Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Latarka emitująca podczerwień ?


Recommended Posts

Znajomy szuka czegoś takiego jak latarka emitująca podczerwień, a nie światło widzialne... Nie mam pojęcia czy coś takiego istnieje... Wiem że stare rosyjskie (radzieckie) noktowizory dla kierowców czołgów i ciężarówek współdziałały ze specjalnymi nakładkami na reflektory pojazdów. Mój tato jeszcze w czymś takim na głowie (tzn. hełmofon + rzeczony noktowizor) tłukł się po poligonach w Polsce i w Kazachstanie...

Istnieją z pewnością specjalne emitery podczerwieni, ale to kosztuje spore pieniądze. A znajomemu chodzi o "latarkę"... Czy ktoś wie coś na ten temat? Czyli - czy istnieje, gdzie i za ile można by kupić ?

Link to post
Share on other sites

oczywiscie

wystarczy kupic latarke firmy SureFire i nakładke filtrujaca... nie jest to tanie rozwiazanie ale najtansze z mi znanych :)

nie liczac zakupu diod IR i samorobki takiej latarki, ale zasieg nie bylby zbyt wielki :?

 

latarka kosztuje chyba ok 400-600 zl... nie wiem, mam Streamlighta a te sa tansze... nakladka pewnie ze 100-200 zl...

jak ktos bedzie zainteresowany Streamlightem to znam dwa tanie zrodla tych latarek (ale to juz na priva :))...jedno na pewno nie handluje Shurefire'em, drugie nie wiem :)

Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o IR przy pomocy surefire to jest taki model - M1 Millennium Infrared Illuminator (M1) - jako sama kosztuje ponad 100$ + s/h ( jako zwykla latarka - nie takatyczny montaz )

 

jest tez BeamFilter ktory kosztuje tez okolo 100$ + s/h ktory teorycznie daje mozliwosc zmiany z infrared na biale i nazad..

 

mylicie sie :) foce chodzi o tzw BeamShaper - ktory jest nasadka ale na na caly system pracujacy w podczerwieni ( chodzi dokladnie o rozbicie "snopu" dawanego przez surefire na bardzo szeroki obszar. - i choc nasadka kosztuje grosze pln to sama zarowka i inne komponenty sa cholernie drogie. afair to do taktyczna latarka + IR + beamshaper + taktyczny wlacznik wyszlo chorrendalne pieniadze.

 

moge sie myslic w jakis czesciach - ale jak chcecie to moge podrazyc temat.

Link to post
Share on other sites

mylisz sie :)

sa wlasnie rozne nakladki - jest nakladka ktora punktowy strumien swiatla rozbija na duza powiezchnie, a sa tez nakladki na zwykla latarke ktore przefiltrowuja swiatlo i wypuszczaja tylko IR

Sam takie widzialem (moglem kupic, ale po co mi?) i o takich rozmawialem z Pawlem (w drodze z Chorzowa)... podal mi bardzo uzyteczne zastosowanie nakladki IR :)

 

http://shop.store.yahoo.com/diamondback/fl...lashlights.html

Link to post
Share on other sites

hehe :) dokladnie nam chodzi o IR Illuminator - tokladnie to jest tak ze po zainstalowaniu na latarce, pomimo włączenia latarki nawet z bliska nie widać tego światła, wypromieniowane zostaje tylko światło w zakresie podczerwieni niewidzialnej dla oka ludzkiego. Ma to zastosowanie tylko do użytku z noktowizorami.

 

Są oczywiście "normalne" filtry czerwone, niebieskie i rozpraszające - czyli wlasnie :) BeamShaper.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...