Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mid-cap, problem z podawaniem kulek


Recommended Posts

Witam! Ostatnio zaopatrzyłem się w 2 magazynki typu mid-cap do RPK (cm.052). Po uprzednim nasmarowaniu i lekki przypiłowaniu zęba nabiłem oba magi w celu sprawdzenia ich funkcjonalności. I właśnie w tym momencie pojawia się problem, otóż w jednym z magazynków kulki układają się nie równo a następnie się klinują. Nie pomaga uprzejme poszturchiwanie magazynka w celu dalszego podawania kulek. Po takim szturchnięciu maksymalnie 2 kulki wrócą na swoje miejsca przeznaczenia natomiast reszta pozostaje nie wzruszona na moje działania. Czasem pomaga ściśnięcie magazynka mniej więcej w połowie co pozwala na wprowadzenie 6-7 kulek prawidłowo natomiast reszta wprowadzanych kulek odmawia współpracy. Tak więc kieruje do was pytanie co ja z tym mogę zrobić?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, po co smarować magi? Jak znam życie to do tego smaru już przykleił się syf, dlatego nie banglają. Mam na stanie 10 midów, nigdy żadnego nie smarowałem i jak do tej pory podały każdą z kilku tysięcy kulek. Kiedyś jakiś debil wpadł na pomysł smarowania magazynków, przyjęło się to jako święta prawda, a tu proszę same problemy...

 

Edit. Verb jak zwykle na posterunku.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Olejek silikonowy od Abbey. Co do smarowania wydawało się to w miarę logiczne ponieważ w magazynku przesuwa się sprężyna olejek miał by za zadanie zmniejszyć tarcie i poprawić podawanie kulek (?) , w sumie jak się nad tym zastanowić to rzeczywiście za dużego sensu to niema.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy kulka wprowadzona do kanału magazynka swobodnie się w nim porusza (oczywiście bez sprężyny i złączonymi połówkami).

Jeśli tak, to pilnik i jazda. Kulki klinują ci się przez za dużą średnice kanału, jeśli masz złote ręce do majsterkowania to powinieneś dać rade spiłować ścianki do odpowiedniej średnicy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...