Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Boyi/Dboys M203 kontra CO2


Recommended Posts

Cześć,

przejrzałem podforum i mimo wieloletniego jego egzystowania, nie jest aż taką kopalnią wiedzy jak inne, widać granatniki nie cieszą się aż taką popularnością, w sumie na zagranicznych forach podobnie, najwięcej informacji wyciągnąłem z jakiejś recenzji.

 

Słyszałem, że mechanizm, mimo prostoty nie wytrzymuje granatów pod dużym ciśnieniem. Sam przymierzam się do zakupu adaptera madbula XC03 na kapsuły 12g, więc granaty będę ładował ciśnieniem ~800 psi (chyba :icon_razz:). Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym granatnikiem i CO2? To w ogóle jest duże ciśnienie (dla granatów madbulla HP)? Niech się jakiś grenadier wypowie.

 

A może ktoś ma doświadczenia z robieniem własnego zespołu spustu i "iglicy"?

 

Edit: Jak zwykle trafiłem na najobszerniejszy temat po założeniu własnego, z tego co czytam, to czasem będę musiał wymienić uszczelki, może być - ale czy granatnik się nie połamie :D? Improwizowanie nowego mechanizmu to już mimo wszystko więcej roboty niż przejście się do sklepu.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Dobra, odgrzebię trochę temat i napiszę moje doświadczenia dla potomności:

Granaty na Green Gas nabite dwutlenkiem węgla (nawet na ciśnieniu ~300psi) są praktycznie nie do odpalenia z granatnika i myślę, że takie siłowanie się ze spustem prędzej czy później skończy się jakimś uszkodzeniem. Przynajmniej na granatniku BOYI, który w sumie nie powala mechaniką działania :P

W tym wypadku warto zainwestować w granaty Madbulla serii HP, które pomimo wysokich ciśnień, da się normalnie aktywować.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Potwierdzam. Bardzo szybko zachodzi zużycie zespołu zaworu rozklepują się otwory w których siedzą kulki jak i sam zbijak zwłaszcza gdy jest aluminiowy. Może również dojść do rozerwania grantu przy strzale miałem taki przypadek w granacie DBOYI dedykowanym do granatnika gp25. Również granaty pochodne od Mad Bull XMPB4 spisują się świetnie na ciśnieniu 700 PSI nie wykazywały znaczącego wzrostu siły potrzebnej do odpalenia, strzelane z m203 BOYI.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...