Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

6 Combat Alert Sprzetmilitarny.pl: 23-25.05.2014 | PATRONAT WMASG.PL


Recommended Posts

Serdecznie zapraszam na 6 edycję manewrów Combat Alert Sprzetmilitarny.pl, które odbędą się 23 - 25 maja 2014.

Strona www projektu z pełną informacją merytoryczną: http://combatalert.com/

 

Cały zlot trwa od piątku do niedzieli, zaś manewry właściwe toczą się od soboty 0.00 do 24.00, czyli pełne 24h. I co roku udaje się to założenie spełnić.

 

Gra jest nietypowa pod względem rozmachu. Tylko kilka imprez w Polsce może się z nią równać, a ambicją organizatorów jest stać się manewrami międzynarodowymi na skalę czeskiego Border War i szwedzkiego Berget.

 

W tym roku planujemy 500 uczestników o niesymetrycznej proporcji sił (to także tradycja CA). Do tego kilkanaście wojskowych pojazdów transportowych, sprzęt ciężki (który stanie się celem zadań obu stron), ok. 12 obserwatorów, których zadaniem będzie pilnowanie przestrzegania regulaminu, pirotechnika filmowa, rekwizyty grające (wyrzutnie rakiet, miny kierunkowe etc.) i obiekty 'do zniszczenia' w trakcie zadań.

 

Tak wyglądały poprzednie edycje:

http://combatalert.com/multimedia.php

 

Nad scenariuszem pieczę mam ja, Grey, autor Podręcznika Taktyki ASG, kilku gier i milsimów, kanału airsoftowego Miękkopowietrzni TV oraz Agapow, współzałożyciel FIA, twórca milsimów i gier takich jak Sneak&Shoot czy Nuclear Winter Night, twórca systemu zasad milsimowych RED. Dodatkowo wspierają nas radami doświadczeni i oddani imprezie gracze i dowódcy Combat Alert.

 

To już szósta edycja na którą rok w rok przyjeżdżają setki osób i wracają na kolejne edycje. Owszem, rok temu impreza miała słaby rok, sporo hejtu zebrała, ale nie szczędzimy sił, aby ją poprawić, zmienić pod gameplay i zabawę graczy. A jednocześnie aby wciąż była wyzwaniem i dawała satysfakcję, po wykonaniu niełatwych zadań.

 

Obecnie dostępne są tylko bilety po stronie Republiki Wschodu, której dowódcą jest Kubix, gracz, który objął tą funkcję dwa lata temu i dał się poznać jako wyjątkowo zdolny organizator świetnie rozumiejący zarówno wojskowy styl i dyscyplinę, jak zabawę jakiej oczekują airsoftowcy. I udało mu się te dwa elementy zintegrować.

 

1546126_710282112323381_1169319274_n.jpg

 

W Pakiet Uczestnika wchodzi:

 

1. Wstęp na teren rozgrywki Combat Alert Sprzetmilitarny.pl: 23 - 25 maja 2014.

2. Odgrywanie scenariuszy przy współpracy ze sprzętem wojskowym.

3. Żelazna racja wojskowa: jeden specjalnie skomponowany, pełnowartościowy, ciepły posiłek, zachowywany przez uczestnika CA jako ostateczność, do użycia w sytuacji, gdy wszelkie inne sposoby zdobycia żywności zawiodą - brak możliwości powrotu do bazy, długotrwałe działania w terenie, etc.

4. Identyfikator wstępu.

5. Kontrola broni: znakowanie replik.

6. Zalaminowana mapa terenu ze współrzędnymi UMT.

7. Niezbędnik: wytyczne dowódcy, etc.

8. Opaski drużyny.

9. Wyposażenie medyka: bandaże.

10. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzymuje skrócony regulamin z alarmowym numerem telefonu, który służy w razie wypadku do wzywania pomocy.

11. Oznaczenie terenu i wynajęcie dla drużyn namiotów sztabowych, rekwizytów, zakup pirotechniki.

12. Punkt serwisowy broni: podstawowe naprawy.

13. Konkurs z cennymi nagrodami.

14. Opieka medyczna.

15. Pole namiotowe.

16. Parking poza strefą działań bojowych.

17. Toalety.

18. Woda zdatna do mycia.

19. Woda zdatna do picia.

20. Kawiarenka: gorąca woda, kawa, herbata, cukier, mleko, kubeczki, łyżeczki, mieszadełka.

21. Punkt ładowania baterii: agregaty prądotwórcze, etc.

22. Materiał filmowy: dostępny po premierze.

23. Reportaż zdjęciowy: dostępny po premierze.

24. Wstęp na uroczystą premierę filmu i zdjęć z Combat Alert Sprzetmilitarny.pl 2014, która odbędzie się o godzinie 20.00, 28 czerwca 2014 r (sobota). Materiały będą wyemitowane w profesjonalnej sali studyjnej (Warszawa, ul. Elektronowa 10). Spotkanie ma charakter otwarty: uczestnicy spotkania mogą zabrać rodzinę, etc.

 

Plakat%2520-%2520ma%25C5%2582y.jpg

Link to post
Share on other sites

"Odgrywanie scenariuszy przy współpracy ze sprzętem wojskowym"

 

 

HAHAHA, dobre, Daniec wysiada :hahaha:

 

 

Rzeczywiście dość pokraczne sformułowanie :)

W tym roku np. org załatwił dywizyjne działo, którego transport i rozłożenie będzie jednym z zadań, a przed scenariuszem uczestnicy będą mogli w trakcie szkolenia nauczyć się jak to robić i jak to robić szybko.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście dość pokraczne sformułowanie :icon_smile:

 

 

Nie chodziło mi o sformułowanie. Grey, bez urazy bardzo Cię szanuję, ale cały ten CA i sprzęt militarny to jedna wielka kpina. Chyba, że oplandekowana laweta jest takim " sprzętem wojskowym". Sam rok temu nabrałem się na reklamę jak ta w pierwszym poście i po obejrzeniu filmów propagandowych powiedziałem: ŁAŁ !! TO JEST TO !! Namówiłem kumpla i pojechaliśmy na CA. To co zastałem na miejscu to puste obiecanki. Jak dla mnie najgorsza impreza na jakiej byłem. O kosztach nie wspominam...

Link to post
Share on other sites

Grey, znam cię tylko z kanału Miękkopowietrzni i Podręcznika taktyki ASG, no i z wypowiedzi na forum. Masz u mnie wielki szacun za oba projekty. Zyczę Tobie i reszcie uczestników w końcu udanej imprezy z cyklu CA bo widać, że się mocno zaangażowałeś, szkoda żeby twój autorytet ucierpiał w środowisku jak wyjdzie znowu kicha na CA. Chociaż jak widać na forum zdania są podzielone co do poprzednich edycji... jest też trochę pozytywów przy całej masie krytycyzmu. Osobiście się nie wybieram na tę imprezę właśnie ze względu na negatywne opinie graczy. Może w przyszłym roku jak tegoroczna impreza wypali?

Link to post
Share on other sites

Ten wojskowy sprzęt to też zadaszone lawety ?

 

Proszę wypowiadać się merytorycznie, a nie emocjonalnie. Fakty są takie! :icon_smile:

 

1. Przy edycji 2013: były używane następujące pojazdy wojskowe:

 

- 2 pojazdy opancerzone SKOT,

- opancerzony transporter gąsienicowy FV-432,

- 3 samochody wysokiej mobilności Honker w wersji wojskowej,

- wojskowy samochód wysokiej mobilności Laplander,

- 2 wojskowe UAZ-y

 

+ kilka pojazdów zbudowanych własnoręcznie przez naszych uczestników (wspomniana laweta), specjalnie na to spotkanie - pełen szacunek, za włożoną w to pracę!

 

2. Przy edycji 2014: będziemy używać TYLKO pojazdów wojskowych.Wedle zaleceń ankietowych uczestników edycji 2013 (wyjątek stanowić będą pojazdy off game np: trupowóz).

 

 

PS. Proszę osoby, które NIE jadą i NIE zamierzają się wybierać na manewry o NIE zaciemnianie tego wątku. Proszę o merytoryczne i konkretne pytania! :icon_smile:

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

A czemu ludzie , którzy nie jadą mają się nie wypowiadać...Reklama w tamtym roku była podobna , a te wozy rzeczywiście były tylko 90% czasu stały...Osobiście się nie wybieram i nie polecam (no chyba , że za max 50zł...)

 

Ludzie , którzy nie byli jeszcze na CA powinni wiedzieć jak bardzo organizatorzy dali ciała i nie wywiàzali się z obietnic w tamtym roku przed tym jak wykupią wcale nie tani bilet.

 

Uczestnik CA 2012 i 2013.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Fakty są takie!

1. Przy edycji 2013: były używane następujące pojazdy wojskowe:

 

- 2 pojazdy opancerzone SKOT,

- opancerzony transporter gąsienicowy FV-432,

- 3 samochody wysokiej mobilności Honker w wersji wojskowej,

- wojskowy samochód wysokiej mobilności Laplander,

- 2 wojskowe UAZ-y

 

Z opinii uczestnika fakty są takie:(bez wykrzyknika)

 

1. widziałem jednego z daleka.

2. potwierdzam widziałem raz jak stał na ulicy i drugi raz jak jechałeś drogą przez las. Ba, nawet usłyszałem kilka serii z ślepej amunicji. (pojazd niedostępny dla szerszego grona)

3. nie widziałem ani jednej sztuki.

4. nie widziałem.

5. nie widziałem.

 

Twoja propaganda działa tak, że sam broniłem 4 lata temu tej imprezy, dopóki w 2013 na własnej skórze nie odczułem ile w niej prawdy.http://forum.wmasg.p...t/#entry1238727 Kto wyszedł na debila ? JA. Może dlatego, że nie doczytałem 2 punku regulaminu CA:

"Organizator Combat Alert jest odpowiedzialny za należyte wywiązanie się z usług wymienionych w pakiecie uczestnika. Nie może zapewnić uczestnikom szczególnych doznań i zabawy w trakcie wydarzenia. To, by czas gry stał się czasem dobrej zabawy, jest odpowiedzialnością uczestnika."

 

P.S Ja natomiast proszę o nie robienie ludziom wody z mózgu z uśmiechem na twarzy.

Link to post
Share on other sites

Jakiego typu pojazdów można się spodziewać w tegorocznej edycji Combat Alert ?

 

Będę to pojazdy dokładnie określone przez uczestników ankiety CA 2013, czyli w zbliżającej edycji spodziewajmy się pojazdów przede wszystkim stricte wojskowych: pojazdy opancerzone typu BRDM, wojskowe ciężarówki, pojazdy wysokiej mobilności Honker, pojazdy wysokiej mobilności Laplander, i..., jak również infrastruktura wojskowa statyczna, określona w ankiecie.

Link to post
Share on other sites

Z opinii uczestnika fakty są takie:(bez wykrzyknika)

 

1. widziałem jednego z daleka.

2. potwierdzam widziałem raz jak stał na ulicy i drugi raz jak jechałeś drogą przez las. Ba, nawet usłyszałem kilka serii z ślepej amunicji. (pojazd niedostępny dla szerszego grona)

3. nie widziałem ani jednej sztuki.

4. nie widziałem.

5. nie widziałem.

 

Twoja propaganda działa tak, że sam broniłem 4 lata temu tej imprezy, dopóki w 2013 na własnej skórze nie odczułem ile w niej prawdy.http://forum.wmasg.p...t/#entry1238727 Kto wyszedł na debila ? JA. Może dlatego, że nie doczytałem 2 punku regulaminu CA:

"Organizator Combat Alert jest odpowiedzialny za należyte wywiązanie się z usług wymienionych w pakiecie uczestnika. Nie może zapewnić uczestnikom szczególnych doznań i zabawy w trakcie wydarzenia. To, by czas gry stał się czasem dobrej zabawy, jest odpowiedzialnością uczestnika."

 

P.S Ja natomiast proszę o nie robienie ludziom wody z mózgu z uśmiechem na twarzy.

 

To chyba byliśmy na dwóch innych imprezach bo mimo działania w RW widziałem każdy z wymienionych pojazdów należący do RZ.

A jeżeli ktoś liczy na masę wystrzelonych kulek to niech zrobi sobie niedzielnego SJota. Ja będę zadowolony jak nie będe musiał wystrzelić żadnej kulki na CA a w gronie przyjaciół i znajomych spędzę w boju te 24 godziny

Link to post
Share on other sites

Na ostro z Combat Alert Sprzętmilitarny.pl 2014 (zdjęcia: 11)

 

Odwiedziliśmy kazamaty i magazyny naszego sponsora tytularnego - Combat Alert Sprzętmilitarny.pl 2014, 23 maja br. będzie się działo! „Zabawki” posłużą do zorganizowania bardzo atrakcyjnych wykładów w ramach czasu integracji przed rozpoczęciem manewrów. Więcej info wkrótce.

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

 

 

To chyba byliśmy na dwóch innych imprezach bo mimo działania w RW widziałem każdy z wymienionych pojazdów należący do RZ.

A jeżeli ktoś liczy na masę wystrzelonych kulek to niech zrobi sobie niedzielnego SJota. Ja będę zadowolony jak nie będe musiał wystrzelić żadnej kulki na CA a w gronie przyjaciół i znajomych spędzę w boju te 24 godziny

 

Tez byłem w RW. Nic nie napisałem o chęci wystrzelenia masy kulek, wiec nie odwracaj kota ogonem. 24h to ja spędziłem na tym cholernym skrzyżowaniu.

Z jednym masz racje: "Niedzielny SJot" bije CA na głowę. Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Tez byłem w RW. Nic nie napisałem o chęci wystrzelenia masy kulek, wiec nie odwracaj kota ogonem. 24h to ja spędziłem na tym cholernym skrzyżowaniu.

Z jednym masz racje: "Niedzielny SJot" bije CA na głowę. Tyle w temacie.

 

24h na pewno nie i daje sobie odciąć obie ręce. Skoro niedzielny SJ bije CA na głowe to daj znać kiedy takowy się odbędzie a być może wlecą ludzi i ocenia. Nikt nikogo nie zmusza do przyjazdu na CA i każdy zrobi to wg własnej woli. Nie podobało się to trudno. Jednak pamiętaj że nie byłeś tam jedynym uczestnikiem by oceniać imprezę całościowo.

Edited by skipper
Link to post
Share on other sites

To kto ma prawo oceniać imprezę? Tylko organizator?

 

Co do zawratości tych skrzyń w kazamatach. Nie wiem czym tu się emocjonować? Wystarczy pójść na jakieś festyny z okazji "Dnia Policjanta" i jest o wiele ciekawiej.

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

Przed manewrami w ramach integry zapraszam na:

 

 

Wykład będzie poprowadzony przez profesjonalnych instruktorów i dotyczy zakresu:

 

- budowa i zasada działania broni strzeleckiej,

 

- manewr pododdziałem,

 

- manewr ogniem,

 

- standardowe procedury operacyjne.

 

 

Zapisy i merytoryczne info pod tym linkiem: https://www.facebook...1861575/?ref=22

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

To kto ma prawo oceniać imprezę? Tylko organizator?

 

Co do zawratości tych skrzyń w kazamatach. Nie wiem czym tu się emocjonować? Wystarczy pójść na jakieś festyny z okazji "Dnia Policjanta" i jest o wiele ciekawiej.

 

Widzę, że kolega stały bywalec takich festynów.

Obserwując posty kolegi widzę, że jest zagorzałym przeciwnikiem imprezy emocjonującym się każdym newsem organizatorów. Panowie może podeślecie koledze jakieś namiary festynów w swoich okolicach.

Edited by Scout73
Link to post
Share on other sites

A może nie tylko bywalec ale i organizator? Kto wie? Ważne, żeby swoich "widów" nie brać za pewnik.

 

Oczekuję odpowiedzi na zadane pytanie. Czy uczestnik imprezy ma prawo ją oceniac czy nie?

Bo może powinien tylko zapłacić i zamilknąć?

Link to post
Share on other sites

Panowie, z obu stron barykad, upraszam o opamiętanie. Każdy ma prawo hejtować i jeśli nie łamie prawa, to nic orgowi do tego. Zadaniem orga jest zrobić dobrą imprezę. Osobiście uważam, że dwa lata temu impreza była przyzwoita, a dla wielu świetna. Rok temu ewidentnie nie wyszła, porównując do poziomu zawodu sygnalizowanego przez uczestników. CA zawsze miał rzeszę hejterów i rzeszę zwolenników. To dość normalne.

 

Orgowie w tym roku starają się poprawić błędy, hejterzy sugerują, że orgowie to przekręciarze. Jeśli mają jakieś konkretne dane, to rozumiem, że mogą wystosować jakieś oficjalne oskarżenie. Jeśli nie (a nie, bo to zwykła nieprawda i hejt, a nie fakt) to proszę zwolenników, aby dali spokój przerzucaniu się z hejterami inwektywami. To nie ma sensu. Kto śledzi wątek ten widzi, że dwie osoby robią szum i koniecznie, na siłę starają się zdyskredytować imprezę. A ta obroni się w tym roku sama.

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy jechać, niech nie jedzie. Nikt przecież nikogo nie zmusza. Przeczytacie recenzje po imprezie, na pewno znów pojawi się sporo opinii, i podjmiecie decyzję czy jechać dopiero w 2015. My, orgowie, staramy się wypracować najlepszą formułę scenariuszową, konsultujemy ją z doradcami wśród graczy. Do gry po raz pierwszy wdrażamy kilkunastosobową grupę Obserwatorów, aby mieć większą kontrolę nad przebiegiem gry i reagować w przypadku kwasów. Dotąd było tak, że rola kierownicza organizatora kończyła się na momencie startu scenariusza - odtąd kontrolę nad gameplayem sprawowali dowódcy - takie było zgłaszane zapotrzebowanie. W tym roku dowódcy także będą kierować działaniami w trakcie gry, ale nie będą pozostawieni sami sobie. Jeśli stracą panowanie nad gameplayem, Obserwatorzy, zorganizowani w swój własny łańcych dowodzenia, będą sugerować rozwiązania. To zmniejszy szansę, że jacyś gracze zostaną zostawieni sami sobie i będą się nudzić. Oczywiście gracze muszą być otwarci na Obserwatorów i nie zatajać problemów (co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste).

 

Konstrukcja scenariusza jest zupełnie inna - szczegóły wciąż są konsultowane, ale generalnie każda samodzielna jednostka taktyczna (kompania RW, a w KZ Partyzanci, SF i Marines) dostaną CO TRZY GODZINY nowy zestaw zadań do realizacji, gdzie ich trudność i punktacja będą różne. Od dowódcy jednostki taktycznej będzie zależało czy podejmie się każdego zadania, kiedy i jakimi siłami (w ramach trzy godzinnej fazy).

 

Co do pojazdów i sprzętu wojskowego, to hejterzy już się naśmiewali z masy sprzęty sponsora tytularnego - sprzetmilitarny.pl - czego ja nie czaję. Firma ma mnóstwo sprzętu, zajmuje się także międzynarodowym handlem takim sprzętem. To tak jakby śmiać się z LANparty, że na pewno nie będzie porządnych kompów, a tymczasem sponsorem imprezy byłby Komputronik. Kto się ośmiesza?

 

Nie każę nikomu się zamknąć, ale przymyślcie x54 i Gelayev czy naprawdę występujecie w czyjejkolwiek sprawie, czy po prostu dajecie upust swoim emocjom. Nie byłoby to takie drażniące gdyby nie to, że cokolwiek zostanie napisane w CA, widać wasze posty. Konkretne dwie ksywy które robią raban. Opamiętajcie się panowie. Impreza się odbędzie, co więcej, wg mnie na 90% będzie REWELACYJNA. Za kilka miesięcy wyjdzie szydło z worka. Wstrzymajcie się z ocenami OBECNEJ edycji do tego czasu.

 

Serio pozdrawiam was i życzę opanowania. Do sprawy wróćmy gdy już impreza się zakończy. I wtedy skomfrontujmy wasze obiekcje i obawy z realnymi osiągnięciami Combat Alert Sprzetmilitarny.pl. Inaczej to tylko bicie piany dla sportu.

Link to post
Share on other sites

Orgowie w tym roku starają się poprawić błędy, hejterzy sugerują, że orgowie to przekręciarze.

Konkretnie to kto i gdzie/ kiedy?

 

To nie ma sensu. Kto śledzi wątek ten widzi, że dwie osoby robią szum i koniecznie, na siłę starają się zdyskredytować imprezę. A ta obroni się w tym roku sama.

Właśnie dokonałeś klasycznego obrzucenia błotem. Jesteś hejterem?

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy jechać, niech nie jedzie. Nikt przecież nikogo nie zmusza.

A czy ktoś tak twierdzi? Męczy ta nachalna reklama.

 

My, orgowie, staramy się wypracować najlepszą formułę scenariuszową, konsultujemy ją z doradcami wśród graczy. Do gry po raz pierwszy wdrażamy kilkunastosobową grupę Obserwatorów, aby mieć większą kontrolę nad przebiegiem gry i reagować w przypadku kwasów.

Czyli "hejtowanie" Galayeva ma pozytywny skutek, Bo wzięliście sie do roboty. A moze tylko wizja braku wykupionych biletów zadziała tak ozdrowieńczo?

 

Firma ma mnóstwo sprzętu, zajmuje się także międzynarodowym handlem takim sprzętem. To tak jakby śmiać się z LANparty, że na pewno nie będzie porządnych kompów, a tymczasem sponsorem imprezy byłby Komputronik. Kto się ośmiesza?

Ten kto nie rozumie, że między "ktoś ma sprzęt" a "każdy z niego skorzysta" jest gigantyczna przepaść,

Czy jakbyś pojechał do hotelu z powodu "na terenie hotelu znajduje się basen" i on tam faktycznie by był ale bez wody to nie poczuł byś się oszukany?

Na takiej ściemie ludzie się sparzyli i są wkurzeni. Wy zamiast ich przeprosić i dać jakieś zadośćuczynienie - opluwacie. Dziwisz się emocjom?

 

Nie każę nikomu się zamknąć, ale przymyślcie x54 i Gelayev czy naprawdę występujecie w czyjejkolwiek sprawie,

Oczywiście,że tak. Ewidentnie to widać po tym jak zgęszczacie ruchy. W interesie uczestników jest by wywierać na was presję, tak by impreza byla rewelacyjna i ludzie nie zmarnowali kasy. Tak własnie powinno być. Ludzie krytykują a organizator dba o najdrobnoiejsze szczegóły, żeby go nie obsmarowali. A nie zaytka usta i przysyła jakichś nastoletnich klakierów, którzy wyjeżdzają z testami, z których wynika, że krytykować "nie możesz bo nie masz całościowego oglądu sytuacji".

Więcej - wymagałbym od organizatorów, aby takiemu zapaleńcowi powiedzieli,że nie ma racji, bo OBRAŻA tym samym potencjalnych klientów. To wy - organizatorzy powinniście bronić prawa Galayeva do wyrażania opinii, a jednoczesnie przed takim "zwolennkiem".

 

... dajecie upust swoim emocjom. Nie byłoby to takie drażniące gdyby nie to, że cokolwiek zostanie napisane w CA, widać wasze posty. Konkretne dwie ksywy które robią raban. Opamiętajcie się panowie. Impreza się odbędzie, co więcej, wg mnie na 90% będzie REWELACYJNA. Za kilka miesięcy wyjdzie szydło z worka. Wstrzymajcie się z ocenami OBECNEJ edycji do tego czasu.

ty też dajeszt "upust swoim emocjom? To zabronione? Drażni Cię to, że swoją arogancją organizatorzy tak wkurzyli kilku uczestników, ze oni sa wkurzeni? To miej pretensje do organizatorów anie do ludzi, którzy się czują oszukani. To wy się opamiętajcie. "Ksyw" które robią raban jest nacznie więcej, bo duża ilośc ludzi była niezadowolona.

To fantastycznie,że wiesz jak będzie. Podaj jakies numery losowań w totka z przyszłego tygodnia.

 

Nikt nie krytykuje obecnej edycji CA. Ludzie krytykują metody jej reklamowania. Konfrontują poprzednie zapowiedzi z realiami. Widzą znowu te same zapowiedzi, więc ostrzegają innych. Proste, normalne i co więcej MORALNE. Zostałem zrobiony w konia, ostrzegam innych bo widzę, że sytuacja się powtarza. I nie liczy się opinia organizatora- tylko uczestnika. Bo on działa w oparciu oswoje odczucia a nie tego kto zarobił na imprezie.

To nic dziwnego. Ja się dziwię, że Wy się dziwicie.Ja się dziwię, że tym, którzy maja największe zastrzeżenia nie zaproponowaliście współpracy i rekompensaty. Niech pomogą zrobić, tak żeby było dobrze - ale nie za frajer. To impreza komercyjna. Szukanie darmowych konsultantów byłoby tu kolejnym nadużyciem.

 

Zachowujecie się tak, jakbyście nie wiedzieli, że za "wyznaniem grzechów" musi iść nie tylko "szczere postanowienie poprawy" ale i "krzywd naprawienie". Taki psychologiczny mechanizm odkryty kilka tysięcy lat temu. Zatkanie ust ani zdjęcia skrzyń z karabinami tego nie zastapią.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...