Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M1A1 carbine z Marushina


Recommended Posts

Witam przymierzam się do zakupu takiej repliki:http://www.specshop....Proline_-_17465, docelowo chciałbym przerobić na spadochroniarskiego M1A1 wymieniając kolbę np. na Denixa,

I tu pojawia się moje pytanie:

Czy ktoś z was próbował czegoś takiego? W czeluściach internetu nie znalazłem za wiele, ale może to przez moje "umiejętności" w szukaniu. Gdzieś czytałem że żeby dopasować trzeba przypiłować szkielet repliki a gdzie indziej że nie, jeszcze inni kupowali kolby "po znajomych" itp.

 

Mnie natomiast interesuje czy i jak jest to możliwe i czy osoba nie posiadająca warsztatu byłaby w stanie tego dokonać i oczywiście czy denix jest odpowiedni do tego celu.

 

Inną sprawą jest jak usunąć ten powojenny montaż bagnetu.

Link to post
Share on other sites

O właśnie, w coś takiego chciałem wpakować Marushina. Dzięki, potrzebowałbym jeszcze wiedzieć czy się tam zmieści, tzn jakie są różnice między ostrą a repliką, bo jeśli niewielkie to wsio gra, ale jeśli trzeba będzie grzebać to wolałbym sobie odpuścić niż coś zepsuć.

Link to post
Share on other sites

Zakończona pierwsza część operacji, zdobyty dawca mechanizmów. Po pobieżnych i ostrożnych oględzinach stwierdzam że cała operacja jest możliwa. Teraz zostało mi zdobyć kolbę. Jutro wrzucę fotki razem z krótką recką co jest do przerobienia, może komuś się przyda.

Link to post
Share on other sites

Sam jescze nic nie zrobiłem ale jeśli denix nie różni się diameralnie od ostrej to musi pasować nawet bez cięcia szkieletu jak to było z werją na kulki 8mm :

:icon_arrow:http://www.arniesairsoft.co.uk/reviewpost/showproduct.php/product/217/title/m1-carbine-2c-8mmm1a127paratrooper-27/cat/55

Tutaj jest przeróbka właśnie 8mm karabinka, podstawowa różnica jest taka że szkielet który mam kończy się w miejscu w którym ten z linku został przycięty.

Dokładniej co i jak rozpiszę się jak dojdzie do mnie kolba, Mogłem machnąć się jednak na twoją wersje z drewnem zamiast plastiku ze speca, miałbym dwie repliki w jednym bo na razie wychodzi na to że konwersja jest odwracalna. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Oj panowie widzę, że temat powoli leci do przodu i jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze to trudno się nie zgodzić z, historian1970 który bardzo dobrze ci Papik podpowiada, różnica w cenie między denixem a konwersją jest nieznaczna a zawsze lepiej mieć dwie repliki i cieszyć oko:)

Zawsze możesz później odsprzedać m1 carabine i uwierz o wiele lepiej na tym wyjdziesz niżeli kupując tą konwersję.

 

Kibicuję owemu przedsięwzięciu i nie ukrywam, że w przyszłości sam się wezmę za ten temat.

 

Pozdrawiam Ahmed vel Joseph Lesniewski

Link to post
Share on other sites

Kolba idzie do mnie właśnie od Denixa, znaczy kolba z całą resztą, czyli będzie co na ścianę zawiesić i czym postrzelać.

Replika to raczej do strzelanek i stylizacji niż rekonstrukcji bo sam od lat siedzę w znacznie wcześniejszej epoce i na razie nie w głowie następna. :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

no...to pokazuj waść te foty (dałem głos, żeby nie było że nie kibicuję dzielnie!)

 

Art- jednak nie puściłeś M1? A co z argumentem że niepotrzebna Ci broń boczna z kolbą? (prawdęś rzekł że przy naszym kalibrze wygląda się z tym jak nie przymierzając przy wyprowadzaniu Yorkshire terriera i nazywaniu go 'psem' ;) )

Link to post
Share on other sites

Art- jednak nie puściłeś M1? A co z argumentem że niepotrzebna Ci broń boczna z kolbą? (prawdęś rzekł że przy naszym kalibrze wygląda się z tym jak nie przymierzając przy wyprowadzaniu Yorkshire terriera i nazywaniu go 'psem' :icon_wink: )

 

Chętnych nie było na Carbine`a to nie puściłem, a model M1 Para faktycznie jak znalazł na broń boczną, nawet kabury są udowe :icon_razz2: ,

 

o proszę

http://www.sofmilita...d-product,10000

 

więc chyba przerobię koleżkę na M1 Para.

 

 

Odnośnie repliki m1 na co2 to w specshopie można dostać za 999zł a dodatkowe magazynki po 179zł sztuka !

http://www.specshop....oducts_id=11600

 

Są Ahmed, tylko niestety z plastykową kolbą a nie drewnianą jak w poprzedniej wersji.

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

Poprzednia z kolei to była powojenna M2 a nie M1,

Kolbę będę miał dopiero we wtorek niestety, ale za to wersje wcześniejszą więc poza kolbą może da się coś jeszcze przełożyć.

Kupione w sklepie w Poznaniu któremu nie będę rozbił reklamy dopóki nie dostanę zamówienia do łapki, więc cierpliwości.

Edited by Papik
Link to post
Share on other sites

Piszę późno bo dopiero dziś byłem w sklepie w którym zamówiłem Denixa, mówię od razu że górna część łoża jest dokręcana na śrubkę, która do tego umieszczona jest na samym środku i nie ma mocowania od strony zamka więc cały ten element jest do wymiany.

Z samą kolbą byłoby trochę dłubania aby wszystko pomieścić ale konwersja ma sens, gdyby nie ta wcześniej wspomniana drewniana "pokrywa".

Była to wczesna wersja m1, co mnie cieszyło ale niestety muszka i szczerbinka są integralną częścią odlewu i nie da się jej przenieść na replikę, przedni bączek jest wsuwany na obie części kolby co mogłoby sprawić pewne trudności w montażu.

Jeśli ktoś ma warsztat i możliwości to może śmiało brać i przerabiać kolby ja niestety z pewnych względów muszę się wstrzymać, zawieszam niestety projekt do stycznia.

 

P.S. Zalecam też dobrze się przyjrzeć bo Denix ma w ofercie dwie m1 Para, wczesną i późniejszą, z mocowaniem bagnetu i regulowanymi przyrządami celowniczymi.

Edited by Papik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...