Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HPA - Cyber Gunowski konkurent Tokyo Mariu HG ?


Recommended Posts

tak ,czyli z tego co wywnioskowałem czy to sig czy beretta czy nawet colt(nie polecam)są równe sobie i warteswej ceny ze wzgledu na zasięg i wykonanie.a coltów akurat z CG nie polecam bo mojemu kumplowi po pół roku użytkowania(średni stopień użytkowania)dosłownie wytarł się bolec z tłoka który chaczy o zapadke przez co jak pewnie nie musze pisać colta m1911 nie da sie załadować(naciągnąć)bo zamek wraca na swoje miejsce bez oddawania strzału.Rozwiązałem ten problem.Przykleiłem na owy bolec kawałek zapałki super glu i narazie wszystko gra,tylko pytanie ile wytrzymie :roll:

pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja zakupiłem na Military Colta Delta Elite z HPA (http://military.pl/s/m/CG180105.html). Mój kumpel ma Berette z tej samej serii. Praktycznie nie widzę różnicy w osiągach. U mnie ta sprężyna w magu wcale nie wraca i trzyma się dobrze. Mam jedno pytanie. Skoro mag z CG do Beretty tej za 69zł pasuje też do Beretty z HPA to czy będzie pasować do innych gunów z HPA?

PS. Dzięki za ten temat, bo bym nie wiedział jak rozłożyć mojego guna i by był dalej w środku cały z piachu!

Link to post
Share on other sites

Posiadam od 2 tygodni Berette 92 HPA, jestem z niej bardzo zadowolony, byl na jednej strzelance (mojej pierwszej :) ) i choc rzadko kiedy wystrzelilem caly magazynek w trakcie akcji, celnosc byla zadowalajaca, zasieg takze. Ale to,ze nie wystrzelalem calego maga, to dlatego,ze duzo AEGow bylo i ludzie juz duzo bardziej zaawansowani.

Jedyny minus to ten magazynek, tak jak powyzej ludzi pisali - ladowanie go w ujemnych temperaturach to mordega,ale to chyba wczedzie tak. 2 kulki zawsze wyspadaja, malo pojemny. Pistolet ma wg mnie dbra wage.

 

Warto kupic, porownanie mam male, ale z tego co widzialem po innych pistoletach, to jest to jeden z lepszych modeli.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem okazje porównać Colta 1991A1 KWC i USP TM.

Wykonanie:

Moim zdaniem na korzyść Colta.USP wygląda przy nim jak plastikowa zabawka ze sklepu "Wszystko po 5zł" ale może to tylko moje odczucie :wink:

Waga:

Tutaj remis,są prawie równe w wadze aczkolwiek Colt jest troszeńke cięższy

Osiągi:

Nie wiem jak to możliwe ale "na oko" to dalej i mocniej strzela USP.Dziwne jest to że ani razu nie widziałem kulki wylatującej z Colta :roll: Więc jak to możliwe że strzela słabiej?

Ogółem:

Ja bym kupował CG Hpa/KWC.Odwalili kawał dobrej roboty.Już wiem jaką kupie sprężynke :twisted: Jeśli ktoś ma pytania d.t Colta to pisać na PW

 

PS USP to wersja z HU

PS2 Na oko to chłop w szpitalu umarł :wink:

 

EDIT: Zapomniałem dodać że w 1991 magazynek wygląda jak paczka Huby Buby :wink:

Link to post
Share on other sites

Z moim Coltem mam problem. A mianowicie kulką 0.12 nie umię trafić kosza na śmieci z 20m! Leci prosto, a chwilę później skręca w górę jakby przyciągał ją magnes! Myślę, że to wina za mocnego HU. Nie wiem co robić. Dla porównania mój kumpel ma Berette z HPA. Jego modelem na tych samych kulkach umię trafić w taki kosz z 25-30m.

Link to post
Share on other sites

Ja mam TM i jak bym mial kupywac 2 raz to kupilbym i tak TM.

Ad1. Celnosc na kulkach 0.20 jest w pelni zadowalajaca ( na oko 30-40m )

Ad2. patrz Ad1

Ad3. Zobacz w zbrojowni na repliki TM-a i poczytaj o tym na forum.

Moge Cie zapewnic ze sie nie zawiedziesz.

Pozdro :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

a nie denerwuje ten problem wypadajacych kulek i malego magazynku???bo jak mam sie wkurzac potem na to to wole dolorzyc te 30 zl i kupic TM.jeszcze jedno pytanko czy modele z serii hpa czy HG z TM wszystkie sa takie same pod wzgledem osiagow? tzn w tym poscie wszyscy chwala berete, a jak np kupie siga z tej samej serii czy usp z TM to roznia sie tylko wygladem a osiagi beda identyczne?

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam Colt'a 1911 HGHU TM i Colt'a Delta Elite HPA. Najpierw kupilem TM, a pozniej CG. Jesli mialbym kupowac jeszcze raz to zdecydowanie wybralbym Colt'a DE HPA z CG, nad replika TM powaznie musialbym sie zastanowic.

Jesli chodzi o moc to obie repliki maja podobna, z niewielka przewaga CG.

Zasieg, tutaj lepiej sprawuje sie TM (jakkolwiek w obu wypadkach celowac nalezy pod cel w przeciwnym razie szansa trafienia maleje).

Celnosc... trudno mi powiedziec ale wydaje mi sie ze TM radzi sobie troche lepiej (jednak pewny nie jestem).

Powyzsze dot. stosowania kulek dedykowanych konkretnemu modelowi (TM - 0,25; CG - 0,2).

Jesli chodzi to TM wyglada dosyc ‘plastikowo’, tutaj lepiej wypada CG.

W odwzorowaniu detali prawdziwej broni to TM przoduje (jakkolwiek ostrych wersji nie mialem szansy ogladac z bliska).

Colt TM bez dociazenia jest bardzo lekki, po dociazeniu wagowo przypomina Colta CG, jednakze w lepiej lezy dloni Colt CG.

Colt CG naciaga sie ciut trudniej od Colta TM.

Oczywiscie powyzsza ocena jest tylko i wylacznie z mojego punktu widzenia i nikt nie musi sie z nia zgadzac.

 

Niestety jesli chodzi o wytrzymalosc to TM zdecydowanie oblal test (mozliwe ze mialem pecha), po pierwszych 2-3 strzalach 'na sucho' postanowilem zobaczyc jak wyglada TM od srodka. Po rozlozeniu repliki z srodka wypadl kawalek plastiku, okazalo sie ze jest to... wlasciwie nie jestem do konca pewien co to bylo (tzn. wiem gdzie to bylo ale do czego sluzylo nie... jesli miala to byc blokada przed zbyt mocnym naciagnieciem zamka to zdecydowanie byla za slaba), w kazdym badz razie nie przeszkadza to replice w zadnym stopniu w dalszym uzytkowaniu. Pare dni pozniej chcialem sprobowac jak szybko mozna strzelac z tej repliki, zabawa skonczyla sie po 4-5 strzalach gdy wylamaly sie 2 bolce przytrzymujace ruchoma lufe zewnetrzna, tym razem dalsze strzelanie nie bylo mozliwe. Problem ten zostal rozwiazany przez dorobienie metalowych bolcow umieszczonych na cienkiej blaszce (klejenie zamych bolcow mijalo sie z celem, odpadaly po 2-3 strzalach) i przyklejenie calosci poxipolem w miejsce poprzednich. Od tego czasu nie mialem juz zadnych problemow z ta replika (moze poza jednym, rekojesc rozchodzila sie ze wzgledu na to ze jest zrobiona z 2 kawalkow ABS'u... poxipol rozwiazal problem). Bynajmniej w obu wypadkach nie stosowalem jakiejs nadzwyczajnej sily i staralem sie w miare uwazac na replike.

 

Jesli chodzi o Colt’a CG to nie mam zadnych zastrzezen odnosnie konstrukcji, budowa tej repliki wyglada na dosyc solidna, nie ma zadnych zbednych drobnych elementow ktore mogly by sie przypadkiem wylamac (przynajmniej narazie sprawia takie wrazenie ;)).

 

Mialem do czynienia takze z SIG’iem 226 HPA i jesli chodzi o caly mechanizm wew. to jest to praktycznie kopia tego z CG, poza krotsza lufa (osiagi obu replik sa bardzo podobne, zreszta wykonanie takze).

Co do wypadajacych kulek to, owszem moga byc wkurzajace ale jeszcze bardziej wkurzajace jest to ze miesci sie w nim tylko 12 kulek (oczywiscie nie wspomne o okazyjnych kulko-fontannach w twarz przy zaladunku magazynku ;)). Do magazynka TM nie mam zastrzezen (tak do pojemnosci jak i jakosci wykonania).

 

Takze jesli chodzi o mnie to na chwile obecna polecam CG HPA, jakkolwiek do TM nie mam zadnych wiekszych zastrzezen (no moze poza wytrzymaloscia ;), chociaz problemy przeze mnie opisane moga dot. tylko tego konkretnego modelu, ew. konkretnej sztuki).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich maniaków,

Mam zamiar zamówić jeden z modeli HPA. Będzie to mój pierwszy gun (dopiero zaczynam), i w związku z tym ważne pytanie : Gdzie można dokupić magazynek i za ile? A może ktoś sprawdzał czy pasują magazynki ze starszych modeli? Kolega wyżej napisał że sprawdził i stwierdził, iż do Beretty 92fs HPA pasuje mag ze starszej wersji Beretki. Jak to wygląda przy innych modelach? Myślę iż pytanie ważne (a nawet bardzo) ze względu na małą pojemność magów HPA.

Jak zamówię i dostanę guna to obiecuję że napiszę o nim.

Link to post
Share on other sites

A ja ową Berette polecam - ja kupilem i nie zawiodlem sie, choc dodatkowe magazynki sa niezbedne, na czasie bede dokupywal.

Zaklejenie plaster ratuje przed fontanna kulek, ale u mnie jakos nie zauwazylem zeby to sie samo robilo - co innego przez moja nieuwage,ale samo nigdy - takze tego zarzutu nie rozumiem...przeciez w magazynku jest taki przyscisk (u gory) ktory trzeba przy ladowaniu nacisnac i wtedy mozna ladowac-po zaladowaniu jest on zwolniony i o ile nie nasicnie sie go nie ma szans na fontanne.

Chyba ze te magazynki dokupione maja inna konstrukcje,ale watpie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
A ja ową Berette polecam - ja kupilem i nie zawiodlem sie, choc dodatkowe magazynki sa niezbedne, na czasie bede dokupywal.  

Zaklejenie plaster ratuje przed fontanna kulek, ale u mnie jakos nie zauwazylem zeby to sie samo robilo - co innego przez moja nieuwage,ale samo nigdy - takze tego zarzutu nie rozumiem...przeciez w magazynku jest taki przyscisk (u gory) ktory trzeba przy ladowaniu nacisnac i wtedy mozna ladowac-po zaladowaniu jest on zwolniony i o ile nie nasicnie sie go nie ma szans na fontanne.

Chyba ze te magazynki dokupione maja inna konstrukcje,ale watpie.

Pozdrawiam.

Nie konstrukcja dodatkowych magów jest nawet lepsza niz standardowego :) Serio

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Jezeli to komus pomoze w wyborze to, sam jestem wlascicielem Sig Sauera P226 HPA firmy cyber gun.

Mam go jakies 3 miesiece , byl na kilkudziesieciu sytrzelankach.

Wywalilem z niego kolo 3 tys. kulek 0,2 - zasieg skuteczny to 30 m.

Lekkim lobikiem mozna trafic dalej (kwestia balistyki:p).

Teraz przesiadłem sie na kuli excela 0,25 i jest o wiele lepiej.

Minimalnie zasieg spadł ale moze o 1 m. natomisat rewelacujnie z celnoscia.

Poleceam ten pistolet poczatkujacym jak i "fachowcom" :P

Jest wart swojej ceny. Zdecydowanie polceam.

Jedynym mankamentem jest łatwo odblokowujacy sie magazynek. (Mozna zmienic sprezyne od zwalaniacza maga i sprawa zalatwiona).

Link to post
Share on other sites

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Beretty 92fs HPA.

Broń jest dość ciężka, dobrze leży w dłoni. Co do osiągów to jak narazie są takie sobie, hop-up jeszcze nie dotarty. Nie rozumiem tylko o co niektórym chodzi z małymi magami :? 12 kulek to nie jest dużo ale prawdziwa beretta ma magazynek 10 nabojowy :P

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Chciałbym zacząć przygode z Asg i na początek kupić ktorąś ze spręzyn TM (głownie berette albo USP ).Po przeszukaniu forum dochodzi do tego beretta CG w wersji HPA poniewaz ktos tapisal o tym ze w TM wylamaly mu się 2 bolce przytrzymujące ruchoma lufe zewnetrzna:( . Troche mnie to wystraszyło bo jako "świerzak" w ASG nie wiem czy dał bym sobie rade z naprawa;/Zależy mi na tym aby sprężynka ktorą kupię miała przyzwoite osiągi jak i była jak najmniej awaryjna oraz by w razie czego by ją łatwo rołożyć i złożyć(stąd USP).Do wydania będę miał 200 zł , sklep też już upatrzony tylko nie wiem już co będzie najlepszym rozwiązaniem:(Czy mógłby ktoś pomóc?? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.[/b]

Link to post
Share on other sites

Gierrap nie narzekaj! Dotrzemy hop-up'ik i będzie ok :P a jak narazie to i tak jestem w ciężkim szoku i pod wrażeniem :) to prawda, magazynek nie jest duży ale to zwiększa realizm, choć przy tak małej pojemności panowie z CyberGun (a właściwie z KWC) mogli by zabdać np. o to aby zamek pozostawał w tylnej pozycji po wystrzeleniu ostatniej kulki. Ale ogólnie to jednym słowem dobry gun!

Link to post
Share on other sites
poniewaz ktos tapisal o tym ze w TM wylamaly mu się 2 bolce przytrzymujące ruchoma lufe zewnetrzna

To jest tylko pojedyńczy przypadek więc nie masz się o co martwić.

Ja mam tą m92f prawie od 1,5 roku i jest git.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...