Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EOTech 551 "przekręcony"


Recommended Posts

Czołem

 

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu jak i do 552 bo one różnią się chyba tylko długością i bateriami.

Podczas regulacji góra/dół chyba przekręciłem/wykręciłem gwint czy coś co jest odpowiedzialne za regulację.

Objaw jest taki że mogę kręcić dość długo (około10-15 obrotów) zarówno w jedną jak i drugą stronę aż śruba napotka opory.W czasie regulacji przy szybce przesuwa się "jakiś" element prawdopodobnie odpowiedzialny za położenie krzyża ale niestety nic się nie dzieje.Z problemem sobie poradziłem wkładając podkładkę na szynę i krzyż zgrywa się na wysokości z muszką co mnie już cieszy, nie cieszy mnie natomiast to że niestety to nie działa - prawdopodobnie z mojej winy :)

Ktoś doradzał na forum wykręcenie śruby na maxa i ponowne dokręcenie-nie działa.

W środku nic nie lata i wszystko jest stabilne.

Po rozkręceniu zabawki przeraziła mnie chińska jakość montażu jak i lutów kabli przez co zaprzestałem dalszych działań i złożyłem go ponownie.Już teraz domyślam się dlaczego repliki są tak tanie,

 

Pytanie do majsterkowiczów - ponieważ nie posiadam "małej chińskiej lutownicy" jak i również "małych chińskich rączek", czy po odlutowaniu kabelków i zdjęciu płytki jest jakaś szansa na naprawienie tego problemu? Elementy są tak małe że wiem że jak je odlutuje to będzie problem z ich przylutowaniem a inaczej chyba się nie da dostać do środka i zobaczyć co w środku się dzieję.Nie wiem też na jakiej zasadzie działa regulacja góra/dół-zbił mnie z tropu element przesuwający się w poziomie :)

 

Dajcie znać czy warto grzebać w tym, jak napisałem-wysokość krzyża mnie satysfakcjonuje, raczej chciałbym pomajsterkować bo nie bardzo mam co robić na urlopie :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Też rozbierałem 551 w celach naprawczych. Ta metalowa bryła, która się przesuwa podczas obracania śruby reguluje wysokość położenia plamki. Ale sprawa jest trochę skomplikowana, gdyż ta bryła nie ma prostej krawędzi a ściętą w ten sposób, że jej lewa strona odbija światło wyżej niż prawa. Więc aby regulawać położenie celownika musi się przesuwać. Więc to powinno działać (przynajmniej u mnie tak działa). Ale przez ruch tej bryły w poziomie, na ustawienie pionowe wpływa też ustawienie poziome plamki. Ale jest też inny sposób aby plamkę podnieść. Sprężynki dopychające płytkę z elektroniką. Przyklej pod nie ze 2-3 warstwy izolki i krzyż się podniesie :icon_wink:

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Odlutować przewody zasilające[jakakolwiek lutownica+troche cierpliwości]

Wyciągnąć element w którym znajduje się dioda[przewodów nie ruszać]

Wyciągnąć płytkę z miejsca gdzie siedzi i odgiąć w stronę przycisków[przewodów nie ruszać]

Tyle powinno wystarczyć by dostać się do mech regulacji i naprawić [bo to bardzo prosty mechanizm tylko sprężynek nie pogub]

Link to post
Share on other sites

Dzięki, niestety rozleciał się w drobny mak :)

Zaczęliśmy ze znajomym powoli lutować kabelek za kabelkiem wymieniając je na sztywniejsze, wtedy odleciały kabelki od diody.

Gdy finiszując chcieliśmy już tylko diodkę podlutować...trach!!! pękła w pół chyba od temperatury.

Może wiecie czy da się kupić samą diodkę w tych kolorach? Na alledrogo nie wiele znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...