Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-03 i SC-01, gdzieś się gubią FPS-y


Recommended Posts

Witam, dziś muszę skorzystać z pomocy forum, a raczej potrzebuję konsultacji z kimś innym w fachu serwisanta. Dziś trafiły mi się na szczęście moje karabiny, które gubią gdzieś FPSy. Jeden AK-74 bojca, drugi SCAR też od bojca.

 

Pomiar wykonałem na chrono DCH 330. AK ma 330 fps na M150(duużo za mało) i do tego dropy 140+ pomiędzy strzałami. SCAR ma 363 i też ma podobny objaw(drop 100+ fps), powinien mieć najmniej 400(M120). Myślałem, że chrono leci w kulki, więc przechronowałem moją M4 ze zbitą M150 G&G bez BU. Stabilne 484 fps, więc to nie wina chrono.

 

Jeżeli padnie pytanie o bebechy. Celowo zostawiłem stock, żeby zobaczyć ile to wytrzyma(po co mam wyrzucać części? Chyba lepiej je uzyć ja sobie GB otworzę, to nie problem). Oba karabiny mają strzykawkę i tłoki w nich poruszają się bez znacznych oporów. Niewielka nieszczelność jest na dyszach(w AK mogę zmienić, w SC-01 już nie). Tłoki sprawdziłem w szkieletach skręconych, brak zacięć/oporów.

 

Teraz najlepsza część programu... Obie komory są w 100% szczelne i mają teflon fix. Test na zatkanie otworów i próba ustna nie wykazują nieszczelności. Mi to wygląda na jakiś problem z kołnierzem, co ciekawe w obu karabinach nie jest zniekształcony. Na dniach załatwię zieloną G&G do AK i zobaczymy czy coś to pomoże.

 

Chyba stockowe gumki nie dają rady. Aha, podmiana sprężyn na stockowe nic nie dała, tylko fps jest niższy, drop taki sam.

 

Dawno mi tak kiepskie karabiny nie wyszły, albo coś jest wadliwe na drodze dysza - komora hu. Będę szukał.

Link to post
Share on other sites

Dyszę do SCAR'a Boyi polecę od Core z airsoftarmory :!:

Na starej sprężynie po wymianie głowic i cylindra na Core z dyszą Core na precce 280mm - 397-400FPS.

 

Co do AK.

Jakie masz to AK (Boyi/Cyma) ? Jaką dysze zastosowałeś w AK.

U mnie w obu AK siedzą gumki Madbulla niebieskie.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli padnie pytanie o bebechy. Celowo zostawiłem stock

 

Odpowiedziałem na to wcześniej.

 

Testu papierka nie robiłem, użyłem nosa, który wykrył potężne zawirowania powietrza. To tak żartobliwie, ale właśnie jestem przekonany tym faktem, że kołnierz K*^&* puszcza. Załatwi się G&G :)

Link to post
Share on other sites

Zajrzałem do tego dzisiaj przed pracą. Nieosiowa komora, nie wchodziła do końca GB. Tego RK kupiłem używanego bez klocka, klocek dorwałem ze swoich źródeł tylko jak ostatni raz miałem na stole 2 lata temu replikę w standardzie VFC to niezbyt pamiętałem, jak ona ma siedzieć. Co ciekawe magazynek wchodził mimo przesunięcia.

 

Tutaj chrono na SP130:

 

 

Gubi na dyszy parę fps, ale nad tym nie będę się smucił, bo myślałem że będzie gorzej. Jeżeli ktoś twierdzi, ze FPS słaby na tę sprężynę to od razu zaznaczę, iż na tym układzie pneumatycznym się po prostu nie da. W dodatku nie ma żadnych łożyskowań, więc sprężyna nie rozwija pełni możliwości, a dodatkowo chcę i tak zabić części, które tam są ze względu na późniejszą rozbudowę, a z drugiej strony to moja ciekawość kiedy się to posypie.

 

W SC-01 podejrzewam lipną gumkę, a sprężyna to krótka boyi. Tę replikę wrzucę na stół później, bo na razie praca mi nie pozwala.

 

W każdym bądź razie, dzięki seger za przypomnienie, bo jak człowiek śpi po 3 godziny w tygodniu to i myślenie gorsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...