Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co wybrać? Comtac czy minimalizm.


Recommended Posts

Witam

 

Panowie mam pewien problem.

Chciałbym w końcu mieć kontakt z drużyną na naszych wypadach lecz nie wiem na co się zdecydować.

 

Koncepcja z Headsetem Comtac bardzo mi się podoba i w sumie raczej optowałbym za tym wyjściem nawet ze względów wizualnych jak i użyteczności lecz czytając ten dział zauważyłem pewien problem z przyciskami ptt i brakiem odsłuchu/nasłuchu, jakieś blaszki trzeba zaginać itp. Troszeczku mnie to zraziło do tego rozwiązania.

 

Odnośnie krótkofalówki to jestem zdecydowany na ten model:

http://hamradioshop....m.html?sef=hcfp

 

I tutaj właśnie pojawia się w/w problem.

Czy zaryzykować ten problemy z ptt i zakupić Comtac'a z przyciskiem ptt czy postawić na taki minimalizm:

http://hamradioshop....r.html?sef=hcfp

 

Panowie doradźcie czy te mikrofono-słuchawki w ogóle wypalą wraz tym radiem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Trudno dziś pewnie w dzisiejszych czasach nie mieć styczności z chińszczyzną. Pewnie i w oryginalnych sordinach co poniektóre komponenty oprócz układu scalonego z doliny krzemowej są robione made in china.

Ale nie o tym chciałbym rozmawiać.

 

Jak te Headsety się sprawują? Faktycznie sprawiają aż taki problem z tym przejściem ptt? To aż tak nagminny problem?

Pewnie zaprzyjaźniony elektronik by mi to zrobił w razie czego ale kto pyta nie błądzi.

Edited by Sneakazz
Link to post
Share on other sites

Przepraszam że tak post pod postem.

 

Dobrze temat Comtac'a mniej więcej rozwiązany.

A odnośnie tych mikrofono-słuchawek Zastona. Dadzą sobie radę z tym radiem i jako tako nie zawiodą? Wiem że to czysto hipotetyczne pytanie ale szukam właśnie takowych słuchawek z mikro na pałonku aby to jako tako działało i wyglądało. Niby to tylko 50 złociszy ale może się sprawdzi zanim wpadnie mi coś w ręce coś zacniejszego.

Link to post
Share on other sites

Przetyrałem dwie pary comtaców i ... zapomnij o nich. Drugie działały mi prawie dobrze przez jakiś czas, ale dopiero gdy sam w nie włożyłem nieco czasu na polutowanie i wymianę części bebechów. Szkoda czasu i pieniędzy.

Obecnie używam bowmana od Z-tac. i całkiem go sobie chwalę. czemu bowman ? Ponieważ od pchełek bolą mnie uszy i pchełka znacząco ogranicza słuch z jednej strony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...