Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska przeciwgazowa MP-5 // MT-213


Recommended Posts

Moje pytania dotyczą masek przeciwgazowych mp5 oraz mt 213. Z tego co udało mi się wyszukać, są to dwie jednakowe maski, jednak wersja mt (cywilna) nie ma bidonu. A zatem:

1. Czy gdyby dokupić bidon do maski mt = maska mp5? czy mt w ogóle nie ma wejścia na rurkę?

2. Czy jeżeli filtropochłaniacz przekroczył już datę ważności ale jest hermetycznie zapakowany, to czy jego właściwości uległy zmianie i nie nadaje się już do użytku czy wciąż ma pełne właściwości filtrujące?

Link to post
Share on other sites

2. Może nie mieć pełnych właściwości filtrujących. Są przypadki że niektóre filtry pochłaniają cząstki z dużą sprawnością mimo upływu daty( filtry węglowe ). Wszystko zależy od wypełnienia filtru. Filtrom azbestowym bym nie ufał :F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Temat świeży- nie chcę zakładać nowego wątku.

 

Spieprzyłem wizjer w masce MP-5 ( nie pytajcie jak ). Wiem, że nie ma opcji wymiany wizjera na nowy. Ale kombinując, można wstawić balistyczny. I teraz- czego użyć? Szybek od większych gogli ( ESS Land Ops i duże Bolle ), wyciąć podobny kształt np. z maski ochronnej ( ersoftowej albo przemysłowej vide MSA, Bolle )? A może Wy coś zaproponujecie?

Link to post
Share on other sites

czyli filtr węglowy nie straci właściwości?

 

Straci. Generalnie zasada "bezpieczeństwa" jest taka, że filtr wojskowy mający więcej niż 10 lat od momentu produkcji jest "na śmietnik". Większość nowszych masek ma standardowy filtr NATO 40mm, więc nie ma najmniejszego problemu z podmianą filtropochłaniacza na jakiś cywilny, NOWY odpowiednik.

 

Spieprzyłem wizjer w masce MP-5 ( nie pytajcie jak ). Wiem, że nie ma opcji wymiany wizjera na nowy. Ale kombinując, można wstawić balistyczny. I teraz- czego użyć? Szybek od większych gogli ( ESS Land Ops i duże Bolle ), wyciąć podobny kształt np. z maski ochronnej ( ersoftowej albo przemysłowej vide MSA, Bolle )? A może Wy coś zaproponujecie?

 

Poszukałbym zakładu/firmy zajmującej się obróbka tworzyw sztucznych i tam się udało z prośbą o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...