Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 months later...

Okulary sa pewnie wygodniejsze ale maja ta wade ze,jak strzelalem sie z kolegami stalem na balkonie budowanego domu a kolega sobie podlaz od dolu i zapakowal idealnie w obwodke od szkla.Okulary wyladowaly na czole.Mysle ze lepsze beda gogle bo sam mam zamiar kupic po tym zdarzeniu.

Link to post
Share on other sites

Ja ujmę to w ten sposób - warto mieć i jedno i drugie. Najczęściej ganiam w okularach, podczas strzelanek w lasach, przy strzelaniu na duże dystanse, na otwartych przestrzeniach - ciężko wtedy o jakiś pechowe trafienie pod kątem. Dobre okulary zakrywają zresztą oczy z dużym marginesem z każdej strony (mam ESS ICE One i nie narzekam).

 

Zawsze jednak mam gogle na hełmie. Jeśli walka zacznie się toczyć nagle na bliskich dystansach mogę w każdej chwili naciągnąć na oczy gogle. I nie ma problemu, wtedy oczy są całkowicie bezpieczne. Na typowe CQB okularów wcale nie zabieram, moim zdaniem gogle są wtedy niezbędne. Na bliskich dystansach można zarwać pod różnym kątem i raz nic się nie stanie, a innym razem można stracić oko.

Edited by Vader1995mw
Link to post
Share on other sites

Za okularami:

- lekkie

- bardziej poręczne (łatwość w przenoszeniu)

- przeważnie tańsze od gogli

- nie przeszkadzają w korzystaniu z celowników optycznych z przybliżeniem

- dobrze komponują się z różnymi okryciami głowy

Przeciwko okularom:

- mniej trwały element trzymający - oprawki

- szpary przy policzkach (pod okiem)

- gorzej komponują się z siatkami na twarz - potrafią odstawać powiększając dziurę w miejscu nos-oko

 

Za goglami:

- dobra wytrzymałość w stosunku do ceny

- dobre ułożenie z maskami osłaniającymi twarz

- dobry i trwały montaż na głowie - mniejsze ryzyko że spadną w akcji

- częściej da się je zastosować z okularami korekcyjnymi

Przeciwko goglom:

- lubią parować

- uniemożliwiają swobodne korzystanie z niektórych celkowników opt. z przybliżeniem (np Arena Flakjak + ACOG x4)

- nie zawsze komponują się z nakryciami głowy (element estetyczny a nie mechaniczny)

- spore gabaryty niekorzystnie wpływają na ich przenoszenie względem tego co oferują okulary

Link to post
Share on other sites

@CerberBP

 

Dobre zestawienie i pozwolę nie zgodzić się, że okulary gorzej komponują się z siatkami na twarz. Używałem maski stalkera na twarz z goglami (Bolle x500) a obecnie noszę z ESS ICE. W jednym o drugim przypadku maska wymagał dostosowania do twarzy i do składania się - kombinerkami. Do każdego z zestawów maskę trzeba inaczej przystosować, jakkolwiek dziura w miejscu oko - nos nie powiększa się.

Link to post
Share on other sites

A według mnie nie ma lepszego zestawu na weekendowe strzelanki niż okulary SPECS i maska stalker. W moim wypadku - zestaw szczelny absolutnie, żadnych szpar nie ma.

 

Okulary sprawdzają się też lepiej przy dłuższych grach, ale to już bez maski. Za każdym razem, jak musiałem spędzić noc w Bolle X800, to ściągając je kolejnego dnia czułem się jak gdybym odrywał sobie kawał twarzy.

Link to post
Share on other sites

Porównanie tylko i wyłącznie bazuje na osobistych doświadczeniach. Ja wyciągnąłem takie wnioski ze sprzętu który używałem, a że na pewno nie obleciałem wszystkiego to jak najbardziej są przypadki, w których to co złożyłem powyżej odbiega u kogoś innego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...