Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co lepsze?


Recommended Posts

Witam.

 

Pierwsza broń jaka nasunęła mi się i spodobała:

http://gunfire.pl/pr...310-JG1138.html

Myślę nad jej zakupem, oczywiście nie samą lecz do tego 3-4magi, ładownica...

 

Jednak spotkałem się również z taką:

http://gunfire.pl/pr...inka-CM016.html

(Jest niewiele droższa a chyba lepsza)

Widziałem również droższą wersję tej repliki:

http://www.taiwangun...8-full-metal-cm

 

I teraz pytanie, czy różnią się czymś jeszcze oprócz tego, że

jedna jest z metalu, a druga z tworzywa i metalu?

Którą z tych trzech najlepiej wybrać? Może jakieś polecicie?

I nie mówcie żebym kupował tą najdroższą bo jest zbyt droga jak na mój "tłusty" portfel,

chcę się tylko dowiedzieć jakie są różnice między droższą, a tańszą.

Jakbyście polecali coś innego to nie za więcej niż 500 zł bo to już taki max budżetowy.

 

No to chyba na tyle, dorzućcie swoje dwa grosze (chyba że ktoś da więcej :icon_razz2:)

Link to post
Share on other sites

Ja bym radził w przypadku G36 brać jednak standardową kolbę składaną - jest bardzo wygodna, a daje komfort zmniejszenia wymiarów sprzętu w transporcie. I ze standardowymi magazynkami - takie adaptowanie magazynków z M-ki do G-ty nie ma raczej uzasadnienia praktycznego (chyba, że cały Twój zespół ma M-ki i koniecznie chcecie / musicie mieć unifikację magazynków ; ale czy w praktyce z tego będzie się korzystać...).

Link to post
Share on other sites

Staropolskie przysłowie mówi że poniżej 800zł dobrej emki i ogólnie v2 nie kupisz, więc bierz coś z GXX JG czy Cymy.

Ale IMO, poczekałbym do urodzin, imienin, wszystkich świętych dozbierał pare dyszek i kupił coś od Boyi z seri RK. Chyba, że Ci kałasze nie pasują :-). Mi się osobiście nie podobają z wyglądu, ale nie da im się odmówić dobrego wykonania :-)

Link to post
Share on other sites

Łabędź, ale pisz tak, żebyśmy mogli Cię zrozumieć. Nie wiem, w której replice według Ciebie korpus się ugina.

 

JarekPN, dla mnie standardowa kolba składana dla G36 jest nieporęczna i jest zbyt długa, co utrudnia mi wygodne celowanie. Wolałbym mieć właśnie kolbę od M4. Jeżeli chodzi o magazynki to magazynki do G36 są dziwnym nieporozumieniem i akurat adapter do magazynków AR-15 to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogły spotkać gietę. Niedość, że takie magazynki są dwukrotnie węższe, to w AS jest nieporównywalnie więcej modeli takich magazynków. I są tańsze.

Link to post
Share on other sites

Która tańsza?

No ta m4 cm016

Ja bym radził w przypadku G36 brać jednak standardową kolbę składaną - jest bardzo wygodna, a daje komfort zmniejszenia wymiarów sprzętu w transporcie.

Jeśli chodzi o składaną kolbę to kojarzy mi się ze złamanym chu***, mam wrażenie że może się łatwo złamać. Chyba że jest jakoś dobrze wykonana.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o składaną kolbę to kojarzy mi się ze złamanym chu***, mam wrażenie że może się łatwo złamać. Chyba że jest jakoś dobrze wykonana.

 

Jak się ma złamać to się złamie: stała, składana czy regulowana.

Raczej bliżej środka niźli mocowania (osobiste dośwadczenie) - składana szybciej się w tym miejscu otworzy (osobiste doświadczenia).

Link to post
Share on other sites

dla mnie standardowa kolba składana dla G36 jest nieporęczna i jest zbyt długa, co utrudnia mi wygodne celowanie. Wolałbym mieć właśnie kolbę od M4. Jeżeli chodzi o magazynki to magazynki do G36 są dziwnym nieporozumieniem

Jeśli chodzi o składaną kolbę to kojarzy mi się ze złamanym chu***

 

W sumie to faktycznie kwestia preferencji - ta kolba od G-ty. Jak dla mnie jest okej, nie ma się szczególnie czego przyczepić ; tyle, że nie ma regulacji długości ;-). Przy następnej okazji sprawdzę z ciekawości, na jaką długość muszę wyregulować kolbę w M, żeby odpowiadała tej z G.

 

Co do magazynków, to masz @SirHawk trochę racji - magi do G-ty są faktycznie nieco mniej poręczne i sprawiają nieco więcej kłopotu z przenoszeniem w oporządzeniu. No i są plastikowe jedynie (ale za to z imitacją pocisków). No, ale taki to urok tego karabinu ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...