Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Hopkiem ?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam taki problem, po ostatnim zlocie i gruntownym czyszczeniu mojej eMki pojawił się pewien problem z którym kompletnie nie mogę sobie poradzić. Wygląda to tak, że czasami co któraś kulka, czasem w ogóle kilka pod rząd leci wyraźnie niżej. Tak jakby hopek działał na nie mniej. Różnica to jakies 3-4m zasięgu Siedzę i głowię się nad tym już drugi dzień i ciągle to samo. Występuje to na 3 różnych gumkach i różnych dystanserach. Gearbox nie pluje smarem, szczelność w cylindrze na poziomie wzorowym. Zarówno lufa jak i gumki są idealnie czyste (lufa 0 rysek). Także jedyne miejsce gdzie może się coś dziać to połączenie kołnierz gumki - dysza. Zauważyłem też, że dysza jest troszkę dłuższa niż potrzeba, dokładnie 0,4mm. Objawia to się tak, że po dociśnięciu komory do szkieletu GB dysza cofa się o w/w odległość, ale chyba po to popychacz jest na sprężynce, żeby takie różnice niwelować? Kulki podaje jak należy, nawet przy rofie 38k/sec. Żeby się upewnić czy to oby na pewno nie to zrobiłem prosty teścik, a mianowicie szczelnie zatkałem lufę i strzał na semi. Efekt ? Tłok zatrzymuje się w miejscu i wraca do położenia 0 po jakiejś sekundzie z kawałkami (jednak tak wolno, że nawet nie słychać zderzenia głowic). Testów przy szybszym strzelaniu i auto nie robiłem z wiadomych powodów. Tutaj kończą się moje pomysły czego to może być wina, chrono pożyczyłem i aktualnie nie mam dostępu, dyszy na podmiankę też za bardzo nie posiadam.

W środku siedzi lufa G&P 363mm, zielona guma G&G, komora ProWin, SP120 Guardera.

Jeszcze raz zaznaczam, że przed czyszczeniem takie coś nie występowało ( albo tego nie zauważyłem, bo to druga replika której często nie używam ) Miał ktoś podobne sytuacje ?

Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem zatkałeś dyszę a nie lufę?

 

Jeżeli dysza jest dłuższa niż powinna to popycha kulkę dalej w głąb kołnierza... ale to zależy od komory i tego jaka to replika.

 

Standardowa odpowiedź w temacie o problemach z odległością to: sprawdź popychacz więc najlepiej sprawdź popychacz :icon_wink:

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

Replika to standardowe M4 G&P. Zatykałem lufę, dobrze jest napisane. Po złożeniu repliki to chyba najlepszy sposób żeby sprawdzić szczelnośc dysza - gumka. ( A szczelność po zatkaniu dyszy też jest :D ) Popychacz jest jak najbardziej ok :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...