Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt MEU (socom gear) - wyskakująca kulka przy blowback`u


Recommended Posts

Cześć!

Z uwagi na fakt, że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym przywitać się i pozdrowić wszystkich pasjonatów asg i użytkowników WMASG :icon_smile:

 

Przeszukałem forum, jednakże nie odnalazłem żadnego tematu opisującego dość nietypową usterkę techniczną, na którą cierpi mój colt MEU (Socom gear):

- początkowo przy strzale i odrzucie zamka ulatywały spore ilości gazu w okolicy kurka (odczuwalne przez strzelającego);

- następnie mój colt rozpoczął strzelanie dwiema kulkami naraz, z czego - paradoksalnie - jedna utrzymywała właściwy tor lotu, a druga ledwie wylatywała z lufy;

- natomiast obecnie, w miejsce wyżej wymienionych przypadłości, colt strzela poprawnie, natomiast co drugą kulkę przy blowback`u odrzuca jak łuskę w wersji ostrej :icon_biggrin: efekt fajny, za to połowa magazynka pozostaje w dyspozycji...

 

Mam nadzieję, że doświadczeni posiadacze colta MEU podpowiedzą, co może być przyczyną tak dziwnej pracy blowbacku w colcie :icon_wink:

Pozdrowienia!

 

Steinway

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć!

Niestety, nie mogę edytować poprzedniego postu. Znalazłem rozwiązanie problemu i chętnie się z nim podzielę.

Wyżej opisane problemy okazały się być kwestią nadmiernie rozszerzonych szczęk magazynka. Wystarczy kombinerkami sczepić je na tyle, aby kulka podczas ładownia magazynka wskakiwała z delikatnie wyczuwalnym oporem.

Pozdrowienia! :icon_smile:

Edit: literówka

Edited by steinway91
Link to post
Share on other sites

Druga wylatywała Ci lufą czy góra? :icon_biggrin: U mnie w hi capie tm leciały przez lufe, bo miałem hop upa ustawionego na 0

Kulka wylatywała w ten sam sposób, jak łuska wylatuje w palnej po strzale - przez okno wyrzutu łusek.

A dwiema kulkami naraz z lufy też strzelał (przed opcją wyżej wymienioną), ale pewnie z uwagi na fakt, że te szczęki magazynka rzeczywiście były rozstawione dość szeroko, a sprężynę w magazynku mam bardzo mocną i pewnie te dwa czynniki powodowały nabijanie lufy 2 kulkami naraz. Analizowałem sytuację dość długo i dotychczas nie doszedłem do innych wniosków.

Pozdrowienia!;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...