Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Świerzak i pierwsza replika, G36C.


Recommended Posts

Na początek z racji tego że pierwszy post na forum Witam wszystkich.

 

Zaczynam przygodę z ASG i żeby się nie zrazić pierwszą replikę chcę kupić w miarę dobrą. Uparłem się na G36C (w cenie do 550zł), poczytałem pogrzebałem i znalazłem 3 modele: JG608, CM011 i GFG14. Podobne CM011 zostaje w tyle w porównaniu tych trzech, GFG14 jest w lepszej ofercie niż pozostałe bo jest nieco tańszy, ma więcej fps i większy, lepszy jakościowo akumulator ale to podejrzane bo lepsze a tańsze(?).

Niech powiedzą mi ludzie którzy trzymali przynajmniej te repliki w rękach, co było by najlepszym wyborem, zależy mi wiadomo, jak każdemu, na niezawodności i jakości wykonania oraz ewentualnej możliwości dokupowania jakiegoś osprzętu bo podobno w gietach bardzo mało miejsca na akumulator inny niż w zestawie i ciężko o dodatkowe magazynki, nawet są adaptery do tych od M4.

 

Dodam jeszcze że w skrajnym przypadku gdyby ktoś polecił w tej cenie na prawdę świetnie wykonaną i niezawodną replikę inną niż G36 może byłbym w stanie się pokusić.

Link to post
Share on other sites

Giety JG i GFC mają w środku to samo - różnią się tylko zewnętrznie (niektore modele mają dłuższe lufy, inne kolby, rączki transportowe, dwójnogi, terefere). GFC jest tańsze (prawdopodobnie) dlatego, że pominięto pośrednika. W przypadku JG proces dystrybucji (w uproszczeniu) wygląda następująco: fabryka -> JG -> sklepy. W przypadku GFC: fabryka -> GFC (w tym sklep Gunfire bo to jedna rodzina). Każda strzałka to dodatkowa marża.

Na różnice w fpsach nie patrz bo:

1. fpsy mogą być mierzone różnym sprzętem - niedokładność różnych modeli chronografów spowoduje powstanie różnych wyników na tej samej replice,

2. fpsy w różnych replikach w obrębie tego samego modelu mogą się różnić i nieznacznymi różnicami nie należy się martwić,

3. fpsy same z siebie nie wpływają na zasięg czy celność - przyrost fpsów o 10 nie celności czy zasięgu o 10 metrów.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie w G36C nie ma wiele miejsca na baterię, ale porządne LiPo powinno się zmieścić - przynajmniej takie wnioski wyciągnąłem jak szukałem baterii do własnej repliki (JG608). Magazynki da się kupić po około 30 złotych za sztukę (rzecz jasna chińskie), a zatem trochę drożej niż te do M4. Poza tym są większe (grubsze) i trudniej o ładownice w rozsądnej cenie, a adapter to dodatkowe koszta i nie zawsze dobrze podaje kulki. Szkoda, że Gunfire nie ma gotowej wersji z adapterem i kolbą M4 jak u JG, wszystko byłoby prostsze. Możesz też przyczaić się w komisie na adapter JG - z tego co czytałem, nie ma z nim problemów.

O jakości wykonania trudno mi się wypowiedzieć - wizualnie JG wygląda po prostu jak chińczyk, ale w porównaniu z AK w podobnych cenach jest znacznie mniej rozklekotana :icon_wink:

Prawda jest niestety taka, że w tym przedziale cenowym świetnie wykonana i naprawdę niezawodna replika to mit, ale G36 ma w tej drugiej kwestii dobrą opinię. Co do wyglądu - zależy kogo zapytasz.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to że kupię GFG14, ale z czasem chciałbym dokupić magazynki mid-cap bo nie grzechoczą, czasem zabawa jest w nocy więc wiadomo chce się jak najciszej, ale mid-cap znajduję tylko od CM, czy nie będzie problemu z ich dopasowaniem ?

Edited by Pitrek
Link to post
Share on other sites

ja mam jg608 co prawda kupiłem od razu po tuningu ale polecam ją wykonanie bardzo dobre reszty nie powiem bo po tuningu

i tu masz magazynki:

low-cap:

http://gunfire.pl/product-pol-1152190099-Magazynek-Low-Cap-do-G36.html

hi-cap:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189794-Magazynek-Hi-Cap-do-replik-G36.html

mid-cap:

http://gunfire.pl/product-pol-1152194528-Magazynek-Mid-Cap-do-replik-typu-G36.html

Edited by HugoASG
Link to post
Share on other sites

a to musisz bardziej chyba w komisie patrzeć, tam są różne kałachy, ale myślę że do 400 fps to boyi, bo cymy w stocku mają powyżej producenci podają 430-450fps. Chyba że z tych tańszych cym typu cm.028 czy 31 to jest tam bodaj 380fps w stocku. Osobiście do budynku polecam AKS-74U, małe krótkie i zwinne, do tego jakiś kolimatorek otwarty i niczego do szczęśćia więcej nie potrzeba. http://www.taiwangun.com/cm-045-cm tutaj jest takowy musiałbyś jednak zmienić sprężynę na lżejszą. Możesz ew dokupić orisowany front i sobie coś tam jeszcze wrzucić, latarkę albo coś, przydaję się do cqb.

 

Pozdrawiam

Edited by MloteK
Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun...-2-4v-do-12v-mw

Wystarczy czy lepiej coś lepszego kupić ?

Też mam taką ładowarkę - i potwierdzam, sprawuje się całkiem dobrze. Przy czym - nie obsługuje LiPo.

Ja osobiście używam dodatkowo multimetr, do kontrolnego sprawdzania poziomu napięcia po ładowaniu. Jak dotąd dzięki tej ładowarce od kilku lat moja batka stokowa działa wyśmienicie.

Wg mnie to dobra tańsza alternatywa dla iMax B6. Ala jak masz kasę to warto dołożyć i kupić iMaxa :icon_wink:

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Co do ładowarki podanej w linku przez 'polskiniko' to: sklep wypróbowany, a sama ładowarka bardzo dobra (NiCd, NiMh, LiPo). Nowe baterie ładuje świetnie i zrobiła jeszcze 'refresh' moich starych batek. Osobiście polecam.

 

Co do replik G36C. Jeśli możesz poczekać na dostawę, to bym jednak brał tą od GFC. Niby to samo co JG ale jest jakaś subtelna różnica na korzyść GFG14 (mam dwie JG strzelam czasem na pożyczonej GFC). Na start w GFG14 w zasadzie mało co trzeba wymieniać, na upartego może gumkę hu (ale w egzemplarzu z którego strzelałem nie było takiej potrzeby)

 

Co do adaptera magazynków od M4/16 - jeśli nie planujesz zakupu repliki typu M4/16, SCAR L, HK416 jako drugiej repliki to nie warto w niego inwestować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już ma kupować wersję JG i nie ma czasu czekac na GFG (choć ja bym poczekał, teraz i tak nie ma pogody na strzelania ze stockowymi bateriami ;P a Gunfire daje rok gwarancji więcej i słyszy się czasem, że lepsze baterie) to warto dorzucić te parę złotych i kupic gotową wersję od JG z adapterem i kolbą M4. To co napisał virusotron + moim zdaniem kolba M4 jest praktyczniejsza, tyle tylko, że nie da rady jej złożyć (ale zawsze można w CQB położyć ją na ramieniu, po górze)

Dodatkowo, ale tego pewny nie jestem, w kolbie M4 można chyba w przyszłości umieścić baterię jeśli nie zmieści się pod gripem, tylko nie wiem jak wygląda sprawa z przewodami. To już pytanie do bardziej doświadczonych.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

(...) ja bym poczekał, teraz i tak nie ma pogody na strzelania ze stockowymi bateriami (...)

Z tą częścią wypowiedzi zgadzam się w pełni, z pozostałą częścią nie. Primo kolba od M4 wcale nie jest wygodniejsza a właśnie nie można jej złożyć, secundo Gieta z taką kolbą to paskudna hybryda, tertio adaptery mają tendencję do powodowania zacięć w podawaniu kulek, choć zgodzę się, że stanagi są tańsze, wygodniejsze (mniejsze) i bardziej "mobilne".

Link to post
Share on other sites

Opieram się na opiniach, że oryginalny adapter JG nie sprawia problemów, osobiście nigdy takiego nie miałem. Co do kolby - ja bym sobie na przykład chętnie wyregulował na długość zamiast składać. Kwestia gustu.

Tak czy tak, jeśli nie ma pośpiechu, lepiej poczekać na GFG14.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...