Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią.


Recommended Posts

Witam !

 

Udało mi się kupić GFG14, niestety od osoby prywatnej i bez gwarancji aczkolwiek replika jest nowa :)

 

Sprzedający poinformował mnie że baterii od nowości nie ruszał, sprawdził tylko czy działa.

 

Dziś otrzymałem replikę i chciałem wykonać kilka strzałów testowych, podłączam baterie, wystrzeliłem z 30 kulek i replika przestała działać, po naciśnięciu spustu słychać było takie stuknięcie.

Podłączyłem baterie na dosłownie pół godziny, i znów odłączyłem by sprawdzić czy replika działa, wszystko było ok, oddalem kilka strzałów i znów podłączyłem do ładowania.

 

Moje pytanie brzmi:

Nie wiem w jakim stopniu naładowania jest bateria co oznacza też że nie wiem jak długo ma się ładować. Czy są jakieś objawy, że jest już w pełni naładowana (np staje się gorąca?) oraz czy może leżeć naładowana do soboty - bo wtedy idę na pierwszą strzelankę z moją "giętą"

 

Bateria stockowa GFC 8.4V 1600mAh

7 ogniw po 1.2 V

 

Ładowarka również stockowa.

Link to post
Share on other sites

Jest parę sposobów 1) podłącz woltomierz i sprawdź napięcie 2) jeśli nie masz woltomierza oblicz ile powinien się ładować akumulator i zobacz ile czasu powinna się jeszcze ładować wzór:

t=(1,4*C)/I

 

t- czas[h]

C- pojemność akumulatora [mAh]

I- prąd ładowania [mA]

1,4- stały współczynnik

p.s bateria naładowana może spokojnie leżeć.

Link to post
Share on other sites

Multimetr mam, aczkolwiek jest teraz wypożyczony do zadań specjalnych :P, jutro będę miał.

 

A tak z ciekawości, jakie są oznaki rozładowania akumulatora podczas strzelania oraz jakie napięcie posiada gdy replika już przestanie strzelać. I czy faktycznie ten stuk w mojej replice mógł być powiązany z rozładowaniem baterii ? Bateria była ciepła jednak przewody były zimne więc raczej nie było zwarcia.

Link to post
Share on other sites

Okey, dzięki za odpowiedzi, replika działa. Spokojnie trafiałem w cel z 35-45 metrów aczkolwiek mam pewien problem.

Chodzi o to że hop up jest tak jakby za mocny, nawet przy ustawieniu na minimum lekko nawet podkręca kulki, przy końcu się troszkę wznoszą aczkolwiek jest to dość celne, gorzej jak chcę zwiększyć "moc" hop upa, na połowie podkręceniu już robi ładny łuczek.

Link to post
Share on other sites

0.25 g Guardera - nowe z pudełeczka. Podświetliłem trochę lufe od strony maga i popatrzyłem do lufy, zawarzyłem że przy minimalnym ustawienia Gumki nie chowa się ona do końca, czuć to również gdy włożę wycior. Czyżby dystanser za mocno dociskał ? A może po prostu replika potrzebuje czasu na "dotarcie".

Edited by jakub113a
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...