kulek na tym pakiecie pojawił się problem z ogniem pojedynczym - na początku po naciśnięciu spustu były 3 strzały, później 5, aż w końcu full auto. Replikę odesłano na gwarancję do taiwana. Wróciła ona rzeczywiście naprawiona, ale niestety te same symptomy powróciły po miesiącu. Nie widzę sensu w traceniu pieniędzy na paczkę do krakmana. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, co trzeba wymienić żeby odzyskać tryb semi?

Link to post
Share on other sites

Przerywacz trybu ognia. Najlepiej stalowy. Ja gdzieś sojego czasu widziałem firmy SHS za 12zł. Polecam. Dużo mocniejsze od gównolitowych.

 

Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze cześci niebyły tak dostępne, a jak były to z reguły drogie, miejsce które się wycierało wzmacniałem małym gwoździkiem. Potem szlifowałem, kształtowałem itd. Roziązania te działają do dziś. Ale jest to zegarmistrzowska robota :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i spróbowałem, niestety, bezskutecznie :( Kupiłem to http://azteko.pl/shs-przerywacz-ver-m0042-stalowy-p-6358.html - część identyczna kształtem co do tej oryginalnej z boyia, tyle że niespiłowana i o odrobinę mniejszej średnicy otworu, żeby ją zamontować musiałem ją lekko rozwiercić. Niestety, złożyłem wszystko poprawnie a semi jak nie było, tak nie ma :( Co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Wyjmij gearbox. Wymonyuj zespół cylindra, tłok, popychacz dyszy. Resztę zostaw. Skręć szkielet na dwie śruby. Przez dziurę, gdzie był cylinder masz dostęp do zębatek. Ustaw płytke selektora na semi. Naciśnij spust i kręć zębatkami tak jakby normalnie pracowały. Obserwuj czy wózek styków się wypina. Jeśli nie będziemy myśleć co dalej.

 

Zanim zaczniesz to sprawdzać, to zobacz czy krzywka od dźwigni selektora w body jest w prawidłowej pozycji ( zakłdam, że tak - na safe nie idzie nacisnąć spustu, a na auto jest poprostu auto)

Link to post
Share on other sites

Przerywacze SHS mają za małą płetwę i nie zahaczają o krzywkę z zębatki tłokowej. Sprawdź również czy łącznik styków nie jest uszkodzony (strona która zahacza o przerywacz)

Dziwne bo ja zamontowałem już kilkadziesiąt przerywaczy SHS/XHT/SuperShootera i nie miałem problemów, no może z jednym wyjatkiem gdy nie chciało się to zgrać z kostką Ultimate. Przerywacze do V3 też montuje ( u siebie w dwóch AK mam przerywacze stalowe SHS ) również nie zauważyłem problemów.
Link to post
Share on other sites

Wyjmij gearbox. Wymonyuj zespół cylindra, tłok, popychacz dyszy. Resztę zostaw. Skręć szkielet na dwie śruby. Przez dziurę, gdzie był cylinder masz dostęp do zębatek. Ustaw płytke selektora na semi. Naciśnij spust i kręć zębatkami tak jakby normalnie pracowały. Obserwuj czy wózek styków się wypina. Jeśli nie będziemy myśleć co dalej.

 

Zanim zaczniesz to sprawdzać, to zobacz czy krzywka od dźwigni selektora w body jest w prawidłowej pozycji ( zakłdam, że tak - na safe nie idzie nacisnąć spustu, a na auto jest poprostu auto)

 

Postąpiłem wg Twoich wskazówek. Przy pozycji selektora na semi, wózek spustu się nie wypina. Próbowałem tak na przerywaczu stockowym z Boyia i SHSie, obydwa zachowują się tak samo. Przerywacz ewidentnie się rusza, ale w ogóle nie oddziałuje na wózek.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

W sumie oczywista sprawa, ale czy jest sprężynka przy przerywaczu? Jeśli jest to czy odpowiednio sprężynuje. Może przrywacz jest za mocno dokręcony. Powinien swobdnie się poruszać, ale też nie powinien mieć luzów w osi.

 

Jest jeszcze taka opcja, że zębatka tłokowa jest za wysoko wypodkładkowana.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...