Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasięg skuteczny i kilka pytań


Recommended Posts

Witajcie.

 

Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że topic pierwotnie miał powstać w sekcji "jak zacząć", ale nie wiem dlaczego nie mogę utworzyć tam tematu...

 

Po obszernej lekturze co mam kupić, mam kilka pytań, dlatego chciałbym Was prosić o pomoc.

 

1. Jak wygląda zasięg taki faktyczny przeciętnego AEG II klasy? (Dajmy na to, karabin za 600zł, z lekkimi modernizacjami, tak mniej więcej)

 

2. Co kupić na bazę do tuningu pseudo snajperki?

Kiedyś planowałęm kupno a potem tuning karabinu pseudo wyborowego.

Nawet przymierzałem się do kupna gazowego KWJ MK1 oraz zamówienia w (chyba) Czechach dodaktowych elementów. Teraz wróciłem do tej ideii ale doczytałem, że nie produkuje się już ciężkich kulek prezycyjnych 0,36+ :icon_eek: . Dlatego zastanawiam się, czy kupno tak mocnej "bazy" ma sens? Da się coś z tego sensownego uzyskać na kulkach 0.36?

 

Skoro w/w pomysł wydał mi się słaby, poczytałem wiele wątków o innych "bazach" na karabin (SWD i L96).

Z tego co wywnioskowałem, to SWD od A&K jest tańsze w przerobieniu go na użyteczną broń od Warriorów (firmy Well). W wellu trzeba wymienić wszystko, aby dostać przyzwoite osiągi, gdy u chińskiego ruska wymiana sprężyny, gumki (o ile ktoś strzela w zimę) oraz lufy wystarcza**. Dobrze zrozumiałem?

 

**nie mówię tutaj o zasięgu 90+ metrów, tylko o realnych 65-70 metrach

 

3. Nowością dla mnie jest przeróbka sprężyny na gaz. Każdy karabin można tak przerobić?

Tzn, czy za jakiś czas jak zostanę w ASG na dłużej, to moją snajpę (o ile starczy mi budżetu na tuning) będę mógł "zagazować"?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę, nie trollujcie mnie :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

1. Różną prędkość wylotową mają aegi w stocku(fabrycznie). Przyjmując, że wyjmując karabin z pudełka ma on ok. 400 fps skuteczny zasięg to jakies 45 m, a donośność (zasięg maksymalny) 55m.

2. Skoro zaczynasz przestrzegam przed zabawą w snajpera, lepiej się oswoić z Aegiem :icon_smile: Niemniej ludzie chwalą sobie SWD od A&K i różne body do l96- żeby to snajperkę przypominało i tak musisz całe bebechy wymienić. Sad but true.

3. Nie wypowiem się, gdyż się na tym nie znam :icon_smile:

Edited by Miszak
Link to post
Share on other sites

Co do leżenia i czekania w kryjówce-doradzał bym zobaczyć jak mniej więcej wygląda u Was rozgrywka ASG :) bo np u nas nie sprawdziło by się to z pewnością, nasze rozgrywki są zbyt dynamiczne. I czy będziesz miał czas na przygotowanie takiego miejsca ;)

Link to post
Share on other sites

@sanex

hmmm możliwe, że w "jak zacząć" nie mogą pisać całkiem nowi użytkownicy, a dziwnym trafem tu mogą, wrrrr

Niestety to chyba nie ten dział, o aegach możesz sobie poczytać w dedykowanych podforach, a tu masz tu 2 tematy o zasięgach:

http://forum.wmasg.pl/topic/138754-realny-zasieg/

http://forum.wmasg.pl/topic/20253-mierzone-zasiegi-karabinow-wyborowych/

 

p.s. Mk1 to sobie daruj, z tego można strzelać... w stodołę.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...