Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polski wielkokalibrowy karabin wyborowy


Recommended Posts

W numerze 2/2002 "Strzału", który sobie niedawno kupiłem, jest niezła ciekawostka. Zdjęcie i trochę informacji na temat polskiego prototypu karbinu wyborowego na amunicję Browning .50BMG (12,7x99 mm). Jak widać na zdjęciu broń w układzie bull-pup. Magazynek na 7 nabojów, masa 16,5kg. Narazie w/g autora artykułu ma sporo mankamentów (w końcu prototyp). Największy z nich (prócz braku regulacji długości kolby) to kwestia czy w ogóle opłaca się prowadzić u nas badania nad taką bronią, gdy nasza armia potrzebuje góra 300 sztuk, a doświadczenia w konstruowaniu karabinów wyborowych praktycznie nie mamy.

Niemniej nieźle się zdziwiłem, jak zobaczyłem ten karabin... 8O

Link to post
Share on other sites

wiecie jak wygląda sprawa SAKO na stanie naszej kochanej kawalerii?

 

no więc jest pokaz dla oficjeli ale im sie nie podoba, bo to "kopie i szarpie" oraz "to my pójdziemy porozmawiać przy grochówce"

w tym momencie do stanowiska z sako rzuca sie kadra jednostki - oni mają ten sprzęt na stanie, ale nie mogą z niego strzelać (trenować) bo amunicja droga.

i to pewnie byla jedyna okazja kiedy sobuie z niego postrzelali

(to tak n.t. integracji z NATO)

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

A ja mam pytanie do NAVY Seal'a. W omawianym numerze Strzału mozna zobaczyc kilka zdjec broni FN: Minimi Mk 46 oraz F2000. Jesli to byloby mozliwe, prosze zapytaj sie autorow artykulu, czy nie maja dobrych jakosciowo zdjec karabiny F2000, najlepiej rzuty boczne. Niedawno zrobilem model F2000 i chcialbym go oteksturowac, wstepnie jakas fotografia. Dla ciekawskich oto link do screenshotu modelu. A tak nawiasem mowiac... Navy, czy aby przypadkiem nie jestes jednym a autorow? ;)

Link to post
Share on other sites

Aj powiem tak ALE mi to CIĄGNIE czeskim "FALKONEM"

poco projektować broń podobną do juz istniejącej nie taniej bedzie kupić od czechów nie wiem czy widzieliść czeskiego "FALKONA" ale jest prawie identyczny troszke inaczej wygląda lufa bo w tym jest jakaś taka bardzo masywna w porównanie do czecha który też am układ bull-pup.

smiać mi sie chce ciekaw jestem ile oni wydali naszych podatków na zronbienie plagiatu :lol:

Link to post
Share on other sites
Owszem moze być uzyteczny, w ramach NATO bedziemy musieli współpracować z Amerykanami.

tak, moze byc uzyteczny ale po co prejktowac wlasny zamiast kupic gotowy sprawdzony model?

 

PS moze bys sie zarejestrowal i pisal pod swoim nickiem? :)

 

prosze zapytaj sie autorow artykulu, czy nie maja dobrych jakosciowo zdjec karabiny F2000, najlepiej rzuty boczne.

ok, zapytam

 

Navy, czy aby przypadkiem nie jestes jednym a autorow?

niestety nie :(

to sa znajomi z zawodow IPSC

 

i nawet miał pisać jakieś artykuły o paintballu... ale się coś obija

no mialem, napisalem 2 czy 3 okazalo sie ze to sie do niczego nie nadaje wiec przestalem pisac, skoro nie umiem :?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Seal ale taka jest nasza mentalność, z ViSem było tak samo, mogliśmy kupic czeski, ale kazali Wilniewczycowi zrobić polski..

Jakkolwiek osobiście uważam że powinniśmy kupic od kogoś karabiny.

mamy taka sytuacje że te pieniądze mozna by spozytkowac w w wiele lepszy sposób niż przeznaczając je na dosyć niepewny projekt karabinu,

a znając przyjaciół z zachodu to na pewnie pomogą

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Mysle, ze cala akcja z zaprojektowaniem WKW ma na celu p0okazanie ludziom i mediom, ze jednak w Poslce mozna robic bron i ze zaklady... gdzistam (te od konstruowania broni ;) ) sa pozyteczne. A ze to pospolita demagogia to inna sprawa...

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Kapral, thx za fotki ;) Skorzystalem z jednej, ofkoz z tego "blown-up" F2000 :) Tyle ladnych czesci :) Ale coz, nie bede ukrywal, ze nie da sie ich przerobic na ladne textury :( W kazdym razie dzieki za fotki :)

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Qrcze, Navy :) Na poprzednim avatarze miales swoja fote, a tam nosiles brodke i zarost i miales chyba cazpke z daszkiem. Obstawiam strone 64, chociaz zapewne do owego artykulu wkradl sie blad merytoryczny. Zdjecia podpisane za jako autora textu, a autorem jest Everett McClurg. Domyslam sie, ze ten kto podpisywal zdjecia mial na mysli autora tlumaczenia owego tekstu... bo pan McClurg nie jest nawet wspolpracownikiem Strzalu (nie jest ujety w stopce). A wiec... trafilem Navy? ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...