Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

2 częściowa komora HU i plująca replika


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio wszedlem w posiadanie repliki M4 firmy "AFTERMATH". Replika trafiła do mnie już plująca kulkami(na semi po 2bb). Ten problem powiązał mi się z komorą HU lub dysza-komora. Po wyciagnięciu dwuczęsciowej komory, przy górnej części zauważyłem brak małej sprężynki, która (jak mi się wydaje, a jeśli źle to poprawcie) powinna lekko "odpychac" komore od body a tym samym doprowadzić do przylegania komory z gb, dzięki czemu powietrze nie ucieka na boki.

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie czy dobrze kombinuję i czy to może być powód "plucia"? Sądzę, że ta sprężynka wypadla przypadkiem poprzedniemu właścicielowi.

Czy będę mógł wymienić komorę dwuczęsciową na jedno?(co sądzicie o tym http://forum.wmasg.pl/topic/129143-zamiana-komory-dwu-czesciowej-na-jedno-czesciowa-w-m4m16/ ?). Są jakieś wady takiej zmiany? Czy wtedy komory z taiwangun.com dedykowane M4 będą bezproblemowo działać?

Może powodem plucia nie jest ta sprężynka tylko coś innego? Tylko co...

Proszę o Wasze zdanie na ten temat ;)

 

EDIT: Mówiąc o komorze z taiwangun.com miałem na myśli tą: http://www.taiwangun.com/wysokiej-jakosci-aluminiowy-szkielet-komory-hop-up-do-m4-m15-m16-acm i do tego nową gumkę z dystanserem.

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites

Myślę, źe jednak coś z komorą. Niby po włożeniu sprężynki od długopisu pluje 2m dalej, ale teraz gb za którymś strzalem jakby nie wyrobił (tzn jakby silnik robił obrót ale nie poruszał reszty...). Raczej wina gb to nie jest bo bez maga i górnego body emki gb hula jak powinien, tylko z komora sie pieprzy.... Może wina tej sprężynki...albo dolna komora źle łączy się z górną?

 

EDIT: wina prawdopodobnie sprężynki, która za bardzo dociskała górną część komory do gb, w taki sposób, że cała dysza była w komorze a kulki nie mogły odpowiednio wchodzić przez złe zgranie częsci komory (górna komora za bardzo przyciśnięta do gb przez co wejście kulki przy dolnej części było zablokowane zablokowane górną częścią oraz dyszą). Ktoś ma pomysł skąd mogę wziąć dobrą sprężynkę? Czy zakup nowej komory tylko w gre wchodzi?

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites

Nie moge edytować.... Wie ktoś może dlaczego komora hu caly czas za blisko styka sie z gb? To jest wina plucia kulkami...probowalem zrobic odstep miedzy komora a gb przy uzyciu nawinietej izolki i w 100% zadzalalo tylko problem w tym ze w taki spoosob body ni cholery nie chce mi spasowac :/ ktos ma pomysl dlaczego tak? Chyba malo prawdopodobne zeby gb byl zle wlozony skoro pin trzymajacy gb pasuje?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...