Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm16 Raider [G&G] vs SA-B02 [Specna Arms]


Recommended Posts

Witam zastanawiam się na kupnem którejś z tych emek, zależy mi na trwałośći i zasięgu (strzelam się w lesie) którą byście wybrali, i jakie macie opinie o nich:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152197990-Replika-karabinka-CM16-Raider.html

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200031-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B02.html?text=sa-b02

 

Proszę o opinie, która lepsza, jak z zasięgiem, trwałością itp.

Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 2 months later...

Bez zastanowienia bierz G&G. Posiada świetny markowy gearbox do którego SA się nie umywa. Replika ma też od razu sławną zieloną gumkę hop-up, więc nie trzeba jej zmieniać. Mam kilka tych replik u siebie w grupie, prezentują bardzo dobre osiągi.

Gearboxy G&G W M'kach nie są takie super super a jeśli chodzi o gumkę to zielona G&G wcale nie jest taka super, na przestrzeni ostatnich kilku lat, delikatnie mówiąc, zkiepściły się

Inna sprawa, że autor tematu porównuje replikę markową do chińskiej i tutaj faktycznie najlepszym wyborem będzie G&G.

Ogólne to M'ki G&G, na tle konkurencji, wypadają średnio.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dopiszę kilka zdań. ..

Przez pierwsze 10000 kulek było ah i oh.

Później radość ma spadła, a dokładnie po wymianie sprężyny na m130.

Wszystko miało być wzmocnione a tu zonk.

Zębatka na silniku się wyrobiła, wyłamał się ząb na zębatce gearboxa. Ogólnie się skiepściło.

Wrzuciłem w karabinek 50% ceny i nadal nie działa jak bym sobie tego życzył, czego nie mogę powiedzieć o mp5 cymy...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd pochlebne opinie dla GG w tym starciu. Ta śmieszna segregacja klasami wrzuca GG na niby wyższy poziom, a prawda jest nieco inna. Specna oferuje komplet fajnych części w stocku, jedynie ich spasowanie kuleje i podcina skrzydła. GG oferuje wypolerowany na wysoki połysk chłam, sprytnie poskaładany, żeby zachowywał pozory "wzmocnionego" jak to dumnie nazywają. Jak jest na prawdę? Wystarczy poczytać tematy o wzmocnionych szkieletach GG, wzmocnionych zębatkach GG, wzmocnion.....itd. które wysiadały w stockowej konfiguracji, a przy tuningach padały jak szmaty. Często na forum była powtarzana fraza "GG dobre, ale słabe do grzebania", po przeczytaniu tych tematów będzie wiadomo dlaczego wszyscy powtarzali taki wierszyk.

Zewnętrznie też kiepsko, GG plastik. Oczywiście fortel w postaci "super tajwańskiego tworzywa" kontra ZnAl. Prawda jest taka, że Specna oferuje jeden z najlepszych stopów od chińczyków. Lekki i dość miękki stop świadczy o dużym udziale Al, więc mało ma to wspólnego z Cymkami które lane są z ciężkiego i sztywnego, (przez to kruchego) gównolitu, który nijak nie potrafi zaabsorbować energii przy użytkowaniu czy upadku lekko się odkształcając, tylko szybciorem łapie luzy lub pęka na amen.

Do tego afera z gumkami, które z polecanych zastępników dołączyły do grona "wzmacnianych" błyszczących atrap GG.

Mówię to ja, niegdyś wielki Specno Sceptyk, kwitujący pozytywne opinie kumpli o Specnach prześmiewczym uśmieszkiem i szykującym się do zakupu czegoś z "1 klasy".

Obecnie mam dwie Specny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z GG tak jest, dobre póki nie zaczniesz grzebać, podobnie ma Ares, G36 które mam do tej pory leży w safie rozflaczone bo po prostu...umarło, nie zaakceptowało przeszczepu i zębatki zrobiły rzeź z tłokiem i łożyskami.

Ogólnie "fenomen" GG polegan a tym, że po prostu jest mniejszy rozrzut jakościowy i wszystko jest ładnie spasowane. Niestety z czasem firma straciła na jakości, najlepszym przykładem jest "legendarna" zielona GG która obecnie jest średnia, inny egzemplaż kupiony pare lat temu śmiga jak miód do tej pory.

De facto wsadzenie specny do jakiegoś dobrego body nie jets takie głupie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...