Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy warto kupić pistolet CM.030 [CM]


Recommended Posts

Lepiej kupić to.

Lepiej dołożyć jeszcze 40.- zł i kupić MP5PDW. Ma kolbę i ciut dłuższą lufę, na którą można zamontować tłumik dźwięku. "Bebeszki" takie same jak w MP5K. Obydwie to w tej chwili najlepsze repliki niskobudżetowe. Doskonałe do CQB, zdają egzamin też w lesie i jako replika zapasowa.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to najbardziej użyteczna klamka do ASG. Zasięg 20m w zupełni wystarczający a tryb auto stawia ją ponad większością gazowych klamek. Z długim magazynkiem w CQB po prostu rządzi a konwersja na lipo wcale nie jest taka kosztowna.

Mając do czynienia z 3 0.30 nie stwierdziłem problemów ani z magami, ani z selektorem, także nie jest to chyba reguła.

 

Zdecydowanie polecam!

 

PS: Powała, czy jest jakikolwiek temat w którym nie polecasz MP5? ja osobiście nie polecam jako repliki bocznej, ciut za duże.

Edited by Kapso
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to najbardziej użyteczna klamka do ASG. Zasięg 20m w zupełni wystarczający a tryb auto stawia ją ponad większością gazowych klamek. Z długim magazynkiem w CQB po prostu rządzi a konwersja na lipo wcale nie jest taka kosztowna.

Mając do czynienia z 3 0.30 nie stwierdziłem problemów ani z magami, ani z selektorem, także nie jest to chyba reguła.

 

Zdecydowanie polecam!

 

PS: Powała, czy jest jakikolwiek temat w którym nie polecasz MP5? ja osobiście nie polecam jako repliki bocznej, ciut za duże.

Odpowiem po kolei:

- te 20 m zasięgu CM.030 mierzyłeś "na oko" czy linijką 20 cm, bo z mojego doświadczenia 15 m to max...

- tryb auto, przy tej pojemności magazynka, to max 3 sekundy strzelania, więc jego przydatność jest wątpliwa nawet jeśli ktoś nauczy się strzelać krótkimi seriami 3-4 kulki...

- złe doświadczenia z magami już mi się wyjaśniły i potwierdziły po "instrukcji" Arenda...

- widocznie mało czytasz, bo nie polecam MP5 jako BOCZNEJ, a jako główną, która MOŻE pełnić rolę repliki ZAPASOWEJ i to z powodzeniem i efektami zdecydowanie większymi niż CM.030...

- też polecam CM.030 ale nie ZDECYDOWANIE, a jedynie umiarkowanie, jednak jeśli ktoś waha się między CM.030 a MP5, to zawsze polecę MP5 (oczywiście w wersji K lub PDW).

Link to post
Share on other sites

Odpowiem po kolei:

- te 20 m zasięgu CM.030 mierzyłeś "na oko" czy linijką 20 cm, bo z mojego doświadczenia 15 m to max...

- tryb auto, przy tej pojemności magazynka, to max 3 sekundy strzelania, więc jego przydatność jest wątpliwa nawet jeśli ktoś nauczy się strzelać krótkimi seriami 3-4 kulki...

- złe doświadczenia z magami już mi się wyjaśniły i potwierdziły po "instrukcji" Arenda...

- widocznie mało czytasz, bo nie polecam MP5 jako BOCZNEJ, a jako główną, która MOŻE pełnić rolę repliki ZAPASOWEJ i to z powodzeniem i efektami zdecydowanie większymi niż CM.030...

- też polecam CM.030 ale nie ZDECYDOWANIE, a jedynie umiarkowanie, jednak jeśli ktoś waha się między CM.030 a MP5, to zawsze polecę MP5 (oczywiście w wersji K lub PDW).

 

1. Dalmierzem. Z 17-18m byłem w stanie trafić w słupek o średnicy +|- 20cm, człowieka bez problemu na 23 ściągniesz, lekkim lobem pewnie i więcej.

2. A przepraszam, czego więcej potrzebujesz? jak dla mnie pistolet=broń boczna także powinna mi starczyć aby w szybkim czasie ściągnąć kogoś w momencie jak skończył mi się magazynek w replice etc. Na pewno jest 10x bardziej skuteczny niż większość pistoletów gazowych.

4-5.Tutaj przyznaję rację, po prostu myślałem że piszemy o broni bocznej, wtedy MP5 wygrywa bez wątpliwości.

 

Głównie piłem do tego

Ten Glock jest świetną repliką zapasową w CQB i nic więcej.

 

Z czym się nie zgodzę wcale. W cqb z Cm.030 możesz spokojnie latać jako główną(ale najlepiej mieć magazynki długie) i to z bardzo dobrym skutkiem, gdyż stajesz się wtedy bardzo mobilny.

Jako boczna sprawdza się w każdej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

1. Dalmierzem. Z 17-18m byłem w stanie trafić w słupek o średnicy +|- 20cm, człowieka bez problemu na 23 ściągniesz, lekkim lobem pewnie i więcej.(...)

Zgodzę się jeśli określasz to jako zasięg maksymalny, ale nie "skuteczny" to znaczy trafienie odczuwalne przez trafionego. Miałem trzy klamki elektryczne, żadna nie sięgała "skutecznie" ponad 15 m. Ostatnio na Manguście porównywaliśmy z kolegą zasięg CM.030 z P226 [KJW] - dzień do nocy...

 

Ale dość oftopu.

 

Osiągnęliśmy konsensus co do jednego - CM.030 jako broń boczna na pewno sprawdza się.

Nie ulega wątpliwości, że jest to niezła alternatywa dla "zamarzających" i "syfonujących" gaziaków.

Ja nazwałbym ją - "ostatniej szansy".

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się jeśli określasz to jako zasięg maksymalny, ale nie "skuteczny" to znaczy trafienie odczuwalne przez trafionego. Miałem trzy klamki elektryczne, żadna nie sięgała "skutecznie" ponad 15 m. Ostatnio na Manguście porównywaliśmy z kolegą zasięg CM.030 z P226 [KJW] - dzień do nocy...

 

W momencie strzelania serią gwarantuję że da się odczuć bez problemu. Co do zasięgu, dobrą gazówką i na 40-50m kogoś ustrzelić się da, ale moim zdaniem mieć lepiej możliwość strzelania serią na 20m, niż ogień pojedynczy na 50m. Jeśli mowa o replice bocznej oczywiście.

 

Osiągnęliśmy konsensus co do jednego - CM.030 jako broń boczna na pewno sprawdza się.(a w CQB sprawdzi się jako główna)

Link to post
Share on other sites
(...) moim zdaniem mieć lepiej możliwość strzelania serią na 20m, niż ogień pojedynczy na 50m. Jeśli mowa o replice bocznej oczywiście. (...)

Zapewniam Cię, że biorąc pod uwagę roff CM.030, tak samo szybko wystrzelam magazynek z gaziaka, jak Ty serią z CM-a... :icon_wink:

 

(...)

Osiągnęliśmy konsensus co do jednego - CM.030 jako broń boczna na pewno sprawdza się.(a w CQB sprawdzi się jako główna)

Niech Ci będzie... :icon_mrgreen:

 

Podsumowując, warto kupić CM.030... :maniak_OK: jeśli planujemy używać go jako repliki bocznej, ewentualnie jako głównej w CQB.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Na początek nie kupuj tłumika. W ASG tłumiki mają drugorzędne znaczenie. Żeby były skuteczne, muszą być dobrej jakości a takie są drogie.

Zaopatrz się w dobre kulki, najlepiej MadBull 0,23 g, lub G&G 0,25 g i będziesz zadowolony. Dodatkowy osprzęt po kolei w późniejszych terminach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...