Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o porady odnośnie RK-0X i reszty sprzętu


Recommended Posts

Dobrze w takim razie dopłacę do rk 10s ze względu na stal, pytanie czy można do tego doczepić kolbę od ostrego? Jeżeli chodzi o baterię to stanęło na "li-po turnigy nano-tech 7.4V 15-20C 2000mAh w dwóch listkach i taką w takim razie dokupię.

 

Swoją drogą jako ciekawostkę mogę dodać, że w Kołobrzegu znajduje się "targ" militarny, na placu stoją różne maszyny czołgi bwp itd. Mają namiot z różnym sprzętem militarnym, w tym sprzedają broń ostrą w wersji demob czy jakoś tak, tzn ostry, ale nie strzela (kałąchy były po 1500zł). Postanowiłem spytać o same części do ostrego. Mają nowe i używane elementy, np. za nową kolbę od AK 74 Pan podał mi cenę 80zł, za chwyt pistoletowy 35zł, za uchwyt przedni 60zł. Wydaje mi się to kuszącą ofertą... :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Riseofme dopłacasz 150zł tylko dlatego, że masz "stal" i drewno, szacunek :icon_smile: Chcesz kupić na tym targu coś co już będziesz miał ? Bo tyle wynika z twojej wypowiedzi, a swoją drogą taki targ dobra sprawa :icon_smile:

 

 

@RyzborPrzy Redoxie wszystko jest normalnie. Tej "nanotech.." nie wkładałem i myśle, że nie wejdzie. Forumowicz, który ją polecał miał chyba RK XX ze starej serii gdzie rury gazowe są szersze i na sticku jest luz i lata jak Żyd po pustym sklepie. U mnie stick siedzi ciasno. Po za tym ten nanotech jest szerszy i wyższy od redoxa 1400 więc to druga rzecz.

 

Fotki : CAM00183j_erweaha.jpg

 

CAM00184j_erwearr.jpg

 

Widać, że jest ciasno.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

@Riseofme dopłacasz 150zł tylko dlatego, że masz "stal" i drewno, szacunek :icon_smile: Chcesz kupić na tym targu coś co już będziesz miał ? Bo tyle wynika z twojej wypowiedzi, a swoją drogą taki targ dobra sprawa :icon_smile:

Niektórzy lubią i chcą mieć elementy z broni ostrej czy przeznaczone do ostrej.

Link to post
Share on other sites

Też z czasem zainwestuje, dlatego napisałem szacunek, bo na starcie to robi.

 

Tu masz bardziej dokładne foty: CAM00185j_erweaar.jpg

 

CAM00186j_erweaas.jpg

Jak widzisz nie ma luzu ani 0.5mm. Bateria wchodzi tylko w tym położeniu.

 

 

@MarekMac jak zrobiłeś sobie to "coś' z obrazkiem repliki?

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

@Suharex, czytaj proszę uważnie posty. Napisałem, że 11.1 1300 mAH Turnigy wchodzi i nawet jest ruch suwadła. Po raz drugi: masz swobodny ruch suwadła? Dla niektórych jest to ważne.

 

@Riseofme: za 500zł masz AKSU full steel. ja bym się nawet nie zastanawiał. Jest tańsze od RK-03/06.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

AKSU? Można prosić o link? Jest stalowy, ok po Twojej wypowiedzi wnioskuje, że to solidna replika. Pytanie jest jak z osiągami czegoś takiego? Przyznam szczerze, że nie muszę się trzymać kurczowo przedziału cenowego, mogę nawet kupić replikę za 1200zł (ale to z przyszłej wypłaty jak już, jeżeli ma to sens:) Chciałbym żeby był to solidny sprzęt o przyzwoitych osiągach, jakość wykonania jest dla mnie bardzo ważna, a osiągi no to chyba sami wiecie najlepiej co jest potrzebne i przyzwoite do zabawy w asg. Czy ma sens dopłacanie itd. Problem z wyborem polega na tym, że co człowiek to inna opinia, inne doświadczenia itd. Z Waszą pomocą może uda mi się to zebrać do kupy, bo z tego co wyczytuje usilnie w innych tematach to większość wypowiedzi "było na forum, poszukaj", "nie ma sensu lepiej kupić markową replikę i zrobić później" itd. a nie ma konkretów, Wy piszecie inaczej, za co bardzo dziękuję. :icon_smile:

 

edit: na tą chwilę mój wybór to rk 10s za 720zł. ze względu na stal tjw. Swoją drogą, dosyć szybko mam zamiar wymienić baterie, kable, w przyszłości może sprężynę itd. Czy w takim wypadku nie zbliżam się cenowo przypadkiem do pułki nieco lepszych replik (nie wiem jakich, ale tak mi się wydaje:D) nie jestem w gorącej wodzie kompany (kłamstwo, ale w tym wypadku mogę poczekać i odłożyć) i kupić coś innego. Bardzo proszę Was o propozycję. Solidna stal prująca kompozytem potrzebna! :D

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites

Może zrób tak jak ja i będzie Ci łatwiej, Mi się zawsze podobał AK, a w szczególności AKS74 więc szukałem takiej repliki. Nie wiem jak jest u Cb, nie napisałeś jaka ostra broń Ci się podoba. Zastanów się i będziesz miał punkt zaczepienia.

 

Ktoś może zaświadczyć, że ten "full steel" to rzeczywiście jest "full steel", a nie znal ?

 

@Ryzbor o ten Ci chodziło? http://www.taiwangun...-real-wood-boyi Dla mnie to drewno wygląda jak najgorsza imitacja drewna.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

Podobają mi się kałachy, najbardziej z drewnianą kolbą. Takie jak RK 06w, tylko że tutaj mamy typowy znal, na 10s kuszę się tylko dlatego, że (nie są brzydkie:) są ze stali, chociaż wolałbym drewno... :) Powiedzcie mi jeszcze, istnieją tylko kałachy rk? Mówiąc o stali jakości itp.

Link to post
Share on other sites

RK tj. BOYI robi różne repliki, nie tylko AK. Dobra firma robiąca AK to też m.in. CYMA (CM). Dużo osób mówi, że BOYI przewyższa CM w jakości wykonania. Aż tak bardzo odstrasza Cie znal? :icon_smile: Nie bój się , jest wytrzymały :icon_smile: o ile nie będziesz używał repliki jako kija bejsbolowego itd :icon_smile:

 

 

Sprawdź jeszcze to. Pooglądaj filmiki może coś Ci sie spodoba/odrzuci. https://www.google.pl/search?q=rk+10+s+tanie+militaria&oq=rk+10+s+tanie+militaria&aqs=chrome..69i57.3878j0j7&sourceid=chrome&espv=2&es_sm=93&ie=UTF-8

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

@MrMCET

Po 1 nie wiesz ile ma kasy do wydania, Po za tym temat jest o RK i poradach odnośnie nich., a nie o LCT. Gdyby chciał od razu wydać tyle napisał by, że LCT itp. Napisal ze ma 1200 ale po drugiej wypłacie. Więc wyda dwie (strzelam) wypłaty na replikę? Po za tym nie wiesz czy jestem zamożny itd. Ja po prostu nie namawiam chłopaka na koszty skoro nie wiadomo czy mu się spodoba. Druga sprawa to to, że jeśli może rzucić w śmieci replikę wartą ponad 1k ot tak, bo mu się nudzi to nie zabraniam. Więc jak kolega radzi jeśli jesteś zamożny wydawaj, jeśli nie jesteś to weż kredyt i tez wydawaj, Nie biegaj z boyiem w rękach, bo to wstyd i hańba. Tyle ode mnie. Pomogłem na ile mogłem i chciałem pomóc. Bless.

 

 

@edit

MarekMac masz 100% racji.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie napiasłem, że ktokolwiek tu jest niezamożny czy biedny. Skoro ma pieniądze to niech kupi dobry sprzęt, a nie chinola. Gdyby mu się to znudziło to LCT opchnie momentalnie, w przeciwieństwie do boyiców i ich utleniającego się w komisie staliwa...

Link to post
Share on other sites

Poszukaj RK-12, to jest sucza full steel. RK-01 sobie odpuść. Mniej na uwadze, że repliki boya są produkowanie w 3 różnych rodzajach oksydy, a szara proszkowana jest paskudna.W RK-12 zmieniasz tłumik i kolbę na koszerną i masz estetyczną i trwałą replikę. Odnośnie "super" markowych replik: po pierwsze w GB tzeba zmienić prawie to samo co w chińczyku a po drugie stosunek jakość/cena jest zdecydowanie lepszy w wypadku chińskich replik.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Panowie nie ma o co się sprzeczać. Nie jestem zamożny, ale po zapłaceniu za mieszkanie itd. zostaje mi kilka stówek na inne wydadki, raz więcej raz mniej, co nie jest problemem odłożyć przez jakiś czas większej sumki... Postanowiłem kupić replikę i tak czy siak ją kupię. Tematy militariów zawsze były bliskie mojemu sercu i nawet jak przez kompletny brak czasu będę mógł w ASG pobawić się raz w miesiącu lub nawet nie, to i tak nie będę żałował zakupu, jeżeli replika będzie wyglądała jak prawdziwa broń... to mnie kręci :icon_wink: Powieszę ją na ścianie i i tak będę szczęśliwy. :icon_biggrin: Więc czy ASG mi się spodoba? Karabin prujący kulkami to marzenie z dzieciństwa, a zabawa w wojsko? No sami powiedzcie czy to nie jest zajebiste. :icon_biggrin: Wracając do tematu, nie mam zielonego pojęcia co to za firma LCT. Wiedzę o ASG poszerzam z każdym dniem penetrując różne zakamarki forum, ale to i tak nie jest zbyt wiele. Założyłem temat o RK, ponieważ wszędzie jest napisane że za 500zł najlepszą repliką kałaha jest rk02fm i od tego się zaczęło. Jeżeli chodzi o osiągi to w każdej replice trzeba będzie coś zmieniać prędzej czy później, więc ważne żeby na początku dało się jakoś z tego strzelać (zakładam że przy tym przedziale cenowym 500+ to i tak będzie z tego niezła zabawa) no i co dla mnie ważne ma wyglądać, być solidne itd. W spec szopie miałem w ręku cm 028 i chociaż mało widziałem, to większego gówna nie widziałem. To nie jest replika, to jest hmmm karabin asg? no nie można nazwać repliką czegoś co wygląda jak zabawka kupiona u rumuna na rynku... Drodzy użytkownicy w takim razie jakie Wasze propozycje? Bardzo Was proszę o podsyłanie linków do konkretnych modeli ja nawet nie wiem o jakich my kwotach mówimy kiedy używacie zwrotu markowa replika. Podeślijcie napiszcie co o czymś takim sądzicie i będziemy wybierać. Podkreślę jeszcze raz , szukam kałaha nie musi być rk chociaż to na podstawie tego co wyczytałem dobry wybór. Nadal w argumentach i cena/jakość wygrywa rk 10s (chociaż nie ma drewnianej kolby:(

 

edit: "napisaliśmy wszystko, jest masa takich tematów" no jest ale tak jak pisałem czytam od tygodnia co dzień po pracy po kilka h forum i jeszcze się nie natknąłem, żeby ktoś linkami wysyłał polecane kałahy w różnych cenach, tylko w kółko cm/rk i tyle. być może nie rozumiem też niektórego słownictwa, tak jak nie wiedziałem, że LCT to firma...

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites

LCT to najwyższy poziom replik AK. Boyi to przeciętniak, ale solidniejszy od pozostałych chińczyków.

Tym full sztil to się nie ma co zbytnio rajcować, bo to nie stal, a staliwo czyli stop zasyfiony kurzem z fabryki, możliwe że zawiera nawet kilku byłych pracowników i inne dodatki. Jednak fakt, faktem, że jest to solidniejsze od boyioskiego ZnAlu.

Co do RK-12 full sztil, ma suwadło ze znalu więc najbardziej narazony na uszkodzenia element jest najgorzej wykonany.

 

Btw Lubie was wszystkich, więc się już na wzajem nie spinajmy ;)

Link to post
Share on other sites

OK. rozumiem, nie ma co się spodziewać szału po rk ale będzie działał ok i wygląda dobrze. A ta najwyższa półka... Nigdzie nie mogę znaleźć produktów LCT... możesz podesłać jakiś link z konkretnym modelem i ew. z innymi "markowymi" ak? Dla Wasz to są oczywiste rzeczy ja tego wszystkiego po prostu nie wiem więc miejcie jeszcze trochę cierpliwości... :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...