Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o porady odnośnie RK-0X i reszty sprzętu


Recommended Posts

To ja dam opinie o swoim rk 02. Zanim go kupiłem też siedziałem czytałem forum pytałem znajomego. Jak pisałem wcześniej ak od zawsze był moim ideałem. Tego jak zobaczyłem kiedyś wersję składaną to już wgl. Dla nie nie ważne było że chwyt pistoletowy i przedni to plastik. Spodobał mi się bo jest czarny. Kiedyś zastąpi go metal. Co do samej repliki, strzela dobrze, na 40 takich dobrych kroków trafia w puszkę od piwa. Na 45 w banke 5l po ojeju. Sprawdza się w boju. Kilka razy uderzyłem o drzewo czy ziemię z racji szybkiej akcji na strzelance, nic jej się nie stało. Lakier zchodzi jak się otrze o coś ale to tylko dodaje jej wyglądu. Ogólnie replika fajna jak na początek. Więc masz już info o jednym rk :-) Ważne by razem z replika kupić od razu ładowarkę i baterie, to oszczędzi Ci zmartwienia czy podczas strzelania nie padnie Ci bateria. Miałem tak raz i nie polecam tego uczucia. RK 06 to to samo tylko kolba pełna plastikowa składana.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, GG to tzw. Pierwsza klasa, chociaż ta głupawa segregacja polega na tym ile replika kosztuje, a nie jak działa. To co podesłałeś działa bardzo fajnie, tylko wygląda źle. Do tego radzę nie rajcować się pneumatycznym blowbackiem w GG, bo działa tak kiepsko, że nawet nie zauważysz że go masz. Już moja mechaniczna cyma się bardziej miotała niż to cóś za dwa razy tyle :P

Link to post
Share on other sites

W mojej sprawie pojawiła się jedna dodatkowa opcja. Znajomy ze studiów posiada replikę, za którą dał kilka lat temu sporo kasy, rozmawialiśmy na szybko więc mam tylko szczępek informacji. Jest to jakaś markowa solidna stalowa Mka wydłużona z precką szyną lunetami wymienionym silnikiem, gb i czymś tam jeszcze, posiada również jakąś koksową baterie, za którą dał prawie 500zł. Strzelał z niej 3 lata temu ok. 20 razy i na 2 bornych. Powiedział mój znajomy, że może mi ją oddać za ok. 700zł. Umówiłem się, że następnym razem przywiezie cały zestaw i zostawi mi go na tydzień. Wydaje mi się to kusząca opcja, jednak chciałbym dmuchać na zimne i sprawdzić sobie na spokojnie tą replikę w jakimś serwisie. Mki nie chciałem, ale jak mam mieć pro stuff za 1/5 ceny to zwyczajnie kuszące. Moje pytanie jest takie, czy jest w Poznaniu jakiś miły dobry (tani?) serwis, gdzie serwisant mógłby usiąść ze mną i na spokojnie pokazać mi jak wszystko wygląda i sprawdzić tą replikę? Przestrzelać itp.

 

Po przeglądzie i rozmowie z serwisantem wywnioskuję czy jest sens takie coś kupić itp. Jeżeli nie, to podjąłem decyzję o zakupie rk06, ze względu na $ jak mi się spodoba to za rok czy półtora kupie sobie coś bardzo markowego i tyle. Poproszę Was o jakieś inf. odnośnie takiej usługi w Poznaniu, a tym czasem mogę się zdeklarować, że za +/- 2 tygodnie wrzucę jakieś zdjęcia. :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie znam, rozmawialiśmy na szybko, nie było czasu. Zajęcia mam za 2 tyg. w tedy będę miał replikę w łapach i na pewno się z Wami podzielę. Co do baterii to mówił, że dał za nią dużo tzn. ok 500zł jest większa nie mieści się w środku i ma jakoś tam na patencie przymocowane, do tego ma jakąś wcześniejszą, która się mieści, nie chcę wymyślać, bo nie jestem dokładnie pewien, napisałem tak ogólnie, że pojawiła się taka opcja... :) Poszukam w innych tematach serwisu i dam znać co z tego wynikło. :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak stalowa emka :icon_smile: Może Cie w ciula chce zrobić? Z replikami z drugiej ręki często jest często ostre chędożenie się. A co dopiero z emką. W "grupie" airsoftowej "Luzak" jest bardzo komunikatywny serwisant, z nim się dogadaj. Nie jest drogi, ale zgubił mi sprężynę Guardera.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A więc jestem już po wszystkim i podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Kolega pożyczył mi tą swoją emkę, jest to PJ w wersji ris (nowy 900zł) z m120 tłumikiem i kilkoma rzeczami wymienionymi w środku. Replika w średnim stanie, tu obita tam porysana, kolba połamana. Generalnie dla mnie obicia i rysy wyglądają bardzo dobrze, nadają replice stylu, kolba hmm... koszt 80zł. Strzela dobrze, chodzi solidnie itd. zdjęć nie ma sensu wrzucać wszystko jest w necie a czasu niestety nie mam zbyt wiele, Jeżeli ktoś będzie zainteresowany na pewno znajdzie. Patrząc na tego PJ'ta bardzo spodobały mi się emki. Tak więc po przeczytaniu i przewałkowaniu wielu tematów postanowiłem kupić nową. Stwierdziłem, że emka jest super i że wolę dołożyć niż ryzykować że używka się sypnie. Kupiłem ASG LMT Defender R.I.S za 1299zł w specshopie + ładowarka imax b3 pro, lipo 1300 7,4. Wygląda lepiej od tej PJ ale przyznam że nie jest to wielka różnica. Jest działający boltkacz itp. ale jeżeli chodzi o sam wygląd to hmm jest bardziej matowa solidniejsza ale nie wygląda dużo lepiej, obie trzymają wysoki poziom. Natomiast kultura pracy wyjętej z pudełka repliki hmm jest różnica. PJ chodzi dobrze, ale tutaj jest po prostu idealnie. Osobiście się nie znam, brak mi doświadczenia ale słuch mam dobry. Wszystko chodzi jak należy każdy strzał brzmi tak samo dobrze. Wystrzelałem przez 2 dni prawie 2000 kulek.... :D Wybrałem ASG ponieważ nie trzeba w nim nic zmieniać. Ma wzmocnione bebechy częściami ultimejta itd. tutaj jest obszerny artykuł http://wmasg.pl/pl/armoury/show/401174 przyznam szczerze że nie żałuje, spodobały mi się emki kupiłem taką i co tu dużo mówić zero problemów, kulki lecą bardzo ładnie, magazynek na sznurek rewelacja. Kilka naciągnięć i cały highcap do wystrzelania. Mam natomiast porównanie do rk02 kupionego przez mojego kolegę. Jest to replika z innej rodziny jak wiadomo ak, ale porównanie mam jakościowe. 1299 vs 540zł. Strzela troszkę gorzej, prawie tak daleko jak asg, jest spora różnica rozrzutu kulek, jest mniej celny, ale i tak moim skromnym zdaniem trzyma poziom. Kulki latają aż miło z obydwóch karabinów, niemniej czuć różnicę jakościową. To jest jednak pryszcz, ponieważ przez półtorej dnia mój kolega (całe szczęście majsterkowicz) musiał się sporo nagrzebać, pełno luzów, i kilka problemów, z hop upem, z selektorem ognia, z hmm innymi rzeczami wynikającymi z luzów. RK wygląda dobrze, z daleka. Osobiście uważam, że z bliska nie wygląda najlepiej. Trzymając w rękach czuć chińszczyznę, przez szpary widać bebechy, przez chwyt przedni widać baterie itd. No i niestety pewnie mu się w końcu coś posypie i będzie musiał inwestować, a domyślam się że ja nie... Dlatego reasumując osobiście uważam, że bardzo dobrze zrobiłem dokładając do porządnej repliki, ponieważ wygląda rewelacyjnie, zero luzów, jest solidna i porządna, natomiast rk... pozostawia wiele do życzenia jeżeli chodzi o jakość i wygląd. Co nie zmienia faktu, że jeżeli ktoś nie może sobie pozwolić na replikę I klasy, to kupując rk 0X (wszystko w środku to samo różnica tylko wizerunkowa między innymi rk) będzie bawił się tak samo dobrze jak ja. Będzie strzelał, kulki będą świstały itd. Niestety po wyjęciu chińczyka z pudełka od razu uświadomi sobie, że będzie musiał prędzej czy później wsadzić w to pieniądze, żeby działało tak jak powinno. "a zawsze będzie to chińczyk" tak więc jeżeli tylko możesz się wstrzymać, odłożyć, lub dołożyć, zrób to bo warto. Kultura pracy rk, w porównaniu do LTM, czy tego PJ pożyczonego jest po prostu o poziom niżej. Strzela daję wiele frajdy, ale po prostu słychać po kulturze pracy, że coś stuka, puka dziwnie chodzi... Co nie zmienia faktu, że jest frajda... po prostu czuć różnicę.

 

Dwa słowa jeszcze dla początkujących laików takich jak ja. Jeżeli nie mieliście repliki w rękach i myślicie o tuningowaniu, to ochłońcie... Ludzie na forum o tym piszą rozmawiają itd. ale nie zdajecie sobie sprawy z tego jaka to jest moc. Ja po 2 dniach strzelania do drzew i tarcz z różnych odległości przyznam szczerze, że mam obawę przed strzeleniem z tego do kogoś. Moc stockowa mojego LMT jak i RK 02 kolegi (na gumce sylikonowej guardera) jest tak duża, że zdziera korę z drzew, rozwala z 30 metrów szklane butelki po piwie i leci na 50 metrów w tarczę, tak więc najpierw kupcie replikę a później myślcie o sprężynach...

 

Sam mam zamiar tylko dokupić jakiś kolimator, tłumik (ze względów wizerunkowych) i przy okazji dłuższą preckę skoro i tak będzie miejsce w tłumiku. Tuningi może kiedyś jeżeli czegoś mi tu zabraknie, na tą chwilę nabrałem respectu do tej mocy, są to na prawdę niebezpieczne zabawki.

 

Takie moje złote myśli i skromne zdanie na podstawie doświadczenia zebranego przez ostatnie kilka tygodni.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w wielu tematach, doedukowaliście mnie tutaj bezcennie, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na polach bitew. ;)

Edited by Riseofme
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...