Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stalowe części AK74 - Kolanko i spust.


Recommended Posts

Ktoś podpowie, gdzie kupić stalowe kolanko gazowe do AK74 i stalowy język spustowy do GB v3?

Może zagraniczne sklepy, ebay itp.

Kolanka ze stali w polskich sklepach nie sposób trafić. Od ostrego tez nigdzie nie ma. Język spustowy Ultimate dostępny np. w Militaria.pl, bbmax, ma na folii napisane "trigger steel" ale nie jest ze stali, bo magnes go nie łapie. Sprawdzone. Dziwne, ale cóż...

W jakimś zagranicznym sklepie?

Jestem w stanie zapłacić trochę za to, bo juz i tak kupa kasy poszła w tą zabawkę, a w mojej replice już tylko właśnie kolanko i spust zostały ze znalu. Reszta full steel.

Replikę mam rozebraną, w planie jest oksyda po całości, więc przy okazji szukam tych dwóch dupereli brakujących do pełni szczęścia.

Jak po angielsku będzie kolanko gazowe, bo nie wiem czego szukać za granicą?

Tak dosłownie tłumaczone: "gas knee" ?

Nie wydaje mi się.

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

W komisie są kolana ze znalu. Pytam każdego, kto jakies wystawia, żeby sprawdził magnesem.

Od kolegi wojskowy27 sporo gratów nakupiłem, ale tego czego szukam to on też nie ma.

W sumie to nie ma większego znaczenia z czego te części są zrobione. One nie przenoszą obciążeń dużych.

Chciałbym stalowe tylko dla własnej satysfakcji. Bo nienawidzę znalu. Trochę sprzętu już przerzuciłem, a lubię różne przeróbki i wiele złych doświadczeń miałem z pękającymi "od patrzenia" odlewami ze znalu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Będę szukał. Jak to mówią: "nie ważne żeby złapać króliczka, ale by gonić go" :icon_smile:

Trafiłem np. lufę zewnętrzną ze stali i podstawę muszki do AK74 (ale nie pamiętam producentów) i nie było gwintu lewego 14, ani na lufie, ani zintegrowanego z podstawą muszki. A w znalowej lufie gwint był :icon_smile: Więc znalazłem w necie jakąś tanią lufkę ze stali z lewym gwintem, odciąłem gwint, dospawałem do mojej lufy, oszlifowałem. Podstawa muszki zakryła spaw i jest pięknie.

Znalowe części mógłbym se pokleić ewentualnie. I zgubić tłumik płomienia (razem z doklejonym gwintem) przy pierwszym puknięciu w drzewo...

Dlatego chcę stal.

Choć wiem, że części odlewane, to też nie stal jak na narzędzia, tylko jakieś staliwo, żeliwo, czy coś tam. Ale i tak nieporównywalne na wytrzymałość z gównolitem jakim jest znal.

Daje się spawać, gwintować i naprawić w razie czego.

Edited by Korba
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...