Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy karabin szturmowy GBB


Recommended Posts

Witam, krótka piłka. Chciałbym nabyć karabinek "Umarex / VFC HK416" lub "WOC W&A M16A3/M16A4"> Czy można prosić o odpowiedzi na pytanie gdzie mógłbym dostać te modele od ręki ? Oraz co najważnniejsze jaka jest solidność wykonania ich. Czy nie posiadają luzów na body ? Ta niemiecka 416 wygląda na solidną. Z góry dziękuje panowie za dobre rady. Zamierzam nabyć po długim weekendzie teraz. Więc proszę o opinie i pomoc. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Bez sensu kupować karabin na gaz bo będziesz mógł z niego postrzelac co najwyżej przez kilka miesięcy w roku.

Ale kolega nie pytał czy to ma sens, czy nie.

:sciana:

 

 

Mam G&P WOCa na Ratechu i nie narzekam.

WOC ma luzy, ale nie robiłbym z tego wielkiego problemu (jak ktoś w rękach trzymał ostre M4, to wie że też są luzy) nie wpływa to na zasięg ani na celność.

A to gdzie go kupić, to niestety musisz pogrzebać w sklepach i podzwonić, chyba że poszukasz używany. Może i lepiej bo poprzedni właściciel pewno wymienił wszystko co mogło się posypać. :icon_mrgreen:

Ja kupowałem w "ASGShopie" może warto zadzwonić i zapytać. W CapriASG zobacz w komisie lub zadzwoń.

Link to post
Share on other sites

Ale kolega nie pytał czy to ma sens, czy nie.

:sciana:

 

 

Mam G&P WOCa na Ratechu i nie narzekam.

WOC ma luzy, ale nie robiłbym z tego wielkiego problemu (jak ktoś w rękach trzymał ostre M4, to wie że też są luzy) nie wpływa to na zasięg ani na celność.

A to gdzie go kupić, to niestety musisz pogrzebać w sklepach i podzwonić, chyba że poszukasz używany. Może i lepiej bo poprzedni właściciel pewno wymienił wszystko co mogło się posypać. :icon_mrgreen:

Ja kupowałem w "ASGShopie" może warto zadzwonić i zapytać. W CapriASG zobacz w komisie lub zadzwoń.

 

Dokładnie, nie pytałem o sens bo wiem, jak gazówki chodzą w zimie. A jedynie o jakość. Te dwa karabinki mi się podobają, miałem dwie wersje ostre H&K 416 w rękach i są one bardzo dobrze spasowane, nie ma w nich luzów. Miałem w rękach też WE M4A1GBB i luzy na body były straszne. Dlatego ciekawiło mnie czy WOC też ma takie. Szukam tych dwóch wersji krabinków ale no nic nie moge znaleźć w sklepach. Na asgshop.pl jest WOC M16 któy by mi pasował ale cena teraz to 2.799 zł a jeszcze kiedyś ten sam sprzęt kosztował 2.499 zł tam, albo coś koło 2.500 zł. A ja chce zmieścić się w budrzecie do 2.500 zł dlatego pytałem też o H&K 416. Więc czy ktoś wie gdzie ogólnie można dostać od ręki te sprzęty ? Jak na razie jest tylko WOC M16 w asgshop.pl. Tylko za więcej niż dopuszczam w budrzecie. Czy ktoś ma H&K 416 i mógłby jeszcze napisać jak luzy w nim, jak ogólnie wypada ten sprzęt ? Jak na razie jestem za WOC bo jedynia ta wersja jest w sklepie.

Link to post
Share on other sites

budżecie*

 

 

Oba posiadają spore luzy od nowości, a po pewnym czasie ilość luźnych elementów wzrasta. W części Ra-Tech inwestować przy budżecie 2500 zł, to też trochę inna sprawa. Do tego dochodzą jeszcze ceny magazynków, które rzecz jasna - są potrzebne, a nierzadko jest tak, że kupno paru sztuk wiąże się z wydaniem takiej samej ilości gotówki co za replikę. Ale to tak na marginesie już piszę, bo pewnie sobie zdajesz z tego sprawę.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

budżecie*

 

 

Oba posiadają spore luzy od nowości, a po pewnym czasie ilość luźnych elementów wzrasta. W części Ra-Tech inwestować przy budżecie 2500 zł, to też trochę inna sprawa. Do tego dochodzą jeszcze ceny magazynków, które rzecz jasna - są potrzebne, a nierzadko jest tak, że kupno paru sztuk wiąże się z wydaniem takiej samej ilości gotówki co za replikę. Ale to tak na marginesie już piszę, bo pewnie sobie zdajesz z tego sprawę.

Pozdrawiam.

 

Oczywiście, że zdaje sobie sprawę z tego co piszesz o magazynkach. Lecz to dla mnie nie problem. Podstawa to punkt wyjścia, czyli sam karabinek. A więc twierdzisz, że obydwa modele mają duże luzy na body ? Gdy miałem w rękach wersje palną H&K 416 wszystko pasowało idealnie, nie było słychać luzów jak w wersji WE M4A1 GBB. A gdzie mógłym kupić od ręki wersje H&K 416 Umarex ?

Link to post
Share on other sites

Dłuższego kontaktu z nimi nie miałem, ale nówka ma delikatne luzy, a używki mają spore. Nie wiem, może takie egzemplarze trafiłem przy macaniu. Myślę, że nie ma co porównywać wersji palnej, a repliki. To tak jakby porównać Lambo z repliką Lambo na bazie MR2. Niby podobne, ale osiągi i jakość to różna sprawa.

Gazowe repliki są świetne, tyle tylko, że te najlepsze kosztują trochę kasy w wersji bez tuningu, a gdy chcesz z nich zrobić coś jeszcze lepszego, to pochłaniają straszne ilości pieniądza.

Ale ogólnie rzecz ujmując, to zrób jak uważasz. Jak chcesz - to kupuj. Bo jak ktoś Ci poleci cm.028 przykładowo, bo to "najlepszy, najtańszy i w ogóle łaaał karabinek", to uwierz mi, nie będziesz zadowolony ani trochę z niego. Możesz się oczywiście posłuchać rad, pomyśleć co by można w nim zmienić, kasę odłożyć, ale jeżeli go chcesz - to kup. Jest to gotowy produkt więc działać musi.

Link to post
Share on other sites

a z tymi luzami to czego się kolega generalnie boi? jak karabin wisi na pasach i mamy na sobie pełno szpeju to żadnego stukania nie usłyszysz nie będziesz miał szans obserwować

 

w M4 podobnych będzie latać: magazynek w gnieździe, kolba na prowadnicy, połówki body i pewnie coś tam jeszcze bo ostra nie ma jakiś rygorystycznych tolerancji żeby się sprawnie otwierała, z każdym z tych mankamentów można sobie jakoś poradzić

 

jak upper i lower mają luzy ponad Twoją tolerancję to magic pin pomoże

magazynki i kolba prostsze -> velcro lub izolatka i jest git

Link to post
Share on other sites

Chce jeszcze osobiście sprawdzić jakie luzy ma H&K416. Znalazłem tekie sztuki GBB w swoim mieście. I jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to właśnie te cacuszko wezmę. Dobrze, że są sposoby pozbycia się luzów. Bo to jest bardzo denerwujące, gdy ma się nowy sprzęt i słychać stukanie. Już napisałem do sprzedawcy, i choć może obejże je jutro czy w najbliższych dnaich, to zakupiłbym w przyszłym tygodniu w poniedziałęk, czy wtorek. A takie piny to gdzie można znaleźć ? W jakich sklepach ? A jeśli chodzi o gunfire, to nie mają tych wersji, sprawdzałem ich na początku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...