Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek mid-cap z GP


Recommended Posts

Witam,mam prosbe o porade.

Jakis czas temu zakupilem 2 magazynki mid-cap krótkie do M16

z G&P (z opisu wynikalo, ze pasuja takze do m15 i m4) - posiadam m15a4 spc z CA. Mam klopot z tymi mid-capami - gun nie bierze mi kulek - bierze najwyzej 2-3 pierwsze kulki po zalozeniu magazynka i pozniej nastepuja puste strzaly, a po wyjeciu magazynka z komory wysypuje sie kilka kulek. Tego problemu nie mam ze standardowymi hi-capami z CA. Mid-capy zakupilem dlatego, ze przy full-auto z hi-capow karabinek czasami strzelal na pusto, co podobno jest powszechna dolegliwoscia hi-capow. Mimo, ze raczej full-auto nie strzelam, to jednak sa sytuacje kiedy az sie prosi, zeby wygarnac serie - stad pomysl z tymi midami :-)

Pytanie brzmi - czy mozna dokonac jakichs czynnosci przy tych mid-capach, by problem zlikwidowac?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna przewaga mid-capa nad hi-capem: czolganie sie z bronia uzbrojona w hi-cap zostawia bruzde w ziemi, jak pod siew buraka cukrowego :-) (juz nie mowiac o snajpieniu). A co do suchych strzalow na full-auto - wszystko chyba zalezy od szybkostrzelnosci :-) (akumulatorek mam 12v 2400 mA)

Link to post
Share on other sites
Ja juz pisalem o tych midcapach kiedys. Te magazynki to porazka. Mialem rotacyjnie 3 i zaden mi prawidlowo nie podawal kulek...

 

A grzebales moze w srodku? Moze jest tam cos do poprawienia :-)

Jutro rozkrece to badziewie na drobne kawalki...

Link to post
Share on other sites
Ja juz pisalem o tych midcapach kiedys. Te magazynki to porazka. Mialem rotacyjnie 3 i zaden mi prawidlowo nie podawal kulek...

 

A grzebales moze w srodku? Moze jest tam cos do poprawienia :-)

Jutro rozkrece to badziewie na drobne kawalki...

Nie, wyszedlem z zalozenia ze nie powinno sie poprawiac fabrycznie nowych produktow ;) tylko nalezy ukarac producenta hehe i je oddalem. Wymienilem na lowy TM. Anyway zycze powodzenia w walce z nimi :)

Link to post
Share on other sites

Nic specjalnego...tak jak w lowcapie...z tym że "wydrążenie" na kulki (rurka) jest bardziej pozawijane, no i przede wszystkim jest innych "gabarytów sprężynka (o kwadratowym a nie owalnym przekroju).

+ z tego co pamiętam...przy ujściu w kierunku komory HU owe "wydrążenie" jest szersze

Link to post
Share on other sites

Rozkręcenie midcapów jest banalnie proste (pewnie przewidzilei od razu ż e będa się zacinac, he), wystarczu odkręcić imbus na spodzie i jedną śrubę po wyjęciu tego "wkładu" ze środka w którym jest sprężyna. Potem podnosi sie taka klapka (ma zawias) i można wyjąc sprężyne. U mnie pomogoło spsikanie sprężyny silikonem, nie mam problemów z podawaniem a mam trzy mid capy, więc chyba działa! Tylko jeden nie podaje ostatnich trzech kulek z magazynka, ale jest stary i zużyty więc to pewnie wina sprężyny. Mid capy nie są złe!

Link to post
Share on other sites
Jest jeszcze jedna przewaga mid-capa nad hi-capem: czolganie sie z bronia uzbrojona w hi-cap zostawia bruzde w ziemi, jak pod siew buraka cukrowego :-) (juz nie mowiac o snajpieniu).

Ośmielę się stwierdzić, że odpowiedni sposób czołgania (np. przez pełzanie :wink: ) uniemożliwia jakiekolwiek "rycie" w giwerą w ziemi, ani magazynkiem ani jakąkolwiek inną częścią broni 8) .

A wracając do tematu, to u nas w ekipie jest 15 midcapów z czego ja posiadam 6 szt. Zacięcia na początku były, średnio jedno na każdy magazynek, po przesmarowaniu i dotarciu wszystko zniknęło i magazynki działają normalnie :twisted: .

Link to post
Share on other sites
Ośmielę się stwierdzić, że odpowiedni sposób czołgania (np. przez pełzanie :wink: ) uniemożliwia jakiekolwiek "rycie" w giwerą w ziemi, ani magazynkiem ani jakąkolwiek inną częścią broni 8) .

A wracając do tematu, to u nas w ekipie jest 15 midcapów z czego ja posiadam 6 szt. Zacięcia na początku były, średnio jedno na każdy magazynek, po przesmarowaniu i dotarciu wszystko zniknęło i magazynki działają normalnie :twisted: .

 

Przeca zartowalem (troche...) z ta orka :-), bardziej mi chodzi o porecznosc snajpienia przy krotkich mid-capach.

A czy te mid-capy, o ktorych piszesz sa z G&P?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...