Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiFe 9,9 - czyli pytanie p.t czy ta bateria zmieli mi zebatki...


Recommended Posts

Moja replika posiada mosfet z ab,m135 lekko ubite i stockowy silnik cymy(z tego co wiem to nie jest neodymowy).

 

Aktualnie w tej konfiguracji latałem z lipo 2200 7,4 20c zippy i lipo 11,1v 1200mah 25c turnigy, na baterii zippy. Po ok. półtora Hi-Capa replika ma dość słabą reakcje i rof a z kolei na 11,1v mam wiertarkę która może mi zmielić zębatki.

Szukając czegoś pomiędzy natrafiłem na baterie life 9,9v(LINK) i tutaj przychodzę z pytaniem do was:

czy ta bateria "rofowo" bliższa jest 7,4 czy 11,1 ? Odpowiada mi szybkostrzelność na poziomie 12-15 rps

Nie chcę marnować pieniędzy na baterię na której będę się bał puścić serię na auto.

Link to post
Share on other sites

Akurat w przypadku tuningowanych replik ze sprężynami około m130 to LifePo z napięciem 9,9V (ROF około 15-18) silnik ICS 3000 spisuje się znakomicie - jeszcze lepiej będzie działało z zamontowanym mosfetem. Zwróć uwagę że pakiety LiPoFe są standardowo większe, niż zwykłe pakiety LiPo. W ofercie sklepu z linkiem jest wiele pakietów 7,4 V coś ci się uda wybrać.

Link to post
Share on other sites

Albo niech kupi (dobrze zresztą) wymyślone przez siebie LiFePo, które powinno zachowywać się właśnie jako takie posrednie pomiędzy 7.4V a 11.1V. A przy 7.4V dalsze zwiększanie "C" od pewnego momentu nic nie daje, ponieważ replika po prostu nie pobierze wiekszego prądu i tyle. Jedyna różnica bedzie w tym że pakiet nie przysiądzie o jakąś tam dziesiątą część volta.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...