Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

APS ASK 204 (Ak74 jak Boyi) jakby chciał ale nie mógł :/


Recommended Posts

Witam, mam problem z repliką. Posiadam APS ASK 204, i mój problem wygląda następująco:

https://www.youtube....eature=youtu.be

Wcześniej, replika działała normalnie w trybie semi, w auto jak się chwilę przytrzymało to stawała tak jak na filmiku, wystarczyło zdjąć pokrywę, poruszać trochę pręcikiem od blow-back'u i działała dalej. Niestety teraz już nie działa, dzieje się to co na filmiku, poruszy lekko zębatkami i nie ma siły. Akumulator w pełni sprawny, silnik także, zębatki sprawdzałem "na sucho" i również normalnie chodzą. Jestem początkujący i nie wiem w czym może być problem, GB roztwierałem i składałem 3 razy, w środku wygląda ok(przynajmniej wg mnie):

 

77699557282920652053.jpg

Proszę o pomoc, nie wiem co jej może być.

Link to post
Share on other sites

Przemyłem i nasmarowałem całego gearboxa i o dziwo, działa. Baterię kupię inną, jaką polecacie baterie ? Nie chcę lipola bo zapewne będę musiał dokupić do niej ładowarkę ? Chcę coś taniego bo replika będzie użytkowana tylko okazjonalnie. Niestety coś źle założyłem i teraz działa tylko tryb auto. Jeszcze mam problem z hopsiupem bo chyba coś troszkę nie działa, ale jutro się z tym pobawię. Złożyłem replikę ale w ręce wpadła mi jeszcze taka część -

42391735222353720066.jpg

czy to część z repliki ?

Link to post
Share on other sites

Ok, klocek na miejscu. Replika strzela, ale pomijając fakt że ma tylko tryb auto, to nabiera po 2 albo i nawet 3 kulki, w sumie strzelaniem tego nazwać nie można bo pluje kulkami, nawet na hopupie na maxa kulki opadają po około 5m a z 10m nie przebija nawet kartonu. Wie ktoś co jej może być ? Proszę o pomoc :/

Link to post
Share on other sites

Źle założyłem odciągnij dyszy, już jest ok, ale nadal mocą nie grzeszy, myślę że skuteczny to +/-25m. No ale mniejsza o to, jest porażka z selektorem, żeby złapać auto trzeba się namęczyć, semi niema nawet co szukać, jak już złapię to muszę trzymać ogień bo jak puszczę to znowu trzeba szukać, złapać może wszędzie nawet na pozycji gdzie powinna być blokada :/ Ponawiam pytanie co do baterii i przypominam że potrzebny stick.

Link to post
Share on other sites

O bateriach jest temat, najlepiej od razu przejść na lipole i unikać wydatków.

 

Sprawdź szczelność:

-wyjmij gb

-zatkaj palcem dysze

-spróbuj strzelić

 

Jak tłok będzie powoli popychany przez sprężynę to następnie sprawdź komorę (trochę drastycznie):

-wsadź kulkę w kołnierz

-zatkaj otwory od strony dyszy i maga

-dmuchnij w lufę wewnętrzną od strony wylotu

- jak w pewnym momencie dmuchanie nic nie da to znaczy, ze szczelne

 

Jeżeli obydwa szczelne to teraz spasuj komorę i gb:

-doklej trochę taśmy izolacyjnej do tego ramienia w kształcie L

 

 

Jeżeli wszystko jest szczelne a dalej strzela źle to winna jest dysza i/lub popychacz.

Ewentualnie wywal ten opóźniacz z zębatki.

 

Nie jest to trudne a serwisanci skasują Ci za to 50zł bez wysyłek.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuję bardzo. A co do selektora wie ktoś może co mu dolega ? Teraz dałem podkładkę miedzy śrubkę a selektor i mocno dokręciłem, jest troszkę lepiej, jak już złapię ogień to mogę strzelać, nawet kilka razy udało mi się semi złapać, no ale to wciąż nie to :/

 

Edit: Jedyny lipol jakiego znalazłem który pasował by rozmiarowo to King Arms 11,1C - 1600mAh który kosztuje tyle co dałem za replikę, wiec podziękuję ;)

Edited by Nerv
Link to post
Share on other sites

Naprawiłem, okazało się że wystarczy przeczyścić spust i te wszystkie mechanizmy z nim związane. Śmiga elegancko, przed chwilą trochę strzelałem i na hopupie na 0 (zapomniałem ustawić) zasięg skuteczny spokojnie 30m a nawet i pewnie więcej ale podwórka mi zabrakło a na ulicę nie będę strzelał ;) Ale to normalne że ma ciężko przedziurawić karton tekturowy ? Niby dziurawi ale niektóre kulki sie odbijają (z około 20m). A jak z baterią ? Opłaca się brać zwykła 9,6 stick z gunfire za coś około 50zł ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...