Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z LiPo


Recommended Posts

Cześć, w trakcie zmiany konektorów w LiPo zwarły się dwa główne kable i był błysk :icon_razz: Przy sprawdzaniu napięcia na akumulatorze na głównych kablach niema napęcia, ale jest na wypustce do ładowania. Podczas ładowania mierzyłem napięcie i wtedy jest na głównych kablach. Da się jakoś odratować to LiPo żeby działało?

Edited by jasin98
Link to post
Share on other sites

Spróbuj programem NimH załadować tak żeby na ogniwo było co najmniej 3V a potem juz normalnie Lipowskim programem....

Polecaja modelarze z zagramanicy żeby włożyćdo zamrażarki takie lipo przed ładowaniem - wystarczy na godzinke a potem żeby wróciło do normalnej temp pokojowej (żeby przestało rosić). Dokładnie nie wiem po kiego,ale domyslam się że chodzi o gazy które po zwarciu mogą w ogniwach zacząć się tworzyć i pakiecik puchnąć podczas ładowania... Ja tak "wyciągnąłem" pakiecik po zwaqrciu i ma się dobrze...

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim - czym są główne kable, a czym jest wypustka do ładowania? Domyślam się, że mówiąc "wypustka" chodzi Ci o balanser. Jeśli napięcie jest na balanserze, a nie ma na gniazdku, to widocznie przewody zasilające odlutowały się od pakietu. Z drugiej strony jeśli doprowadziłeś do zwarcia przy zmianie wtyków i nie wiesz co zrobić, to lepiej oddaj baterię komuś, kto się na tym zna - jeśli on nic nie pomoże, to kup nową.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...