Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ SPR FULL METAL LONG [P&J] - po zmianie baterii problem z dyszą.


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem nowy w sporcie ASG. Zakupiłem u Krakmanów PJ SPR FULL METAL LONG [P&J]. . Jako pierwszą rzecz (pop przeczytaniu poradników), zakupiłem nową batke LiPo 11.1V. Oryginalnie jest bateria z napięciem 9.6 V.

 

Problem polega na tym, że po strzelaniu dysza pozostaje w komorze wysunięta 2-3 mm, co powoduje, że pierwszy strzał jest zawsze pusty, dopiero drugi jest z kulką.

 

Tak to na razie replika spisuje się bezproblemowo.

 

Problem w tym, że nie ma LiPo 9.6 (przynajmniej ja nie znalazłem).

 

Jak sobie poradzić z tym problemem? Z oryginalną baterią 9.6 nie ma tego problemu. Podejrzewam, że większe napięcie batki powoduje, że silnik dłużej się zatrzymuje, dlatego dysza nie chowa się całkowicie.

 

Pozdrawiam Paweł

Link to post
Share on other sites

Mówisz że po podłączeniu maga pierwszy strzał jest suchy?

No to powiem ci że jest to całkowicie normalne przy złym składowaniu.

 

Spróbuj tzw. ustawienia spoczynkowego(ja to tak nazywam), czyli na koniec po strzelaniu kiedy odkładasz replikę strzel kilka razy na semi, bez maga, kulek, to powinno sprawić że sprężyna nie jest napięta a dysza jest cofnięta.

 

Poszukaj sobie animacji działania replika asg i wyobraź sobie że zatrzymujesz ją w połowie cyklu, wtenczas jest to normalne ustawienie dyszy. Takie zatrzymanie przyśpiesza ubicie sprężyny.

 

 

Bateria w tym wypadku nie ma(raczej) żadnego wpływu. Jeśli jest inaczej to zaliczyłbym to do ewenementów na skalę regionalną.

Edited by AKTG
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, po każdym strzelaniu oddaje 2-3 strzały na semi... i tak zostaje - tzn dysza w komorze na długość 2-3 mm.... jak włożę batke 9.6V... to nie ma z tym problemu... wyciągam magazynek, oddaje ostatni strzał na sucho, aby rozluznic spręzynę (tak jak to jest opisywane w poradnikach)... jeśli byla kulka to jeszcze jeden, i dysza jest schowana całkowicie (tzn nie wchodzi do komory), włożę 11.1 V to mogę oddać kilka strzałów i dysza wystaje/wchodzi do komory 2-3 milimetry...

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem, że skończy się mosfetem... wybaczcie, staram się ogarnąć wiedzę... i nie zakładać "durnych"-setnych tematów... ale wolałem się upewnić... teraz tylko kwestia - czy wysyłać do taiwangun, czy szukać serwisanta... na forum średnie opinie na temat serwisu taiwangun, inny serwis/serwisant - po gwarancji, bo trzeba dobrać się do środka GB, bo z tego co czytam/oglądam to w pochodnych M4, trzeba rozebrać GB aby polutować wszystko...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...