Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy warto kupić M16 od P&J


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

W asg jestem tak nowy, że nie mam jeszcze nawet repliki. Jako, że prawie całą moją ciekawość zaspokoiłem czytając inne posty pozostała mi tylko jedna zasadnicza kwestia - wybór repliki.

 

Mam właśnie ofertę, aby dokonać zakupu używanej repliki M16 wykonanej przez P&J. Sprzedawca twierdzi, że replika nie była na żadnej akcji, bardzo mało używana, wszystko w oryginalnym opakowaniu, a sprzedaje ową replikę ze względu na brak czasu na asg Na potrzeby dalszej dyskusji załóżmy, że to prawda. Dodatkowo replika jest objęta gwarancją do 12.12.2014, co trochę mnie uspokaja. To wszystko za 400 złotych. I teraz moje pytanie: czy warto?

 

Powiem szczerze, bardzo kusi mnie ta cena, bo cokolwiek więcej już mocno odbije się na moich funduszach. Z drugiej jednak strony, trochę odpycha mnie wizja kupowania chinola, zwłaszcza jeśli miałby się rozpaść. Z tego co jak na razie czytałem P&J ma całkiem niezłe oceny jak na swoją cenę, no ale nie może się równać z 'prawdziwymi' replikami.

 

Dodatkowo, co do którego najbardziej boję się, że zostanę okrzyknięty 'noobem' a moja dotychczasowo zebrana wiedza zostanie wyśmiana. Czy taki karabin w ogóle pozostawia jakieś pole do tuningu? Z czasem, a zwłaszcza z uzupełnieniem funduszy mógłbym w niego dalej inwestować, powymieniać co trzeba na mocniejsze części i może jakoś by to się wszystko sprawdziło?

 

Z góry niezmiernie dziękuję za wyrozumiałość i bardzo proszę o radę : )

Link to post
Share on other sites

Koniecznie musi być eMka, czy może być jakaś inna konstrukcja? P&J robi dobre M-ki, lecz jak wiadomo, chińskie repliki tychże karabinów sypią się prędzej czy później.

A co do tuningu, to raczej bez problemu, ale i bez żadnych rewelacji.

Link to post
Share on other sites

No zależy mi dość mocno na emce. Wiem, że marzenie dość płonne, ale wymyśliłem sobie, żeby uzbroić i ubrać się na siły obronne izraela. Ale nawet i bez tego jakoś emki mi podchodzą najbardziej, gdzieś tu chyba zresztą przeczytałem, że są to "modelki" wśród ASG - trochę w tym prawdy : D

 

Inną rzeczą jaką wyczytałem, to że chińczycy sprzedają głównie fpsy, a mi się marzy coś, co miałoby też celność w kategorii powyżej "nie jest tragicznie". Patrząc obiektywnie, czy jeśli - dajmy na to 550 zł, to czy nie kupić tego i 150 zainwestować? (Tylko w co, ale to na kiedy indziej).

 

co do wyboru karabinu jeszcze - nawet nie koniecznie musi to być emka - nie uparłem się na nią jakoś specjalnie. Ale, na pewno nie kałach i wszystkie pochodne, no i jeśli mam być szczery to nigdy nie byłem fanem jakichkolwiek 'bulpupów', więc z mojego obecnego zakresu finansowego zostają jak na razie chyba tylko chińskie emki... [jeszcze kolejny edit] najbardziej to w ogóle maży mi się SCAR, ale z tym poczekam na jakiś zastrzyk gotówki, żeby kupić raz a dobrze

Edited by yassem
Link to post
Share on other sites

WszystkoZajęte, patrzę sobie po ofertach replik of Specna Arms na gunfire. Cena od 570 (jeszcze mooooże do zaakceptowania) do 1200. Czy już ten za 570 (http://gunfire.pl/pr...1-Half-Tan.html) można uznać ze nieprzyprawiający o "mdłości i ataki zwieraczy"? Czy trzeba jednak brać pod uwagę te o wyższych cenach?

 

No i jeszcze jedna kwestia - czy takie elementy, raczej chyba wizualne, jak chwyt przedni też można wymieniać? Jakby nie patrzeć jest to dość spora powierzchnia, a przynajmniej na zdjęciu wygląda strasznie... bazarowo.

Edited by yassem
Link to post
Share on other sites

Hmmm, jakoś wcześniej w ogóle nie brałem ich pod uwagę, bo myślałem, że podane FPS 410/310 to dla kulek odpowiednio 0,2 i 0,12, ale teraz jak doczytałem, że chodzi o wymianę sprężyny to nie wydaje się to takim złym pomysłem, zwłaszcza, że większość recenzji mówi o bardzo dobrym spasowaniu i relacji jakość/cena. Tylko czy zakup 'najniższej' wersji, tj. B01 nie oznacza jednak pogorszenia jakości? Z jakiegoś powodu jest on te paręset złotych tańszy. Czy może chodzi tylko o lufę i chwyt?

Edited by yassem
Link to post
Share on other sites

Miałem to w rękach po tuningu strzelało bardzo fajnie, ale z innych marek na pewno można wycisnąć więcej. Co do jakości, to śmieszą mnie niektóre komentarze, jak za tą cenę to solidna klamka. Bez porównania jeżeli chodzi o jakość z np. boyiami za 600zł. Osobiście bawiłem się PJotem w wersji orisowanej i taką mogę polecić jeżeli nie masz więcej kasy. Licz się z kosztami napraw / tuningu, ale jeżeli chodzi o jakość wykonania, to nie masz się absolutnie czym martwić, solidna rzecz. Ja do wyglądu jakości wykonania przykładam bardzo dużą wagę i jeżeli mnie to nie raziło w oczy, a wręcz byłem pozytywnie zaskoczony, to chyba jest ok. Nie wiem jak z tym plastikiem (chwyt przedni) w wersji ris był fajny metalowy. Jak nie będziesz tym ludzi bił, to na pewno nic się nie stanie. tjw. kolega napisał, szału nie ma, ale jak za tą cenę to czemu nie... wymienisz to i owo zbliżając się do ceny nowej, z tym akurat się musisz liczyć, bo może paść w każdej chwili. :D

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy wy macie jakiegoś pecha czy ja takiego farta....miałem nie jedną pj i na stocku, po tuningu - wytrzymywał te m120

kupi gość replike za 400, doszczelni, wymieni dysze i gumke za te 5 dych max.

MrMCET . jeden z gorszych pacjentów? :) rewelacji tu nie ma ale to chyba głównie kwestia podejścia do "pacjenta". Wszystko się da.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki wszystkim przeolbrzymie za pomoc. Ja tu rozmyślałem, czytałem, szukałem, pytałem, a w tym czasie oferta została sprzątnięta mi sprzed nosa : )

 

Ostatecznie po przeszperaniu chyba całego forum i duuuużej części internet postanowiłem zaryzykować i zakupić replikę od specny. Idąc za radami, które znalazłem w innych wątkach oszczędzę nie kupując na razie klamki. Kolejnym pytaniem, które zadam, lecz to chyba już na oddzielny wątek będzie dopytanie co dokładnie z tuningiem (choć obawiam się, że przez nowość tego sprzętu może jeszcze nie być dużo doświadczenia z tym).

 

Tak czy siak, dzięki wielkie za rady : )

Link to post
Share on other sites

Nah nah, wiiem, że jeśli chciałbym się robić na IDF to Galil byłby idealny, bo nie musiałbym się wysilać na początek na cokolwiek innego typu oryginalny mundur czy naszywki żeby chociaż trochę przypominać IDF, ale z jakiegoś powodu ak i wszystkie pochodne po prostu tak strasznie mi nie podchodzą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...