Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze spustem / gb v.3 / cm.041k


Recommended Posts

Witam, mam problem ze spustem w mp5-ce. Ów przypadek pojawił się po rozłożeniu i złożeniu gearboxa. Spust na singlu nie odbija. Na auto działa normalnie, bez baterii także, ale na semi-fire pojawiają się problemy. Gdzieś wyczytałem, że może sprężyna jest założona "do góry nogami", ale przy próbie założenia jej drugą nóżką w szkielet, to wystaje ona ze szkieletu na zewnątrz na tyle, że blokuje płytkę selektora.

Mam nadzieję, że pomożecie mi! :)

 

Tutaj zostawię parę tagów/słów kluczowych dla potomnych jeśli też mieliby takie problemy (łatwiej znaleźć).

Spust, nie, działa, single, fire, single-fire, semi, semi-fire, nie, odbija, gb, v3, gearbox, cyma, mp5, cm.041k, cm, 041, 041k, pdw, sprężyna, spustu

Link to post
Share on other sites

Spust pewnie się przechyla i blokuje się na wycięciu pod spust. Możliwe że będzie trzeba powiększyć z jednej strony okienko pod spust, w zależności w którą stronę się odchyla :icon_smile:

 

To co napisałem to chyba też nie to, skoro bez baterii normalnie odbija.

Link to post
Share on other sites

Masz źle założoną sprężynkę spustu. Standardowy objaw. Na auto spust odbija sprężynka kostki stykowej a na singlu jak przerywacz ciągnie kostkę stykową do tyłu spust zostaje w położeniu wciśniętym i nie ma co go odbić. Załóż poprawnie spreżynkę i wszystko wróci do normy.

Link to post
Share on other sites

Takie rzeczy warto sprawdzić jeszcze raz. Często najtrudniejsze do rozwiązania problemy leża w najprostszych rzeczach. Wyeliminuj ten czynnik do 0 , np złóż GB bez styków i sprawdź czy spust prawidłowo odbija. Dopiero wtedy będziemy kombinować co dalej :)

Link to post
Share on other sites

Udało mi się rozwiązać problem (zdjęcia nie pomogły za dużo, bo cm.041k ma nieco inny spust, przynajmniej moja, ale dziękuję). Zwracam honor kolegom wyżej, trzeba było założyć odwrotnie sprężynkę spustu. Czytałem też poprzednie tematy i też widziałem tą radę, ale gdy przełożyłem - wystawała z body bardzo i nie dało się jej wepchnąć. Solucją w moim przypadku było ukrócenie dłuższej nogi o jakiś 1mm, tak aby selektor działał prawidłowo.

 

Dziękuję serdecznie za cały odzew w temacie i chęci pomocy! Pozdrawiam i miłego strzelania forumowiczom życzę :)

Michał

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...