Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy bedzie dobra na start?


Recommended Posts

Dobra, wezmę się za to trochę lepiej. Od nowa

 

Będzie to moja pierwsza replika asg. Interesują mnie karabiny szturmowe a głownie ak47/m4a1 (który dokładnie? nie wiem, zależy który będzie działał lepiej). Replike chciałbym tuningować jakies pół roku po za kupie, w ostateczności mógłbym odrazu po jeśli nie bedzie trzeba dużych pieniędzy i umiejętności w to włożyć. Po zakupie repliki będę jeździł na strzelanki. Narazie pieniędzy na dodatkowe akcesoria nie będę miał. Cechy repliki które mnie interesuja:

-celność

-wytrzymałość, solidność

-daleko strzelność tak do 40m ? Nie wiem ile będzie mi potrzebne w lesie bo jeszcze nie grałem.

-brak telepania korby itp.

 

Do dyspozycji mam 800 zł.

Edited by studi
Link to post
Share on other sites

Porównanie modeli wg mojej opinii:

Co do replik m4 - tu masz artykuł, który jest na tyle rozwinięty, że nie ma co go kwestionować: http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/

ak vs m4 - w warunkach airsoftowych ak jest znacznie wytrzymalsze dzięki mechanizmowi v.3. W m4 zastosowany jest mechanizm w układzie v.2 którego szkielet ma tendencję do pękania, z czym poradziła sobie obecnie właściwie tylko jedna marka - KWA, ale wykracza ona poza twój limit ceny.

O ile v.3 też może pęknąć, to jest to mniej prawdopodobne, przez nieco lepiej rozwiązany układ szkieletu, niemniej pękanie jest tym częstsze im silniejsza replika, oraz im niższe są temperatury w których dana replika strzela.

W m4 występuje też problem dobrego spasowania komory hop-up a gearboxem, co może skutkować znacznym spadkiem zasięgu w skutek nieszczelności.

Wadą ak jest z kolei mniejszy zakres dostępnych części do tuningu zewnętrznego, a w replikach AK-S (składana kolba) dodatkowo jest mało miejsca na baterię.

Co do replik ak to masz też dwie możliwości - Cyma, i Dboys

Cyma, o ile prezentuje wg. mnie lepszy poziom techniczny (zasięg, wytrzymałość części, itp) jest też odpowiednio droższa, ale w replice wystarczy wymienić tylko akumulator, i gumkę hop-up co i tak trzeba zrobić w każdej chińskiej replice.

Niższe modele ak cymy często mają korpus z gorszych materiałów, jak nieszczęsny ZnAl.

Dboys jest tańsze, i wytrzymalsze (w zakresie elementów zewnętrznych) od cymek na tym samym pułapie cenowym - co jeśli planujesz kompleksowy tuning będzie bardziej opłacalne, choć na początku trzeba w nich zmienić gumkę hop-up na markową.

 

Inne polecane przeze mnie repliki to:

repliki mp5 cymy serii cm.041 (szczególnie cm.041k-pdw)

g36 JG (wersje ze składaną na bok kolbą)

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...